نمناک ورزشفوتبال چرا برانکو ایوانکوویچ فارسی صحبت نمیکند
برانکو ایوانکوویچ ، سرمربی پرسپولیس
برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس بعد از هفت سال حضور در ایران هنوز فارسی صحبت نمیکند اما میگویند بلد است.

ماجرای فارسی حرف نزدن برانکو

دستیار برانکو در زمان کوتاهی شمردن فارسی را هم فرا گرفته است اما چرا خود او بعد از این همه وقت زبان فارسی صحبت نمی کند؟! شاید هم بلد است اما فارسی حرف نمیزند!

سرتن چوک مدت کوتاهی است به ایران آمده اما رفته رفته بر زبان فارسی مسلط می شود.

سلام...خوبی؟...خسته نباشی...خوش آمدی... وچند جمله کوتاه دیگر، عباراتی است که سرتن چوک دستیار کروات برانکو در تمرینات پرسپولیس و در مواجهه با خبرنگاران و عکاسان بر زبان می آورد. علاوه بر اینها او اعدا را از 1تا12 می شمارد که نشان دهنده هوش بالای این مربی کروات است.

برانکو ایوانکوویچ

برانکو فارسی بلد است

این در حالی است که برانکو ایوانکویچ با سابقه 7-6 ساله حضور در ایران هنوز فارسی صحبت نمی کند و در بهترین حالت یک ان شااله می گوید و بس! البته برانکو به زبان انگلیسی هم مسلط است و حتی گاهی دیده شده به زبان آلمانی هم صحبت می کند اما تا به حال دیده نشده که فارسی حرف بزند!

نزدیکان مرد کروات و برخی شاگردان او معتقدند که برانکو هم فارسی را خوب می فهمد و هم به راحتی حرف می زند اما این مسئله را در محیط های فوتبالی علنی نکرده است!

برانکو فحش ها و ناسزاهای فارسی را هم به خوبی متوجه می شود اما به کار نمی برد او حتی یکبار گفته بود خوشحاله از اینکه همسرش به زبان فارسی مسلط نیست و نمیتواند مبلغ قراردادها را بخواند .

هیچ وقت نشان نمی دهد که به زبان فارسی تسلط دارد تا اطرافیان و بازیکنان راحت تر در کنار او گفتگو کنند و او بتواند شناخت بهتری از افراد پیدا کند!

این موضوع مارا به یاد رایکوف، سرمربی فقید و بزرگ تیم ملی و استقلال می اندازد. مردی که بازیکنان بزرگی مانند ناصرحجازی، علی جباری و حسن روشن را به فوتبال ما معرفی کرد، پس از مدتی کوتاه به زبان فارسی مسلط شد. رایکوف نه تنها فارسی را می فهمید و صحبت می کرد بلکه الفاظ و عبارات محاوره ای را هم می شناخت. همین تسلط او به فارسی و به خصوص زبان عامیانه باعث شد خیلی زود در بین شاگردانش محبوب شود و کمک شایانی به همدل شدن او با بازیکنانش کرد.

به نظر می رسد وقت آن رسیده که برانکو هم این رویه را پیش بگیرد و بالاخره با زبان فارسی صحبت کند. مردی که به زبان انگلیسی و آلمانی تسلط دارد بدون شک با توجه به اینکه نزدیکِ 7سال است در ایران زندگی کرده، قادر است از زبان فارسی برای صحبت کردن استفاده کند! ازتباط کلامی برانکو با زبان مادری بازیکنان تیمش بدون شک به یکدل شدن قرمزهای تهران کمک شایانی خواهد کرد و همین امر ساده باعث تقویت بیش از پیش تیم پرطرفدار پایتخت خواهد شد.

چرا برانکو ایوانکوویچ فارسی صحبت نمیکند

چرا برانکو ایوانکوویچ فارسی صحبت نمیکند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از برنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف