دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتتغذیه مهم ترین غذاهای تحریک کننده اعصاب
غذاهای تحریک کننده ، عصبانیت
چیپس سیب زمینی را از مهمترین غذاهای تحریک کننده و ایجاد عصبانیت است و این ویژگی چیپس به خاطر سرخ شدن عمیق و کامل آن در روغن است.
بازدید : 1,836 نفر

غذاهای تحریک کننده ای که ما را عصبی میکند

خوشبختانه بعضی از دلایل بروز عصبانیت صرفاً به تغذیه مربوط می شوند ، بنابراین می توان با تغییر شیوه ی رژیم غذایی و حذف غذاهای تحریک کننده اعصاب آن را برطرف ساخت. از مدت ها پیش ثابت شده است که کمبود ویتامین های گروه B می تواند یک نوع جنون ایجاد کند و مصرف غذاهای تحریک کننده اعصاب آن را بدتر میکند. عصبانیت از شایع ترین مشکلات بین مردم در جوامع امروزی است که خیلی از مردم از علت های بروز آن بی خبرند و شاید گمان هم نکنن که غذاهای تحریک کننده اعصاب دلیل عصبانیتشان باشد.

همه ما از عوامل استرس زایی که هر روز و هر ساعت اعصاب و روان ما را تحریک می کنند آگاهیم. در این زمینه برخی غذاها هم تصمیم به عصبانی کردن ما گرفته اند.

در واقع مصرف این غذاها شما را نسبت به تأثیرات این عوامل استرس زا تحریک پذیرتر می کند. بنابراین شما در اثر کوچک ترین تحریک از کوره در می روید. پس غذاها این گونه شما را غمگین، بدخلق و عصبانی می کنند.

هیچ کس دوست ندارد این گونه کم حوصله باشد. و البته هیچ کس یک فرد تحریک پذیر و بی حوصله را دوست ندارد.

 غذاهای تحریک کننده

مهم ترین دلیل عصبانیت غذاهای تحریک کننده اعصاب هستند

بنابراین در این مقاله با هم به بررسی مهم ترین غذاهای تحریک کننده و عصبانی کننده می پردازیم.

غذاهای تحریک کننده اعصاب :

چیپس سیب زمینی

ممکن است خواندن این جمله یک ضربه روحی برای دوستداران سیب زمینی باشد، اما چیپس سیب زمینی متهم ردیف اول در میان غذاهای تحریک کننده و ایجاد عصبانیت است.

این ویژگی چیپس سیب زمینی به خاطر سرخ شدن عمیق و کامل آن در روغن است و چربی های امگا 6 موجود در روغن سرخ کردنی که با ورود به بدن، مانع عملکرد صحیح چربی های امگا 3 می شود. چربی های امگا 3 چربی های متفاوتی هستند که در تنظیم خلق و خو بسیار تأثیرگذارند و باعث تحکیم رفتار می شوند.

بنابراین ممانعت از عمل و اثر آنها بر بدن احتمال صبور بودن و شکیبایی را در فرد کاهش خواهد داد. پس تا جای ممکن مصرف چیپس سیب زمینی در رژیم غذایی روزانه خود را کاهش دهید. فراموش نکنید چیپس سیب زمینی با کالری بالا، در ایجاد چاقی و در نهایت بیماری دیابت و ... نقش بسیار مهمی دارد.

نوشیدنی های قندی کربوهیدراتی

نوشابه ها و نوشیدنی های قندی نه تنها باعث تحریک رفتار و تاثیر بر خلق وخوی فرد می شوند، بلکه برای سلامت کلی بدن مضرند. این نوشیدنی ها سرشار از قندهای شیرین و نیز شیرین کننده های مصنوعی اند.

ازاین رو، وقتی شما این نوشابه را می خورید، این حجم بالای قند در بدن به چربی تبدیل می شود و در نهایت تأثیر قند بر بدن را به صورت کاهش شادی و خوشحالی و تبدیل شخص به فرد عصبانی برجای می گذارد.

فراموش نکنید جایگزین های بسیاری برای این نوشابه ها وجود دارد. مثل چای یخ خانگی، آب میوه های طبیعی و خنک، و حتی آب های طعم دار با تکه های میوه!

شیرینی ها و پیراشکی ها

دل خوشی امروزه بسیاری از افراد برای شروع یک روز جدید، خوردن شیرینی بزرگ داخل یخچال است! شیرینی و پیراشکی نه تنها سرشار از قند و شکر و البته روغن و کالری اند، بلکه مصرف آنها می تواند دلیل عصبانیت و کج خلقی باشد. ممکن است خوردن شیرینی ها از عادات همیشگی شما در صبحانه باشد، اما زمان آن رسیده تا مصرف آنها را کاهش دهید.

فراموش نکنید مصرف آنها به تحریکات روزمره و عامل استرس زا قدرت خواهد داد تا شما را مضطرب و خشمگین کنند. برای شروع، بهتر است شیرینی های کم شیرین تر و تهیه شده از غلات کامل و سبوس دار را جایگزین آنها کنید. این شیرینی ها علاوه بر داشتن قند کمتر، به دلیل وجود سبوس، با کنترل اشتها راه کمکی کاهش وزن را ارائه می دهد.

مارگارین

اگرچه گفته می شود مارگارین یک روغن خوب است و هیچ ضرری برای سلامتی ندارد، اما واقعیت آن است که همین مارگارین متظاهر هم سرشار است از چربی های امگا 6 که تأثیر زیادی بر تغییر خلق وخو دارد. مارگارین یک غذای واقعی نیست. به همین خاطر بدن در مواجهه با این ترکیب گیج می شود که چگونه با این همه چربی سر کند! پس چرا به جای مصرف مارگارین کره های گیاهی را انتخاب نکنیم؟

بادام زمینی های بسته بندی شده

بادام زمینی بسته بندی شده که در تمام مغازه ها به فروش می رسد را همه می شناسیم. این بادام زمینی فراوری شده سرشار از سدیم، افزودنی های طعم دهنده و رایحه های مصنوعی است که می تواند با اختلالاتی نظیر مشکلات تنفسی، خس خس کردن سینه، میگرن و احساس سوزش و ضعف عضلانی در ارتباط باشد. در عوض بهتر است بادام زمینی و سایر مغزهای تازه و بدون نمک یا حداقل فراوری نشده را انتخاب کنید.

مهم ترین غذاهای تحریک کننده اعصاب

مهم ترین غذاهای تحریک کننده اعصاب
45
برگرفته از آرمان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف