نمناک سرگرمیآیا میدانید عکاسی از ارواح در زمان قدیم !!! + تصاویر
عکاسی از ارواح ، عکاسان
عکاسی از ارواح در زمان قدیم یکی از روش هایی بود که برخی عکاسان برای جذب مشتری بیشتر از آن استفاده می کردند و با تصویر یک روح در کنار عکس اشخاص باعث حیرت آنها می شدند.

عکاسی از ارواح باعث حیرت همگان شده بود

در زمان های قدیم که مردم با کلک ها و ترفند های عکاسی آشنا نبودند ، عکاسان با روش های خاص خود عکس هایی از ارواح را در کنار عکسی که می گرفتند قرار می دادند و باعث تعجی و حیرت مردم می شدند و از این طریق محبوب می شدند.
در دهه های نخستین اختراع دوربین عکاسی و پیدایش فن عکاسی نا آگاهی عمومی درباره این پدیده جدید یکی از جنجالی ترین روش های عکاسی در تاریخ این هنر را رقم زد.
 عکاسی از ارواح در دهه 1860 برای چندین سال ذهن مردم امریکا را به خود مشغول کرد. در آتلیه های عکاسی ارواح در حالی که ظاهرا فقط یک دوربین و عکاس حضور داشتند عکس هایی گرفته می شد که همه را به حیرت وا می داشت؛ حضور یک روح سرگردان کنار سوژه عکس.
 آن روزها اگرچه محققان و عکاسان بسیاری نسبت به این پدیده با دیده تردید نگاه می کردند و معتقد بودند این عکاس است که با خلق تصاویر مجعول بیننده را فریب می دهد اما دهه ها گذشت تا راز این عکس ها برملاشد.
 از « ویلیام موملر » به عنوان اولین عکاسی نام می برند که احتمالا به شکل تصادفی اولین عکس ارواح را ظاهر کرد. او که پیشتر به عنوان یک قلم زن و حکاک در جواهری کار می کرد در اوقات فراغت به آتلیه ای به نام واشنگتن می رفت تا عکاسی کند؛ جایی که او ادعا کرد اولین عکس از یک روح را گرفته است.
 به ادعای او روح دخترعمه اش که 12 سال قبل از دنیا رفته بود در لحظه ظهور یک عکس در آن ظاهر شده است. او حتی مدعی شد وقتی جلوی دوربین نشسته دستش شروع به
لرزیدن کرده است. ادعای موملر به سرعت او را به شهرت رساند و مشتریان آتلیه اش را چندین برابر کرد.
 ثروتی که این عکاس با ابتکار خود به دست آورد عکاسان دیگر را نیز به این فکر انداخت که سر از راز او درآورند و مشتریان خود را بیشتر کنند و رفته رفته عکاسی از ارواح به یک فرم عکاسی بدل شد.
  اما رازی که موملر و دیگر عکاسان کشف کردند چندان پیچیده نبود واقعیت آن است که در آن زمان که عکس ها بر روی صفحات شیشه ای ظاهر می شد عکاس ابتدا تصویر دلخواه خود را روی شیشه می انداخت و سپس همان شیشه را برای ظهور عکس مشتری به کار می برد.
 در میان عکاسان ارواح جز موملر یک عکاس دیگر نیز وجود داشت که در سال 1900 با عکاسی خلاقانه از ارواح به شهرت رسید. او " ویلیام هوپ " نام داشت که مدعی شد در آتلیه خود بیش از 2500 عکس از ارواح انداخته است. عکس های او که تعدادی از آنها را در زیر می بینید اوج پیشرفت این سبک عکاسی در ابتدای تاریخ این هنر بوده است.
 
 
عکاسی از ارواح باعث حیرت همگان شده بود
 
عکاسی از ارواح باعث تعجب همگان شده بود
 
عکاسی از ارواح در زمان قدیم
 
عکاسی از ارواح تعجب آور بود
 
عکاسی از ارواح ترفند عکاسان
 
 
روش های عکاسی از ارواح
 
چگونه عکاسی از ارواح باعث حیرت همگان شده بود
 
 
عکسهای قدیمی عکاسی از ارواح
 
 
عکاسی از ارواح در زمان های گذشته
 
عکاسی از ارواح ترفند جالب عکاسان
 
ترفندهای عکاسی از ارواح در زمان های خیلی دور
 
عکاسی از ارواح باعث تعجب و ترس مردم شده بود
 
 
 

عکاسی از ارواح در زمان قدیم !!! + تصاویر

عکاسی از ارواح در زمان قدیم !!! + تصاویر
: امتیاز : 4.4 تعداد رای : 24
برگرفته از برترین ها -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟
21 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف