نمناک بهداشت و سلامتتغذیه غذایی برای درمان 70 نوع بیماری
عدس ، یبوست
درمان هر گونه مشکل و بیماری را در طبیعت می توان یافت و مواد غذایی طبیعی بهترین داروها هستند که در این بخش ماده ی غذایی که 70 نوع بیماری را درمان می کند را خواهید شناخت.

مصرف این ماده غذایی 70 نوع بیماری را درمان میکند

حبوبات منبعی غنی از مواد مغذی به شمار می روند و به همین دلیل در احادیث بسیاری مصرف آنها توصیه شده است اما مانند هر ماده غذایی باید در مصرف حبوبات نیز مراقب اندازه مصرف باشیم.

امام صادق فرموده اند:خوردن عدس، عطش و تشنگی را که یکی از مشکلات رایج در فصول گرما است را قطع و معده را تقویت می نماید و درمان هفتاد بیماری در آن نهفته است چرا که معده را آرامش می بخشد و درد آن را تسکین می دهد و هر زمانی که یکی از اطرافیان حضرت دچار هیجان (و فشار) خون می شد، به او می فرمودند:عدس بخورید، چرا که پایین آورنده فشار خون است و حرارت زیاد بدن را کم می نماید،

عدس

مصرف عدس و فواید سرشار آن

 

 پیامبر اکرم  (ص) می فرمایند:

شما را سفارش به خوردن عدس می نمایم، به خاطر آن که دل را نرم و لطیف و اشک را زیاد می نماید و هفتاد پیامبر آن را مقدس و محترم شمرده اند، همچنین پیامبر بارها در مورد خوردن عدس فرموده اند که قلب را نرم و اشک چشم را زیاد می نماید.

از امیرالمومنین علی (ع) روایت شده است که: خوردن عدس دل را نازک و نرم و اشک را جاری می سازد.

هشدار:
همانطور که مصرف هر چیزی اندازه دارد این قانون در مورد عدس هم صدق می کند و باید توجه داشت که عدس جریان خون را کم و خاصیت ارتجاعی دیواره ی مویرگ ها را نیز کم می کند و از این جهت افرادی که یبوست یا نفخ شکم یا نارسایی عروق قلبی دارند؛ بهتر است از مصرف زیاد آن اجتناب نمایند.
 

 

غذایی برای درمان 70 نوع بیماری

غذایی برای درمان 70 نوع بیماری
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 31
برگرفته از قدس آنلاین / ن
این مطلب مفید بود ؟ 28 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف