نمناک سرگرمیدیدنی ها گاز گرفتن انگشت عکاس توسط حیوان دم عصایی! + تصاویر
دم عصایی ، حیوانات دم عصایی
حرکات و ژست های جالب دم عصایی ها سوژه ی عکاس حیات وحش در نامییای آفریقا شد و اتفاقی ناخوشایند برای این عکاس رقم خورد.

ژست های جالب دم عصایی ها در مقابل دوربین

میرکت ها یا همان حیوانات دم عصایی ، حیوانات کوچکی هستند که در بوتسوانای آفریقا زندگی کرده و به دم عصایی ها نیز معروفند. قد این حیوانات در حالت ایستاده 30 سانتیمتر است و در گروه های 20 تا 50 نفره داخل تونل های زیر زمینی زندگی می کنند.

پیر پویلوکس، عکاسی است که از طبیعت وحشی کشورهای مختلف و از حیوانات گوناگون عکسبرداری می کند وی اینبار در حین عکاسی از میرکت ها متوجه جسارت این حیوان های بازیگوش شده است.و همین اتفاق جالب سوژه دیگری برای اون محسوب شد.

 
حیوان دم عصایی

ژست گرفتن دم عصایی ها مقابل دوربین

این دفعه این عکاس از یک خانواده دم عصایی که در صحرای کالاهاری در آفریقای جنوبی زندگی می کنند، عکسبرداری می کرد که این بار یکی از همین حیوان ها درس جالبی به او داد تا دیگر بدون اجازه از آن ها عکس نگیرد.
 
 حیوان دم عصایی

گاز گرفتن دست عکاس هنگام عکاسی

پویلوکس در حالی که برای عکس گرفتن از این حیوانات روی زمین دراز کشیده بود، یک دم عصایی به او نزدیک شد و انگشت او را گاز گرفت.
دم عصایی یا میرکت پستانداری کوچک و گوشتخوار است که در تیره خدنگ قرار دارد. معنی واژه میرکات در زبان هلندی ، «گربه دریاچه» است، با این همه دم عصایی ها در زمین های خشک و مراتع آفریقا و نه در باتلاق ها زندگی می کنند. آنها هنگامی که بخواهند اطراف خود را برای در امان ماندن از شکارچیان در نظر بگیرند، به طرز قابل توجهی روی دو پای خود می ایستند و این از ویژگی های معروف دم عصایی ها است.
حیوان دم عصایی

گاز گرفتن دست عکاس هنگام عکاسی

دم عصایی ها بیشتر وقت ها برای یافتن شکار، با پنجه های قوی خود زمین را می کنند و به دنبال حشره ها ، تخم پرندگان، جانوران و ریشه گیاهان می روند. دم عصایی ها حس بویایی قوی ای دارند، همچنین به خوبی می توانند ببینید و بشنوند. آن ها برای دفاع از خود با مارهای سمی گلاویز می شوند. خدنگ نیز مثل دم عصایی، برای دفاع از لانه و بچّه های خود به مارهای سمّی حمله می کند.
دم عصایی ها در دالان های زیرزمینی زندگی می کنند. آن ها روزها برای شکار کردن و غذا خوردن بیرون می آیند و یکسره مراقب اطراف اند که طعمه عقاب ها و پرندگان دیگر نشوند.

گاز گرفتن انگشت عکاس توسط حیوان دم عصایی! + تصاویر

گاز گرفتن انگشت عکاس توسط حیوان دم عصایی! + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف