نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد کار کردن زیاد در خانم ها احتمال بارداری را کاهش میدهد
کار زیاد ، ساعت کاری زیاد
ساعت کاری زیاد و بلند کردن اجسام سنگین عوارض قابل توجهی برای خانم ها دارد و باروری آن ها را کاهش میدهد.

عوارض کار زیاد برای خانم ها

در سراسر دنیا میلیون ها خانم مشغول کار هستند که هر کدام به نحوی فعالیتی را انجام می دهند. تحقیقات نشان داده است که کار بیش از اندازه در طول روز برای خانم ها پیامدهای نامناسبی دارد.

ساعات کاری زیاد و بلند کردن اجسام سنگین، باروری زنان را تحت تأثیر قرار می دهد و با توجه به شرایط زندگی فردی تا حد قابل توجهی احتمال بارداری را کاهش می دهد.

کار زیاد

مضرات ساعت کاری زیاد برای خانم ها


آخرین تحقیقات نشان داده است ساعات کاری زیاد یا بلند کردن جسم سنگین، باروری زنان را تحت تأثیر قرار می دهد.
تحقیقات دانشمندان هاروارد نشان داده، باروری زنانی که به بلند کردن اجسام سنگین عادت دارند و به طور مداوم این کار را انجام می دهند و زنانی که ساعات زیادی در محل کار هستند و یا شیفت های شبانه و خسته کننده ای دارند، کاهش می یابد؛ این روند برای خانم های چاق و دچار اضافه وزن با سرعت بیشتری طی می شود و احتمال باروری آنها را بیشتر کاهش می دهد.
نتایج این تحقیقات که در مجله شغلی، پزشکی منتشر شده نشان می دهد ساعات کاری زیاد و مشاغل سخت باروری زنان را تحت تأثیر قرار می دهد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، زنان باید از عوارض بلند کردن جسم سنگین و تأثیرات مخرب ساعات کاری زیاد مخصوصا زمانی که به شب می انجامد، آگاه باشند تا با برنامه ریزی درست بتوانند برای مادر شدن اقدام کنند، بدون آنکه دچار مشکل حادی شوند.
بعضی از مطالعات نیز نشان می دهد ارتباطی بین مصرف کافئین و توانایی زنان برای بارداری وجود دارد. به این ترتیب که کافئین می تواند از بلوغ تخمک جلوگیری کند و چنانچه تخمک به خوبی رشد نکند شانس بارداری کاهش پیدا می کند.
از طرف دیگر حتی خانم هایی که شاغل هم نیستند باید در انجام کارهای خانه مراقب باشند و بدانند که مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده می تواند قدرت باوری را کاهش دهد.
با در نظر گرفتن تمام عواملی که در قدرت باروری مؤثر هستند می توان از مشکلات بعدی جلوگیری کرد.

کار کردن زیاد در خانم ها احتمال بارداری را کاهش میدهد

کار کردن زیاد در خانم ها احتمال بارداری را کاهش میدهد
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 6
برگرفته از سلامت نیوز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف