نمناک اخبارحوادث غرق شدن جوان 29 ساله بخاطر نجات مرغابی
مرگ ، مرغابی
جوان 29 ساله ای که برای نجات مرغابی در روستای عبدالله آباد شهرستان محمودآباد به آب زد پس از 6 ساعت تجسس ماموران آتش نشانی جسدش از عمق دریاچه محلی بیرون کشیده شد.
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1393

مردی که برای نجات مرغابی گرفتار شده در آب سرد به داخل آب رفته بود خود دچار مشکل شد. این مرد 29 ساله در محل پرورش مرغابی در روستای عبداللـه آباد شهرستان محمودآباد نمی دانست از خیر مرغابی بگذرد یا اینکه تن به سردی آب زده و مرغابی را بردارد.

یکی از اهالی روستا که از دور شاهد ورود این مرد مشهدی به داخل آب بود با فرو رفتن او به عمق آب بندان بلافاصله ساکنان روستا را برای کمک خبر کرد اما شرایط جوی به گونه ای بود که امکان ورود به داخل آب بدون تجهیزات امکان نداشت. بنابراین مردم روستا مأموران پلیس و آتش نشانی محمود آباد را مطلع کردند.
دقایقی بعد خودروی پلیس و امدادگران آتش نشانی آژیرکشان خود را به ساحل آب بندان رسانده و عملیات امداد و نجات آغاز شد. در تجسس های ابتدایی هیچ نشانه ای از جسد قربانی حادثه در سواحل آب بندان دیده نشد. آتش نشانان با تجهیزات غواصی وارد عمل شدند. وقتی هوا تاریک شد تجسس با مشکل روبه رو شد. تجسس های قدم به قدم عمق دریاچه محلی ادامه یافت. تاریکی و سرما عملیات گروه امدادرسان را با کندی همراه کرد و تلاش های امدادگران و غواصان زیر نور پروژکتورهای قوی ادامه یافت.
گل آلود بودن کف آب بندان و علفزارهای اطراف آن باعث شد آتش نشانان با سختی پیش بروند. شش ساعت از آغاز عملیات تجسس گذشت که یکی از امدادگران جسد را از لابه لای گل و لای عمق دریاچه محلی بیرون کشید.
 
مرگ جوان 29 ساله برای نجات مرغابی
 
یک منبع آگاه در این باره توضیح داد:جوان مشهدی وقتی وارد آب بندان شده  بر اثر سرمای زیاد سنگ کوب کرده و در همان لحظات نخست دچار ایست قلبی شده است.
حسن ذبیح پور مسئول آتش نشانی محمودآباد درباره جزئیات این حادثه گفت:با دریافت گزارش مبنی بر ناپدید شدن یک مرد در آب بندان های محمودآباد و احتمال غرق شدن وی بلافاصله با تجهیزات مورد نیاز و غواصان در صحنه حادثه حضور پیدا کردیم.
مسئول آتش نشانی خاطر نشان کرد:جوان 29 ساله اهل مشهد به نام رمضان که برای بیرون آوردن مرغابی وارد آب بندان روستای عبداللـه آباد بخش سرخ رود شده بود، به دلیل سرمای آب دچار ایست قلبی شد و به زیر آب رفت و اثری از جنازه وی در لحظه حضور نیروهای آتش نشان و مقامات محلی و مردم روستا وجود نداشت.
وی ادامه داد:با کمک مأموران انتظامی پاسگاه بیشه کلا، نیروهای آتش نشانی سرخ رود، دهیار و اعضای شورای روستای عبداللـه آباد عملیات کشف جسد توسط غواصان آتش نشانی آغاز شد.
ذبیح پور با اشاره به سختی عملیات کشف جسد اظهار کرد:با توجه به اینکه تاریکی شب کار پیدا کردن جسد را دچار مشکل کرد اما تلاش شایسته غواصان پس از گذشت بیش از پنج ساعت به نتیجه نشست و پیکر بی جان این جوان ساعت 5/10 شب از آب بیرون کشیده شد.

غرق شدن جوان 29 ساله بخاطر نجات مرغابی

غرق شدن جوان 29 ساله بخاطر نجات مرغابی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از فرهنگ نیوز - /ف
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف