نمناک سرگرمیگوناگون عکس خانوادگی که روی ماه جا ماند
عکس روی ماه ، عکس خانوادگی فضا نورد
عکس جامانده روی ماه عکس یک فضانورد معروف به همراه همسر و فرزندانش متعلق به سال 1972است و به این ترتیب این تصویر خانوادگی در تاریخ جاودانه شد.
تاریخ انتشار : 8 آذر 1395
بازدید : 2,169 نفر

عکس روی ماه جا ماند

ماجرا از این قرار است که چارلز دوک اولین انسانی است که جای پای خود را روی کره ماه ثبت کرد و یک تصویر خانوادگی از خود، همسر و دو فرزندش روی کره ماه به یادگار گذاشت.

 

چارلی در روز 20 آپریل سال 1972 (31 فروردین 1351 ) در سن 36 سالگی به عنوان جوانترین انسان در تاریخ بر روی ماه قدم گذاشت.وی زمانی که روی ماه بود عکسی از خانواده اش که خود او، دو فرزندش و همسرش در آن عکس بودند را به طور عمدی روی ماه جای گذاشت که همچنان روی ماه باقی مانده و باعث شهرت او شده است.

این عکس خانوادگی توسط چارلز دوک فضانورد آپولو 16 در سال 1972 روی کره ماه جا گذاشته شد.

عکس روی ماه

در پایین شما یک کپی واضح از آن عکس را مشاهده می کنید. در جلوی عکس دو پسر Duke قرار دارند که آن زمان تنها 7 و 5 سال داشتند. Charles Duke در مصاحبه های خود گفته است که همیشه قصد گذاشتن این عکس را روی کره ی ماه داشته و درآن زمان فقط می خواست تا به فرزندانش نشان دهد که واقعا او این کار را می کند.

عکس روی ماه

عکس روی ماه جا مانده از خانواده فضا نورد

 

  این عکس هم اکنون درکتاب های عکس معروف متعددی قرار دارد و یک مثال خوب برای نشان دادن تلاش های انسان در جهت اکتشافات فضایی می باشد. او می گوید که در زمانی که مشغول تمرین کردن برای ورود به آپولو بوده، مدت زیادی از فرزندان خود دور بوده است.

عکس خانوادگی که روی ماه جا ماند

عکس خانوادگی که روی ماه جا ماند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
برگرفته از رکنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف