ژاپن
عکس های کمتر دیده شده از کشور ژاپن در سال 1908 میلادی که توسط عکاس آلمانی «آرنولد گنته» که طی مدت 6 ماه زندگی در این کشور، آنها را ثبت کرده است.

نمایی از کشور ژاپن در سال 1908

 
تصاویری قدیمی و نوستالژی از گذران زندگی در کشور بزرگ ژاپن را مشاهده می کنید که با گذشت زمان پیشرفت های چشم گیری داشته است،عکس های کمتر دیده شده از کشور ژاپن در سال 1908 میلادی که توسط عکاس آلمانی «آرنولد گنته» که طی مدت 6 ماه زندگی در این کشور، آنها را ثبت کرده است.
 
ژاپن کشوری است کاملاً محصور شده در آب که از طریق مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی و کره شمالی و روسیه همسایه است. این کشور در پایان جنگ جهانی دوم، تمامی متصرفات فراسوی دریاهای خود، از جمله کشور کره را که در آن موقع 45/5 درصد کل کشور را تشکیل می داد، از دست داد و وسعت آن به میزان فعلی که در حدود 387000 کیلومتر مربع است (چیزیکمتر از ایالت کالیفرنیا در آمریکا)،تقلیل یافت.

ژاپن
ژاپن با جمعیتی در حدود 128 میلیون نفر دهمین کشور پرجمعیت جهان است. توکیو پایتخت ژاپن با بالغ بر 35 میلیون نفر جمعیت از بزرگترین و گرانترین پایتخت های جهان به شمار می آید.

ژاپنی ها کشورشان را «نیپون کوکو» خطاب می کنند که به معنی خاستگاه خورشید است.ژاپن اولین کشوری است که خورشید در آن طلوع می کند. مطالعات باستان شناسی سابقه سکونت انسان در این کشور را از دوران پارینه سنگی پسین می داند. ژاپن کشوری کوهستانی است و بیشتر جزایر آن آتشفشانی است و بشدت زلزله خیز است، آمار نشان می دهد که سالانه حدود 1500 زمین لرزه در آنجا روی می دهد.
ژاپن
 
ژاپن

کشور ژاپن عضو سازمان ملل متحد، G8، G4 و APEC است.ژاپن پنجمین بودجه دفاعی جهان را دارد (60 میلیارد دلار در سال 2011) و چهارمین کشور صادرکننده در جهان (767 میلیارد دلار در سال 2010) و ششمین کشور بزرگ وارد کننده است(639 میلیارد دلار در سال 2010).

 
ژاپن
در جنگ جهانی اول، ژاپن از متفقین بود و در جنگ جهانی دوم با متفقین می جنگید. پایان جنگ جهانی دوم برای ژاپن بسیار تلخ بود، آنها پس از جنگی دراز مدت در اقیانوس آرام، سرانجام پس از بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی، بدون قید و شرط تسلیم شدند. برآیند این جنگ خانمان سوز برای ژاپن به اندازه ای وحشتناک بود که بسیاری از تحلیلگران در توصیف آن، عبارت «به کلی ویران شده» را به کار بردند.ژاپن پس از اشغال توسط آمریکا ، با یک برنامه پیگیر توسعه صنعتی به رشد اقتصادی چشمگیری دست یافت و به یکی از بزرگ ترین اقتصادهای دنیا و همچنین دومین قدرت صنعتی جهان بدل شد. این کشور همچنین از بزرگترین هم پیمانان و شرکای تجاری آمریکا در قاره آسیا است.
 
 
ژاپن
 
ژاپن
 
ژاپن
 
ژاپن
 
ژاپن
 
ژاپن
 
ژاپن
 
 

عکس های کمتر دیده شده از ژاپن در 100 سال پیش

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از مشرق نیوز - / ل
نظرات
وبگردی