ثبت خاطرات روزهای بارداری

کد مطلب : 74575زمان مطالعه : 3 دقیقه
در آتلیه عکاسی تخصصی با گرایش نوزاد، کودک و بارداری در محیطی گرم و صمیمی منتظر حضور شما برای ثبت زیباترین وقایع زندگیتان هستیم.

آتلیه بارداری چیست ؟

عکاسی نوزاد و کودک سابقه ی طولانی تری دارد ولی شاید عکاسی بارداری نوپا تر و جدیدتر از مابقی شاخه های عکاسی باشد. به نظرم جذابیت عکاسی بارداری از زمانی بوجود آمد که فرهنگ و نگاه جامعه به زنان باردار تغییر کرده.

در گذشته شاید زنان باردار بخاطر تغییر در ظاهرشون خیلی تمایلی به حضور در جامعه نداشتن و حتی در زمان حضور در جامعه سعی میکردند که برجستگی های ایجاد شده در اندامشان به چشم نیاد ولی به مرور زمان ، بارداری و کلا اصل باردار شدن مقدس و زیبا شمرده شده و زیبایی زنان باردار بخاطر بوجود آمدن حس زیبای مادری در آنها زیباتر هم جلوه خواهد کرد.

حالا زنانی که به تازگی مادر شدن این زیبایی که سرشار از پاک ترین حس دنیاست رو دوست دارن و تمایل دارن که این لحظات زندگیشون به ثبت برسه و عکاسان تخصصی بارداری باید قبل از هر چیزی این حس زیبای مادری رو به ثبت برسونن.

عکاسی تخصصی نوزاد هم در ایران اواسط دهه هشتاد شمسی مورد توجه برخی از عکاسان قرار گرفت.

آتلیه نوزاد

به نظرم  نگاه به این عکاسی نزدیک به عکاسی صنعتی است چون نوزاد در اولین روزهای تولد در اکثر زمانها در خواب عمیق میباشد و اصولا عکاسی از جسم ساکن انجام میشود و فرصت فرم دهی و نورپردازی به همان سبکی که عکاس مد نظر دارد امکان پذیر است. با این تفاوت که باید حس معصومیت در عکس که شاخصه ی هر نوزاد است موج بزند و از هر زمانی بیشتر به چشم بیاید.

عکاس تخصصی نوزاد باید در عین حال که با اصول عکاسی آشناست و مهارت لازم را در زمینه ی عکاسی دارد ، عاشقانه نوزاد را دوست داشته باشد چون بخش مهم عکاسی نوزاد قبل از فشار داد دکمه شاطر و ثبت لحظه ، فرم دهی و قرار دادن نوزاد در پوزیشن مورد نظر میباشد که این کار واقعا مستلزم عشق به نوزاد و دادن آرامش به اوست ، تجربه نشان داده نوزادان در آغوش اشخاصی آرامش دارند که خودشان آدمهای آرامی هستند و نوزاد را دوست دارند.

نکته ی مهم دیگه در عکاسی نوزاد وجود اکسسوریهای تخصصی نوزاد میباشد که با تمام عکاسی ها متفاوت است و باید متناسب با وزن نوزاد باشد و اکسسوریها آنقدر کوچک باشد که ظرافت نوزاد به خوبی دیده شود.

در عکاسی نوزاد رعایت ظرافت از نکات بسیار مهم است که عکاس نوزاد باید برای هرچه زیباتر شدن عکس در نظر داشته باشد.

عکاسی کودک سابقه ی طولانی تری نسبت به عکاسی نوزاد و بارداری دارد حتی عکسهایی از زمان قاجار هست که سوژه عکاسی  کودکان هستن ولی نگاه تخصصی به عکاسی کودک شاید مربوط به دهه ی پنجاه شمسی باشد که عکاسی های محدودی در تهران وجود داشتن که بصورت تخصصی عکاسی کودک انجام میدادن و به مرور این سبک از عکاسی مورد توجه والدین قرار گرفت و این عکاسی پیشرفت کرد.
آتلیه بارداری
 
تا به امروز که تعداد استودیو هایی که عکاسی کودک انجام میدهند  از تمام شاخه های عکاسی بیشتر است و البته بیشتر از هر عکاسی هم مورد علاقه ی والدین است.
 
من و همسرم سالهاست که در زمینه ی عکاسی فعالیت داریم ، ابتدا به دلیل عشق و علاقه به نوزاد و کودک وارد این حیطه از عکاسی شدیم و سالهاست که با کسب تجربه در این زمینه و رعایت اصول عکاسی و تلفیق تخصص و هنر با عشق به زمینه عکاسی ، نتیجه ی کارمون طرفداران بسیاری پیدا کرد و آتلیه السا رو پایه گذاری کردیم که یکی از آتلیه های شناخته شده در این زمینه هستیم.
 
همان طور که در مورد عکاسی تخصصی نوزاد و کودک توضیح داده شد. این زمینه از عکاسی نیازمند اکسسوری های خاصی هست ، ماهم در این سالها به جمع آوری کالکشن خیلی قوی از اکسسوری های تخصصی پرداختیم بطوری که خیلی از اوقات پدر و مادرها نیازی به آوردن لباس هم برای فرزندانشو ندارن.
 
استخدام عکاسان و ادیتورهای حرفه ای و همکاری با لابراتوار های قوی در این زمینه باعث شده نتیجه ی کارها بعد از چاپ بسیار راضی کننده باشه و مشتریان با رضایت کامل عکس و فیلم خود را تحویل میگیرند و ما مفتخریم که اکثر مشتریان ما مشتریان ثابت هستند و یا مشتریان جدید را ، مشتریان قدیمی معرفی کرده اند و این نشانه از مشتری مداری و کیفیت بالای عکس و فیلم های مجموعه دارد.

عکاسی نوزاد و بارداری بهترین برای ثبت روزهای بارداری

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب :
نظراتنظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی