نمناک سرگرمیگوناگون عکس های ناسا از شهرک 8 هزار ساله!
ناسا ، عکس های ناسا
ایستگاه فضایی بین المللی ناسا اقدام به انتشار تصویر ماهواره ای از شهرک باستانی 8000 ساله ای در بیابان های قزاقستان کرده است که جدیدترین کشفیات این سازمان می باشد.

عکس های جالب ناسا

اکتشافات سازمان فضایی تمامی ندارد چنانچه هر از چند گاهی شاهد اکتشافات عجیب و غریبی هستیم که تصاویری از آن در معرض دید عموم قرار می گیرد،ناسا با اکتشافات متنوع و بسیارش شناخته شده، اما این بار در مکانی که فکرش را هم نمی کردیم- بیابان های قزاقستان- موفق به کشف جدیدی شده است.

ایستگاه فضایی بین المللی اقدام به انتشار تصویر ماهواره ای از شهرک باستانی 8000 ساله ای در بیابان های قزاقستان کرده است. این تصویر باستان شناسان را تحریک کرده تا با انجام تحقیقات بیشتر درباره این پیکربندی های ما قبل تاریخ به کشفیات جدیدی دست یابند.
این شاهکار باستانی به شکل خاکریزهای مرموزی در دشت های قزاقستان واقع شده و منطقه وسیعی را پوشش داده است. صدها خاکریزی که در این منطقه قرار دارد، برای اولین بار توسط یک اقتصاددان قزاق در سال 2007 کشف شد که وی معتقد بود آن ها به صورت اشکال مجزا در این منطقه چیده شده اند.

ناسا

بزرگترین این خاکریزها به شکل یک مربع است که هر ضلع آن 284 متر طول دارد و به وسیله دو خط اریب 406 متری از هم جدا شده اند و زیربنای آن حتی از هرم بزرگ مصر در جیزا هم بزرگتر است. این بنا با نام Ushtogaysky، یکی از پنج اشکال هندسی است که از بین 260 خاکریز موجود در این محل، تاکنون شناسایی شده است.

ساختار دیگر، swastika یا Turgai swastika نام دارد که از چوب ساخته شده و نمادی باستانی در بسیاری از مذاهب بوده که هزاران سال به منظور به تصویر کشیدن قدرت و سعادت مورد استفاده قرار می گرفته است.

یافته ها نشان می دهد که این اشکال متعلق به فرهنگ Mahandzhar است که بین هفت تا پنج هزار سال قبل از میلاد در این منطقه حضور داشته است. اگر این فرضیه صحت داشته باشد، دیرینه شناسان را بر این وا می دارد که در نظریه های خود مبنی بر قدیمی ترین ساختاری که تاکنون به دست بشر کشف شده است، تجدیدنظر کنند.

عکس های ناسا از شهرک 8 هزار ساله!

عکس های ناسا از شهرک 8 هزار ساله!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از فردا نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف