نمناک اخبارفرهنگ و هنر ماجرای عکس های جعلی از “دجال” در آخر الزمان 18+
دجال ، دجال به دنیا آمد
بنا بر روایت های مختلف یکی از نشانه های آخرالزمان به دنیا آمدن “دجال” است که اخیرا شایعاتی مبنی بر به دنیا آمدن آن در شبکه های مجازی منتشر شده است.
تاریخ انتشار : 7 آذر 1394

شایعه به دنیا آمدن دجال آخرالرمان

به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه های اجتماعی، مهم ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه های اجتماعی نقل می شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می کند.

شایعه

ادعای تولد دجال پیش از این نیز چندین بار مطرح شده بود اما طی چند روز اخیر مطلبی جعلی زیر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است:

«دختری که در سریلانکا ادعا می کرد یک سفینه فضایی او را ربوده، بالاخره پس از هشت ماه و بیست روز فرزندش را بدنیا آورده؛ در کمال حیرت و ناباوری کودکش به راستی یک بیگانه دورگه است، موجودی با سر و بدنی شبیه انسان ولی دارای یک چشم بزرگ در وسط پیشانی و بدون بینی!

اینجاست که علم از توضیح و توجیه این پدیده استثنایی و بسیار بسیار عجیب و نادر در می ماند؛ حقیقتاً ما در این گیتی تنها نیستیم؟ فقط خدای لایزال می داند و بس، این تصویر یک روز پس از تولد نوزاد را نشان می دهد که در میان تدابیر شدید امنیتی توسط یکی از پزشکان رویال هاسپیتال در لندن گرفته شده و به تمام جهان مخابره گشته، و البته در تولد این نوزاد بحث زیاده که میگن یکی از علایم ظهور امام زمان قیام مردی است که یک چشم در میان پیشانی دارد و معروف به دجال می باشد و میگن شاید به روایتی این نوزاد همان دجال باشد.»

شایعه به دنیا آمدن دجال

واقعیت

ادعای مطرح شده و تولد نوزاد فوق از یک دختر ربوده شده در سریلانکا کذب است، تصویر فوق مربوط می شود به نوزادی که به یک نقص ژنتیکی به نام سایکلوپیا (Cyclopia) مبتلا شده است.

در سال 2006 در هندوستان و در سال 2008 در بولیوی نیز دو کودک یک چشم به دنیا آمدند که پس از تحقیقات مشخص شد این دو کودک از همین نقص ژنتیکی سایکلوپیا رنج می برند.

سایکلوپیا (Cyclopia) در حیوانات نیز دیده شده است، در اوایل سال جاری میلادی یک ماهیگیر مکزیکی یک گونه بسیار نادر از کوسه یک چشم در مکزیک کشف شد که طی تحقیقات مشخص شد این کوسه مبتلا به سایکلوپیا (Cyclopia) است.

شایعه به دنیا آمدن دجال

همچنین مهر سال جاری خبری مبنی بر تولد کودک مصری با یک چشم دنیا را حیرت زده کرد، به گفته پزشکان معالج این کودک، وی از همین بیماری نادر سایکلوپیا (Cyclopia) رنج می برد که بخاطر تداخل دارویی در طول دوران بارداری و یا تابش اشعه های خطرناک به جنین داخل رحم پیش می آید.

شایعه به دنیا آمدن دجال

 

بنابر این گزارش ،روایاتی که در مورد خروج دجال در آخر الزمان و قبل از خروج امام مهدی(ع) وارد شده بسیار است، ولی بیشتر آنها در مصادر حدیثی اهل سنت یافت می شود و در مصادر حدیثی شیعه کمتر از این علامت یاد شده است، روایات در این مطلب اتفاق دارند که خروج او از علامات قیامت است.

احادیث دجال چندان در احادیث اهل بیت(ع) وارد نشده است و حتی در آن چند موردی که سخنی از او به میان آمده، قابل انطباق بر سفیانی است که به طور متواتر در روایات اهل بیت(ع) به آن اشاره شده است.

احتمال تحریف در احادیث دجّال

نکته ای که در احادیث دجال قابل توجه است اینکه با بررسی کلی در این احادیث می توان احتمال داد که احادیث دجّال منشأ اسلامی ندارد، بلکه از یهود به جامعه اسلامی منتقل شده است. بر این ادّعا می توان شواهدی را اقامه کرد:

١-احادیث دجال چندان در احادیث اهل بیت(ع) وارد نشده است و حتی در آن چند موردی که سخنی از او به میان آمده قابل انطباق بر سفیانی است که به طور متواتر در روایات اهل بیت(ع) به آن اشاره شده است.

٢-غالب احادیث دجّال از کعب الاحبار یهودی الاصل رسیده است، کسی که اعمال و رفتارش بسیار مرموز بوده و حتی اسلام آوردنش سؤال برانگیز است و مع الأسف در تاریخ مشاهده می کنیم که عده ای از صحابه نیز از او نقل روایت کرده اند و این نتیجه اجازه ای است که خلفا خصوصاً عمر بن خطاب به او برای نشر حدیث داده اند.

٣-در بین عقاید یهود مشاهده می کنیم که آنان معتقدند مسیح منتظر در آخرالزمان خروج می کند و دجال را به قتل می رساند.

ماجرای عکس های جعلی از دجال در آخر الزمان 18+

ماجرای عکس های جعلی از “دجال” در آخر الزمان 18+
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 37
برگرفته از فارس-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 33 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف