نمناک اخبارسیاست فتوای مفتی سعودی برای کشتن زنان و کودکان
فتوای مفتی سعودی ، فتوای عربستان
فتوای مفتی سعودی شیخ ابن عثیمین درباره مباح بودن کشتن زنان و کودکان با انتقادهای بسیاری همراه شد.
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394

فتوای مفتی سعودی در ریختن خون زنان و کودکان

مرکز رسمی فتوای مصر در بیانیه شدید اللحنی از فتاوای افراط گرایانه علمای آل سعود انتقاد کرده و آنان را گمراه دانستند.

دارالافتا مصر با تاکید بر فهم سطحی علمای سعودی از آیات قرآن، آورده است:شیخ «ابن عثیمین» مفتی سعودی، با استناد به آیه «فمن اعتدی علیکم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدی علیکم» گفته که «کشتن زنان و کودکان مباح است، چراکه باعث دلشکستگی دشمن می شود».

مرکز رسمی فتوای مصر در ادامه با استناد به روایت حضرت رسول(ص) مبنی بر «لا تقتلن ذریه و لا عسیفا»، تاکید کرد:اصل این حرف، مخالف تعالیم پیامبر گرامی اسلام(ص) و روایات است.

این نهاد دینی مصر افزود:در روایات آمده است که رسول الله(ص) در جنگی، یک زن را دید که کشته شده و به خاک افتاده است و در همان حال قتل زنان و کودکان بدون گناه را نادرست اعلام کردند، ولی این مفتی سعودی صراحتاً بر کشتار زنان و کودکان تاکید دارد.

این بیانیه می افزاید:فتاوای این فرد با آیه «ولا تزر وازره وزر اخری؛ و هیچ بردارنده بار گناهی، بار گناه دیگری را به دوش نمی گیرد» نیز مغایرت دارد. اگر مردان در جنگ شرکت می کنند، چرا زنان و کودکان آنان مجازات و کشته شوند؟! حساب هر کسی از دیگری جداست.

فتوای مفتی سعودی برای کشتن زنان و کودکان

فتوای مفتی سعودی برای کشتن زنان و کودکان
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 10
برگرفته از روزنامه جمهوری اسلامی - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف