نمناک اخبارحوادث غرق شدن دو دختر دانشجو در دریاچه شورابیل
دختر ، دختر دانشجو
اجساد دو دختر دانشجوی کارشناسی پس از 4 ساعت عملیات جست و جو در دریاچه شورابیل اردبیل بیرون کشیده شد.
تاریخ انتشار : 24 دی 1393
بازدید : 13,095 نفر

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اردبیل گفت:پس از گذشت چهار ساعت از عملیات جست و جو، اجساد دو دختر غرق شده در دریاچه شورابیل اردبیل بیرون کشیده شد.

فضیلت ابراهیمی افزود:عملیات جست و جوی اجساد دو دختر غرق شده در دریاچه شورابیل اردبیل از ساعت 16 و 30 دقیقه آغاز و ساعت 19 و 20 دقیقه از دریاچه بیرون آورده شد.
وی بیان کرد:تمام دستگاه های امدادی استان در عملیات جست و جوی این غرق شده ها همکاری کردند و در نهایت اجساد این دو دانشجو توسط غواصان آتش نشانی بیرون آورده شد.
وی گفت:این دو دختر در عمق سه متری دریاچه شورابیل غرق شده بودند و اجساد هردو در کنار هم بود.
ابراهیمی با تاکید بر لزوم توجه به تذکرات و توصیه های ایمنی و رعایت احتیاط برای حضور در دریاچه شورابیل به ویژه در زمستان، بی توجهی این دانشجویان به توصیه های ایمنی را مهم ترین علت این حادثه ناگوار ذکر کرد.
حوالی ساعت 16 و 20 دقیقه چهارشنبه دو دختر دانشجوی مقطع کارشناسی و بومی شهرستان های پارس آباد و مراغه هنگام عکاسی در روی یخ های دریاچه شورابیل اردبیل
در اثر شکسته شدن یخ روی دریاچه به داخل آن سقوط کرده و غرق شدند.
دریاچه شورابیل یکی از جاذبه های طبیعی اردبیل است و بر اساس نتایج مطالعات زمین شناختی قدمت این دریاچه قدیمی تر از دریاچه ارومیه است.
شورابیل تنها دریاچه طبیعی داخل شهری در ایران می باشد ، این دریاچه در گذشته بسیار شور بوده ولی امروزه با افزودن آب شیرین به آن از شوری آن کاسته شده است.
این دریاچه دارای امکانات تفریحی، ورزشی و فرهنگی بسیاری است که از آن جمله می توان به امکانات قایقرانی، پیست دو و میدانی، پیست دوچرخه سواری، باغ وحش، تعدادی هتل، یک شهر بازی و رستورانی در وسط دریاچه اشاره کرد.
شورابیل از مناطق شکار ممنوع استان اردبیل است.

غرق شدن دو دختر دانشجو در دریاچه شورابیل

غرق شدن دو دختر دانشجو در دریاچه شورابیل
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 89
برگرفته از ایرنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 51 38
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف