نمناک تکنولوژیترفندستان چه کنیم عکس های پاک شده گوشی دیگر برنگردد؟
عکس های پاک شده ، بازگرداندن عکس های پاک شده
عکس های پاک شده در گوشی شما قابل برگشت هست پس اگر قصد فروش گوشی خود را دارید باید مراقب باشید و کاری کنید عکس ها بازنگردد.

راهی برای دسترسی نداشتن به عکس های پاک شده 

برای مثال حالتی را در نظر بگیرید که می خواهید گوشی خود را که صدها عکس شخصی در آن ذخیره کرده اید، بفروشید. در این وضعیت خیلی راحت وارد گالری می شوید و با انتخاب گزینه Delete All همه عکس ها را پاک و یا کل گوشی را ری ست فکتوری می کنید.

در این حالت با این فکر که عکس های تان برای همیشه پاک شده، گوشی را تحویل شخص خریدار می دهید. اما چیزی که خبر ندارید این است که شخص خریدار به راحتی می تواند با ترفندی که قبلا توضیح داده شده بود، به تمامی عکس های ذخیره شده شما در حافظه داخلی، دسترسی پیدا کند.

اما برای جلوگیری از این موضوع چه کاری باید انجام داد؟

در واقع شما باید با انجام عملیاتی، عکس ها را به صورتی پاک کنید که در آینده با هیچ روشی قابل بازگردانی نباشند. پیش از این ها چگونگی پاک کردن همیشگی فایل ها در کامپیوتر را توضیح داده بودیم که می توانید از طریق این لینک به آن دسترسی باشید.

راهی برای بازنگشتن عکس های پاک شده:

برای انجام این کار در گوشی های اندرویدی مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

عکس های تان را به همان روش معمولی با انتخاب گزینه Delete در گالری، حذف نمایید.

اپ DiskDigger را از اپ استور دانلود و نصب کنید. این برنامه در دو نسخه رایگان و Pro موجود بوده که در این آموزش از نسخه رایگان آن استفاده شده است.

برنامه را باز کرده و روی START BASIC PHOTO SCAN کلیک کنید. با این کار تمامی تصاویر حذف شده ای که قابل بازگردانی هستند نمایان خواهند شد. دقت داشته باشید که اگر گوشی شما روت شده باشد، درصد خطای این برنامه در پیدا کردن تصاویر حذف شده، به حداقل خواهد رسید.

عکس های پاک شده

پاک شدن دائمی عکس های گوشی

پس از مدتی انتظار، می توانید عکس های حذف شده را مشاهده کنید. در این مرحله عکس هایی را که می خواهید به طور کامل از دستگاه شما پاک شوند، انتخاب کنید.

 

عکس های پاک شده

پاک شدن دائمی عکس های گوشی

بر روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و گزینه Delete Permanently را برگزینید.

 

عکس های پاک شده

پاک شدن دائمی عکس های گوشی

در این حالت تصاویری که انتخاب کرده اید، به طور دایمی و بدون شانس بازگشت، پاک خواهند شد.

چه کنیم عکس های پاک شده گوشی دیگر برنگردد؟

چه کنیم عکس های پاک شده گوشی دیگر برنگردد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از آی تی رسان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف