فال نخود یکی از رایج ترین نوع فال گرفتن در میان عشایر بختیاری که بیشتر توسط مردان و زنان گرفته میشود . که بسیار به واقعیت نزدیک میباشد و باور کنید رد خور ندارد.

برای گرفتن فال با نخود ابتدا 41 عدد نخود که هم اندازه باشند را جدا میکنند .سپس آنها را روی قالی یا مکانی صاف میگذارند.سپس توسط دوتا دست انها را جدا میکنند بطوری که مقداری توسط دست راست و مقداری توسط دست چپ و مقداری هم در وسط بماند آنها را به سه قسمت مساوی تقسیم میکنند . سپس نخود های هر قسمت را 4 تا 4 تا از هم جدا میکنند . مثلا قسمت سمت راست را همینطور 4تا 4تا جدا میکنند.
چند حالت امکان دارد اتفاق بیفتد . یا یکی باقی میماند یا دو نخود یاسه و یا 4 نخود باقی میماند که نخودهای باقی مانده را در بالا قرار میدهند و سپس به سراغ نخودهای وسطی رفته و آنها را نیز 4 تا 4 تا جدا میکنند و هرچه باقی مانده بود را در بالا و جدای از نخودها مقابل نخودهای باقی مانده از ستون اول قرار میدهند و سپس به سراغ نخودهای قسمت سوم که در مشت دست چپ جدا شده رفته و انها را جدا میکنند و هرچه باقی مانده بود در برابر دیگر نخودها در یک ردیف قرار میدهند .
چند حالت اتفاق میافتد که بهترین آن اگر در ردیف سمت راست یک نخود و در ردیف وسط د وتا و در ردیف سوم هم دوتا باقی بماند که جمعا 5 تا میباشند که این فال را 5 تن آل عبا میگویند که بهترین نوع فال است و مرادش حاصل میشود و اگر از هر دیف 4 تا بماند که در مجموع 12 تا میباشند نیز به آن 12 امام میگویند که خوب است و سعادتمندی به همراه دارد .
در حالتی دیگر از هرکدام سه تا میماند که به ان نوح نبی اله میگویند و یا  از ستون اول یکی ستون دوم سه تا و ستون سوم هم یکی که این هم به معنی نیک بختی و خوش عاقبتی است. خلاصه افراد حرفه ای تر باقی مانده نخودها را باهم قاطی و مجددا به سه قسمت و سپس 4 تا 4 تا جدا میکنند و نخود های باقی ماده را بازهم قاطی و 4 تا 4 تا جدا میکنند و سپس به تفسیر و تجزیه و تحلیل ان میپردازند و خلاصه انگار حرف دل شما را میزنند و بسیار واقعیت دارد.
 

فال نخود

فال نخود
: امتیاز : 3.5 تعداد رای : 143
برگرفته از parsnaz.ir
این مطلب مفید بود ؟
100 43
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف