نمناک اخبارجامعه “عید فطر” سال 97 چه روزی است؟
عید فطر ، عید فطر 97
رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در خصوص روز “عید فطر” سال 97 توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1397

عید فطر امسال چه روزی است؟

فارس: رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در باب عید سعید فطر سال 97 گفت:جمعه 25 خرداد ماه، عید سعید فطر، مطابق با اول ماه شوال است.
حجت الاسلام احمد مروی رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در نشست خبری که صبح امروز (چهارشنبه 23 خرداد ماه) برگزار شد، گفت:120 گروه روز پنج شنبه مقارن با روز 29 ماه مبارک رمضان برای دیدن ماه هلال ماه شوال اقدام می کنند.
وی افزود:پیش بینی ها این است که اگر شرایط مطلوب باشد و نتیجه ای به دست آید، طبیعتاً جمعه 25 خرداد ماه امسال اول ماه شوال خواهد بود و اگر نتیجه ای بر خلاف این به دست آید، توسط ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری اعلام خواهد شد. 
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد:گمان رویت در مناطق جنوبی بیشتر است و چون حساسیت رویت این ماه زیاد است، گروه های قوی و تخصصی به مناطق جنوبی روانه می شوند. 
مروی اظهار داشت:بارها سوال شده است که چرا اعلام رویت هلال ماه شوال در ساعات انتهایی شب انجام می شود، در جواب باید گفت از آنجا که زمان و توقف ماه در آسمان خیلی کوتاه است، اعلام فرآیند طولانی است. زیرا در برخی مناطق امکان ارتباط تلفنی نیست و گروه استهلال باید به جایی برسد که امکان تماس داشته باشد. 
وی اظهار داشت:کسانی که ادعای رویت می کنند کارشناسان مرکز با آن ها صحبت می کنند و سوالات متعددی می پرسند و از آنجایی که به یکی دو تا نقل اکتفا نمی شود، همه این موارد جمع آوری و خدمت رهبر انقلاب ارایه می شود و وقتی برای معظم له محرز شد، اعلام می شود، برای همین این فرآیند طولانی است.
انتهای پیام/م

عید سعید فطر در ماه رمضان سال 97 چه روزی است؟

این مطلب مفید بود ؟ 12 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف