نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خوردن این غذاها در ماه رمضان ممنوع
ماه رمضان ، سفره افطار
تغذیه روزه داران در ماه رمضان بسیار مهم است و بهتر است این غذاها را استفاده نکنند که باعث افت قند یا تشنگی میشوند.

تغذیه روزه داران در ماه رمضان

 افرادی که در ماه مبارک رمضان وعده شام را قطع می کنند دچار افت قند و بی حوصلگی می شوند.

 برخی از روزه داران عنوان می کنند که به دلیل بیدار شدن در سحر و خوردن وعده سحری دیگر شام نمی خورند اما این کار باعث می شود افراد در طول روز دچار بی حوصلگی شده و روز سختی را پشت سر بگذرانند.

ماه رمضان

غذاهای مناسب روزه داری

تاثیر غذاهای شیرین در روزه داران

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تاثیر غذاهای شیرین در افت قند افراد خاطرنشان کرد:خوردن غذاهای شیرین در وعده سحری سبب افت شدید قند خون شده و درخواست ما از روزه داران این است که از خوردن غذاهای شیرین معمول جلوگیری کنند.

وی ادامه داد:افراد در وعده سحری خود، گوشت و لبنیات را قرار دهند و خوردن حبوبات را نیز فراموش نکنند.

او با بیان اینکه افراد از خوردن هم زمان وعده افطار و شام پرهیز کنند گفت:پیشنهاد می کنیم روزه داران در وعده افطاری و شام خود فاصله زمانی مشخصی را رعایت کرده و پس از خوردن یک افطاری سبک مانند سوپ، شیر، نان و پنیر شام خود را میل کنند.

ماه رمضان

روزه داری در ماه رمضان

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی بهترین نوشیدنی برای روزه داران را آب دانست و تاکید کرد:اگرچه مصرف زیاد آب در موقع سحری مفید نیست اما از آنجایی که بهترین نوشیدنی آب است خوردن آن توصیه می شود.

وی ادامه داد:بهتر است روزه داران در ایام ماه مبارک رمضان از نوشیدن نوشیدنی های شور مانند دوغ بپرهیزند.

او با اشاره به اهمیت ورزش کردن روزه داران در ایام ماه مبارک رمضان تصریح کرد:روزه داران برای عدم افزایش وزن در ماه رمضان در ساعاتی که روزه نیستند به ورزش بپردازند و تنقلات پر انرژی نیز نخورند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی خوردن شیر و سبزی را یک الزام دانست و تصریح کرد:روزه داران در ماه رمضان روزانه 2 تا 3 لیوان شیر خورده و در وعده های غذایی خود سبزی و ماست را قرار دهند.

خوردن این غذاها در ماه رمضان ممنوع

خوردن این غذاها در ماه رمضان ممنوع
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 9
برگرفته از شهر خبر/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف