دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سرگرمیآیا میدانید دلیل لبخند نزدن مردم در عکس های قدیمی چه بود؟
عکس های قدیمی ، افراد حاضر در عکس های قدیمی هیچ گونه احساس و حرکتی ندارند
تاکنون به تفاوت چهره در عکس های قدیمی و عکس های امروزی دقت کرده اید؟در اکثر عکس های قدیمی افراد جدی هستند و لبخند نمی زنند!
بازدید : 2,065 نفر

جدیت مردم در عکس های قدیمی

امروزه ارتباطات کاربردی و تصویربرداری های مدرن، به ما این اجازه را می دهد تا تصاویر مستندتر و لحظات دیوانه وارتری را ثبت کنیم؛ اما این موضوع در زمان های قدیم کاملا متفاوت بود و اگر به عکس های قدیمی نگاه کنید، متوجه می شوید که افراد حاضر در عکس های قدیمی هیچ گونه احساس و حرکتی ندارند و انگار منجمد شده اند و این پرسش برای ما پیش می آید که چرا مردم در عکس های قدیمی جدی بودند و لبخند نمی زدند؟

 
عکس های قدیمی

مردم در عکس های قدیمی نمی خندیدند


بنا بر این گزارش، اگر بخواهیم دلیل را خلاصه بگوییم این است که آنها می ترسیدند که لبخند آنها را لوده و احمق نشان دهد.

البته برخی بر این باورند که مردم در آن زمان برای پنهان کردن دندان های افتاده و یا کرم خورده لبخند نمی زدند، زیرا دندانپزشکی در آن زمان متداول و مرسوم نبود. در جواب این فرضیه باید گفت، آنها می توانستند بدون اینکه دندان هایشان مشخص شود و با دهان بسته لبخند بزنند. در ضمن در آن زمان داشتن دندان های ریخته و کرم خورده عادی بود و نیازی نبود که آن را از هم پنهان کنند. برای مثال نخست وزیر انگلستان لورد بالمرستون در سال 1855 میلادی با وجود این که دندان های جلویش ریخته شده بود، نمادی از جذابیت شناخته می شد.

عکس های قدیمی

مردم در عکس های قدیمی نمی خندیدند

 

نظریه های متفاوت در رابطه با عکس های قدیمی

در این میان، نظریه دیگری وجود دارد و عده ای می گویند عکس گرفتن با دوربین های قدیمی زمان زیادی بین 5 تا 30 دقیقه طول می کشید و ایستادن طولانی در مقابل دوربین، آنقدر حوصله مردم را سر می برد که لبخند زدن از یادشان می رفت؛ اما این نظریه هم رنگ می بازد اگر بدانیم در قرن 19 و با آمدن دوربین های جدید و مدت زمان کم عکس گرفتن مردم همچنان از لبخند زدن امتناع می کردند.

نتیجه این است که مردم در گذشته خندیدن را بد می دانستند، آن ها نمی خواستند با لبخند زدن در عکس ها احمق به نظر برسند. مارک تواین درباره لبخند زدن در عکس ها می گوید:عکس های مستندتر مهم هستند، نه عکس هایی که با لبخندهای ابلهانه جنون را به نسل های بعدی منتقل کنند.

عکس های قدیمی

مردم در عکس های قدیمی نمی خندیدند


نیکولاس جیفز که درباره این موضوع مقاله ای نوشته است، می گوید:در قرن هفدهم مردم بر این باور بودند که فقط چند دسته می خندند:فقرا، بی ارزش ها، مست ها، احمق ها و خوشگذران ها.

دلیل لبخند نزدن مردم در عکس های قدیمی چه بود؟

دلیل لبخند نزدن مردم در عکس های قدیمی چه بود؟
2.711
برگرفته از تابناک باتو/ی
این مطلب مفید بود ؟ 6 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف