نمناک اخباراقتصاد عیدی کارگران در سال 95 چقدر است؟
عیدی کارگران ، عیدی سال 95
میزان عیدی امسال کارگران و تعاریف مربوط به اضافه کاری مشمول قانون کار ، حداقل مزد و مرخصی را که توسط وزارت کار و امور اجتماعی تعیین شده است منتشر شد.
تاریخ انتشار : 16 آذر 1394

مبلغ و میزان عیدی امسال کارگران در سال 95

این تعاریف مربوط به اضافه کاری کارگر مشمول قانون کار، پیمان دهنده کار (کارفرمای اصلی)، پیمانکاری (رابطه سه سویه کاری)، پیمانکار (کارفرمای فرعی)، حداقل مزد، حق عائله مندی کارگر مشمول قانون کار، حق مسکن کارگر مشمول قانون کار و دادخواست دعاوی کار است.
 همچنین تعاریفی از ذخیره سالانه مرخصی استحقاقی کارگر مشمول قانون کار، روابط کار، روزمزد (کارگر مشمول قانون کار)، عیدی و پاداش کارگر مشمول قانون کار، قرارداد پیمانکاری، قراردادکار انجام کار معین، قراردادکار دائم، قراردادکار مدت موقت، کارمزد، کارمزد ساعتی، مانده مرخصی استحقاقی کارگر مشمول قانون کار، مرخصی استحقاقی کارگر مشمول قانون کار، مزد ساعتی، میانگین مدت زمان رسیدگی هیئت تشخیص دعاوی کار و میانگین مدت زمان رسیدگی هیئت حل اختلاف دعاوی کار ارائه شده است. 
در تعریف ارائه شده درباره حداقل مزد آمده است:میزان مزدی است که همه ساله توسط شورای عالی کار براساس مفاد قانون کار، تعیین و ابلاغ شده و کارفرما مجاز به پرداخت میزان کمتر از آن برای کار با حداکثر ساعت کار قانونی نیست. 
همچنین در تعریف کارمزد می خوانیم:مزدی است که در ازای انجام هر واحد کار تعیین شده که از نظر کمی قابل اندازه گیری یا شمارش باشد، پرداخت می شود. 
پیرامون تعریف مرخصی استحقاقی کارگر مشمول قانون کار آمده:مرخصی با پرداخت مزد و مزایای رفاهی - انگیزه ای کارگر مشمول قانون کار است که مدت آن برای مشاغل سخت و زیان آور در "کارگاه های کمتر از 10 کارگر" 24 روز کاری و در "کارگاه های 10 کارگر و بی شتر" 30 روز کاری و برای سایر مشاغل در "کارگاه های کمتر از 10 کارگر" 21 روز کاری و در "کارگاه های 10 کارگر و بیشتر" 26 روز کاری طی یکسال است. 
درباره تعریف عیدی و پاداش کارگران آمده است:یکی از مزایای رفاهی - انگیزه ای معادل شصت روز آخرین مزد کارگر مشمول قانون کار با سقفی معادل نود روز حداقل مزد روزانه وی در همان سال است که در ازای یکسال کار، توسط کارفرما پرداخت می شود.

عیدی کارگران ، میزان مبلغ عیدی کارگران در سال 95 چقدر است؟

برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 19 12
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف