نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها بلایی که کم خوابی بر سرتان می آورد
کم خوابی ، عوارض جدی کم خوابی
کم خوابی اثرات منفی زیادی در پی دارد که بارزترین نشانه های آن در صورت با چین و چروک های پوست و قرمزی چشم ها دیده میشود.

عوارض جدی کم خوابی بر سلامتی

کم خوابی مشکلی است که دامنگیر خیلی از افراد در جامعه است و دلایل متعددی برای آن ذکر شده است اما کم خوابی و بی خوابی به هر دلیلی که باشد، به طرز فوق العاده ای به سلامتی، فعالیت، ایمنی شما آسیب می رساند.

استرس های زندگی روزمره می تواند توانایی خوب خوابیدن را تحت الشعاع قرار دهد یا شاید به علت کار و فعالیت زیاد ساعات خواب خود را کاهش دهیم یا ممکن است دچار مشکلات جسمی و روانی باشیم که خواب را مختل کرده و از این که دچار کمبود خواب هستیم نیز کاملاً آگاه نباشیم.

با این حال درک این مسأله بسیار مهم است که کم خوابی ویا بی خوابی غالباً به دلایل اختلالات ناشناخته خواب بروز می کند. بعد از یک خواب معمولی در شب، ممکن است در طول روز احساس خواب آلودگی نمائید یا این که احساس کنید به هیچ وجه سر حال نبوده و نمی توانید فعالیت کنید، اما کاملاً از این که دچار اختلال خواب هستید یا از کم خوابی رنج می برید، آگاه نباشید.

زمانی که بتوانید راحت و کافی بخوابید شادابی و نشاط در جسم و جان شما موج می زند.کسانی که در معرض کم خوابی و یا خواب ناقص و بی کیفیت قرار دارند، ویژگی های صورت خود را از دست می دهند.چشم ها، پوست، دهان از جمله اعضایی هستند که در صورت یک انسان خواب آلوده یا دچار کم خوابی سلامتی خود را از دست می دهند.بیشتر افرادی که راحت و کافی نمی خوابند از پلکهای آویزان، چشمهایی قرمز، پوست دور چشم تیره و رنگ پریدگی رنج می برند.

اثرات منفی کم خوابی بر پوست و صورت

 کم خوابی

کم خوابی پوست صورت را نابود میکند

چین و چروک های پوست

خواب کافی می تواند یکی از دلایل پوست های شاداب و سالم باشد.زمانی که خوب نمی خوابید و یا اینکه مدت زمان کافی استراحت نمی کنید، پوست دچار اختلالاتی می شود. از جمله این اختلالات می توان به چین و چروک یا خطوط ریز در اطراف چشم اشاره کرد.به طور کلی خطوط ریز در گوشه دهان ویا دیگر اجزای صورت بیشتر به دلیل کم خوابی پیدا می شوند.

تاثیرات کم خوابی در صورت

چهره هر انسان حاوی مقادیر قابل توجهی از اطلاعات روحی و روانی می باشد. هر شخص می تواند از طریق خطوط و علائم صورت و چشمهایش با دیگران ارتباط برقرار کند. به این ترتیب اگر شما دچار یک کم خوابی شدید هستید، در چهره تان بی شک این حالت پیدا خواهد بود. حالات اعضای صورت و شادابی آنها نمایانگر میزان خواب شما می باشد. هر میزان که شما بکوشید کم خوابی خود را پنهان کنید، خطوط و خستگی اعضای صورتتان این کمبود را افشا می کنند. شبکه عصبی صورت بعد از یک خواب کافی و راحت، دقیقتر و فعال تر کار می کند. به غیر از حالات فیزیکی صورت، حالات روانی مانند پرخاشگری و عصبانیت بعد از کم خوابی پدیدار می شوند.

چشمها و پوست انسان دو عضو فعال در صورت انسان هستند.این دو عضو قبل از همه حالات دیگر علائم کم خوابی یا بی خوابی را درصورت شما هویدا می کند.

بلایی که کم خوابی بر سرتان می آورد

بلایی که کم خوابی بر سرتان می آورد
: امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از نت نوشت / م.ف
این مطلب مفید بود ؟
5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف