غواص
بیماری عجیب مرد غواص که به دلیل اشتباهی کوچک در عمق زیاد آبهای اقیانوس به یکباره بدنش دچار تغییر وحشتناک شد او را از انجام هر کاری ناتوان کرده است.

مرد غواصی  که تورم بدنش را وحشتناک کرده

مرد غواص به دلیل قرار گرفتن در شرایط سخت دچار نوعی اختلال شده است و سایز بدنی او را در عرض چند سال دوبرابر کرده است.
Diver who swelled to DOUBLE his size after getting the bends still suffering horrific deformity four years on
بیماری عجیب مرد غواص

وضعیت دردناک مرد غواص بعد از یک اشتباه 

بیماری وحشتناک غواص جوان را تبدیل به هرکول کرد

"آلجاندرو راموس" که سالها غواصی می کرده است به دلیل صعود سریع از عمق زیاد در آبهای اقیانوس دچار نوعی بیماری شده است که به نوعی با فشرده تر شدن بافت بدن تورمات شدید در او ایجاد شده است.
او بعد از این اتفاق و اختلال در بدن خود به دلیل دردهای شدیدی که پدیدار شده بودند قارد به ادامه فعالیت خود نشد ، تا جایی که حتی انجام کارهای روزمره هم برایش دشوار شد.
اختلالی که به یکباره نزدیک به 26 کیلوگرم به وزن او اضافه کرد.
بیماری عجیب مرد غواص
بیماری عجیب مرد غواص

وضعیت سخت مرد مبتلا به اختلال نیتروژن در غواصان

  
"آلجاندرو" اهل پرو ، مرد ماهیگیر و غواصی بوده که سالها در آبهای کشورهای جنوبی آمریکا و در عمق اقیانوس مشغول فعالیت بوده است اما طی یک سفر هیجان انگیز دچار اشتباهی شد که به موجب آن میزان نیتروژن در بدن او دچار اختلال شد و این امر با تشکیل حباب وضعیت بدنی او را به چنین شکلی تبدیل کرد.
 
در حقیقت او دچار بیماری خطرناکی که غواصان را تهدید می کند شد ، بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار عبارت است از یک وضعیت همراه با درد و گاهی تهدیدکننده زندگی که در آن حباب های کوچک گاز در خون تشکیل می شود و دلیل آن کاهش ناگهانی در فشار محیط است .
بیماری عجیب مرد غواص
علت این وضعیت دردناک او :تشکیل حباب های نیتروژن در خون . نیتروژن یکی از اجزای طبیعی خون است . اگر فشار اطراف بدن به سرعت کاهش یابد مثلاً به هنگام روی آب آمدن سریع پس از غواصی ، یا صعود سریع در هواپیمایی که فشار آن تنظیم نشود، نیتروژن که در حالت عادی در خون حل شده است به حباب هایی تبدیل می شود که رگهای خونی را مسدود می کنند و باعث توقف رسیدن مواد غذایی و اکسیژن به سلولهای بدن شوند.

بیماری که سایز یک مرد را 2 برابر کرده است + عکس

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
نظرات
وبگردی