دیگران چه می خوانند..؟
نمناک دنیای مدکیف و کفش کفش نامناسب چه بلایی سرمان می آورد؟
کفش نامناسب ، آسیب به ستون فقرات
پوشیدن کفش نامناسب چه در کودکان و چه در بزرگسالان باعث بروز مشکلات زیادی از جمله کمر درد, پا درد و آسیب به ستون فقرات میشود.
بازدید : 1,654 نفر

عوارض پوشیدن کفش نامناسب

کفش جهت حفاظت پا است ولی بعضی ها شیکی را به راحتی پا ترجیح می دهند. باید توجه داشت کفش نامناسب و تنگ واقعا زجرآور است. برای این که از این جهت راحت زندگی کنیم نباید راحتی پا را فدای شیکی کفش کنیم و هنگام خرید، کفش باید راحت باشد و تنگ نباشد.

کفش های نامناسب می توانند موجب آسیب های جسمی از جمله آسیب به ستون فقرات و خستگی زودرس شوند.همچنین کفش های نامناسب توانایی و فعالیت کودکان را کاهش می دهند و از این طریق به روح و روان کودکان نیز آسیب وارد می کنند.

کفش نامناسب

مضرات کفش نامناسب

 
افراد برحسب میزان فعالیتی که دارند می توانند از کفش های ساق کوتاه یا ساق بلند استفاده کنند.کفش های ساق دار و بنددار بدلیل محکم نگه داشتن مچ پا، آسیب های وارد به مچ پا را در هنگام فعالیت به حداقل می رسانند.
 
ارتفاع پاشنه مناسب برای کفش ها را 2 تا 2.5 سانتی متر است و بهتر است قسمت پنجه و پاشنه کفش نیز یکسره و به هم پیوسته باشد.
 
لازم است کفی کفش در عین مقاوم بودن، نرم و بالشتکی بوده و قوس کف پا را به خوبی بپوشاند.چرم های طبیعی به علت تهویه مناسبی که دارند بهترین جنس برای کفش شناخته می شوند.
 
بهترین زمان خرید کفش در ساعات عصر است؛ چرا که در این زمان پاها بر اثر فعالیت روزانه معمولا تا نیم شماره بزرگ تر از ساعات دیگر روز هستند.
 
شکل ظاهری کفش بر راحتی پاها در کفش تاثیرگذار است، بهتر است قبل از خرید کفش، وجود اختلاف سایز در پاها، شکل انگشتان پا و قوس طبیعی کف پا بررسی شود.
 
بعضی از مشکلات از قبیل پاهای پرانتزی و انحراف ستون مهره ها روی شکل پا تاثیر می گذارند. از این جهت به منظور خرید کفش مناسب، پاها بخصوص در کودکان و دانش آموزان باید توسط یک متخصص طب فیزیکی معاینه شوند.
 
استفاده از کفش های مناسب را بهترین عامل در حفاظت فیزیکی از ستون مهره ها و مفاصل پا است, کفش های نامناسب، تغییر شکل پا، انحراف شست پا و انحراف ستون مهره ها را به دنبال دارند که با پوشیدن کفش های مناسب می توان از این آسیب ها جلوگیری کرد.

کفش نامناسب چه بلایی سرمان می آورد؟

برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف