نمناک سرگرمیگوناگون عکسی قدیمی از پل تجریش تهران + عکس
پل تجریش ، تهران قدیم
تجریش با وجود داشتن نقاط دیدنی از جمله بازار بزرگ تجریش و امام زاده صالح و ... از مکان های تجاری و شلوغ تهران بشمار می رود.
بازدید : 6,604 نفر

تجریش یکی از مناطق مهم تهران می باشد که مرکز شهرستان شمیرانات و در منطقهٔ 1 شهر تهران واقع شده است. میدان تجریش که نقطه پایانی خیابان ولیعصر تهران است یکی از مکان های تجاری و شلوغ تهران بشمار می رود. بازار قدیمی، تکیه بزرگ تجریش و امامزاده صالح از نقاط دیدنی محله تجریش اند.عکس زیر مربوط به تجریش در قدیم می باشد.

تجریش در قدیم

خیابان ها و کوچه هایی که به میدان تجریش می پیوندند به ترتیب ساعتگرد عبارت اند از خیابان شهرداری، فناخسرو، جعفری، جلالوند (ارم)، ملکی (سعدآباد)، ولی عصر، دربندی (مقصود بیک)، ثقفی و کوگل.خیابان شهرداری بین میدان تجریش و میدان قدس قرار دارد و کوگل کوچه ای است که به امامزاده صالح ختم می شود. خیابان های:بوعلی، صاحبی، آشتیانی منفرد و حکمت از جمله خیابان هایی هستند که دارای استاندارد خیابان سازی نیستند و نیز این خیابان ها جزء مناطق قدیمی و فرسوده تجریش قرار دارند.


اداره برق تجریش،بیمارستان شهدا،بنیاد شهید شمیرانات،سازمان تأمین اجتماعی شمیران،مرکز خرید قائم،مرکز خرید تندیس و ... از اماکن مهم پیرامون میدان تجریش می باشند.

عکسی قدیمی از پل تجریش تهران + عکس

عکسی قدیمی از پل تجریش تهران + عکس
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 15
برگرفته از سوک - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 11 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف