نمناک دین و مذهبگوناگون فتواهای عجیب و غریب مبلغان سلفی در ماه رمضان!
عصام تلیمه ، گاز اشک آور
فتواهای عجیب و غریب روحانیون و مبلغان دینی سلفی ها برای مسلمانان دردسر ساز است.

فتواهای عجیب و غریب در ماه رمضان

فتواهای عجیب و غریب مبلغان دینی سلفی ها در ماه رمضان برای شیعیان دردسرساز شد. سلفی ها دچار افراطی گرایی دینی در برخی مسایل فقهی هستند و تمام مخالفان خود را تکفیر می کنند و تمام جریان ها و جنبش های افراطی و خشونت گرا از دل جریان فکری سلفی پدیدار شده است فتواهای عجیبی درباره ماه رمضان بیان داشتند.

هر ساله در ماه مبارک رمضان فتواهای عجیبی از سوی برخی روحانیون و مبلغان که بیشتر آنها سَلَفی هستند، منتشر می شود که برخی از آنها برای مسلمانان دردسرساز است.

فتواهای عجیب

فتواهای عجیب در ماه رمضان

برخی از این فتواهای عجیب را بدین شرح آورده است:

سیگار حرام است اما روزه را باطل نمی کند

از جمله فتواهای عجیبی که در محافل دینی به شدت سروصدا کرد، فتوای مبلغ مصری به نام «شیخ مصطفی راشد» مبلغ مصری بود که طی فتوایی اعلام داشت:«سیگار حرام است اما روزه را باطل نمی کند».

تماشای سریال های تلویزیونی در ماه رمضان حرام است

«شیخ محمد لطفی عامر» مفتی سلفی های مصر در فتوایی جنجال برانگیز بیان کرد:تماشای فیلم ها و سریال های تلویزیونی در ماه رمضان حرام است؛ تماشای تلویزیون در این ماه از مبطلات روزه است مسلمانان نباید در ماه رمضان فیلم تماشا کنند.

بازکردن رستوران ها در ماه رمضان حرام است

«سامح عبدالحمید» مفتی منسوب به سلفی های مصر در فتوایی اعلام کرد:بازکردن رستوران ها و کافه سرا ها در روز ماه رمضان حرام است.

روزه نگرفتن زندانیان جایز است

«عصام تلیمه» معاون سابق شیخ یوسف قرضاوی در فتوایی، روزه نگرفتن زندانیان را جایز دانست.

وی در فتوای خود گفت:زندانیانی که علیه انها احکام اعمال شاقه، صادر شده، می توانند روزه نگیرند و جایز است افطار کنند.

گاز اشک آور

 یکی از مبلغان ترکیه در جریان حوادث میدان تقسیم در ماه مبارک رمضان گذشته و پس از استفاده پلیس ترکیه از گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان، در فتوایی گفت:استنشاق گاز اشک آور اگر بدون قصد باشد مثلا در تظاهرات و مانند آن، روزه را باطل نمی کند.

اختلاف وقت

فتواهای مربوط به احکام روزه در کشورهای شمال کره زمین هر لحظه تغییر می کند و دلیل چنین موضوعی هم اختلاف وقت است یکی از علمای این منطقه در فتوایی خواستار تغییر ماه رمضان و انتقال آن به ماهی دیگر شد.

روزه بیشتر از 18 ساعت جایز نیست

«علی جمعه» مفتی سابق مصر در فتوایی اعلام کرد:جایز نیست که فرد بیشتر از 18 ساعت روزه بگیرند و کسانی که در کشورهایی زندگی می کنند که روزه از 18 ساعت بیشتر می شود، باید براساس اوقات شرعی مکه مکرمه روزه بگیرند.

فتواهای عجیب و غریب مبلغان سلفی در ماه رمضان!

فتواهای عجیب و غریب مبلغان سلفی در ماه رمضان!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از شفقنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف