فراری دادن مورچه
مهم نیست که چقدر برای فراری دادن مورچه ها تلاش می کنید آنها دوباره در گوشه کنار خانه دیده می شوند پس بهتر است ترفندهایی را بدانید که این حشرات با آنها به طور کامل دفع می شوند.

11 پیشنهاد خانگی و طبیعی برای فراری دادن مورچه ها

مورچه ها مخلوقات کوچک و بسیار آزاردهنده ای هستند که آشپزخانه را کثیف می کنند و باعث آزار افراد می شوند ،مورچه ها تنها به زندگی در انبار غلات و شیرینی راضی نمی شوند بلکه با خود زنجیره ای مورچه می آورند که به هر گوشه از خانه هدایت می شوند به همین خاطر باید راهی برای ازبین بردن آنها داشته باشیم . در این بخش از نکات خانه داری نمناک ترفندهای موثر و کاربردی را برای فراری دادن مورچه ها خواهیم گفت.

فراری دادن مورچه

راه و روش موثر برای فراری دادن سریع مورچه ها از خانه

ترفندهایی برای فراری دادن مورچه ها از خانه

 درزگیری کردن منافذ

 

وقتی تعدادعظیمی مورچه ها را می بینید که به سمت خانه شما می آیند پیگیری کنید تالانه آنها را پیدا و درز گیری کنید مورچه ها از شکاف های ریز و کوچک بیرون میاید با بستن منافذ سوراخها پنجره درزدیوار ها ازورود مورچه ها جلوگیری کنید. 

بستن ظروف با درپوش سفت

 

مورچه های بزرگ دروگر به رنگ قرمز و سیاه هستند و می توانند داخل چوب ها را بخورندو به خانه هایی که چوبی هستند صدمه میزند به همین منظور به کمک جدی نیاز داریم مورچه ها به دنبال غذا به خانه هامیایند محل ذخیره غذا ها مثل شیشه هایی که در پوشه پلاستیکی دارند از ورود آنها جلوگیری می کند، قبل از ریختن مواد داخل شیشه از تمیز بودن آن مطمئن شوید.  

ظرف غذای حیوانات را خیس کنید

 

اگر منبع غذا را از بین ببریم مورچه ها به زودی محل را ترک می کنند و به جای دیگر می روند.

آب و صابون ترفند فراری دادن مورچه ها

از آب و صابون برای پاک کردن نشانه های شیمیایی استفاده کنید؛ ازنیش مورچه ها در منزل آسایش ندارید؟ پس لباس صابونی بپوشید صابون نه تنهامسیر مورچه رامنحرف می کند بلکه به مورچه های دیگر فرمان میدهد به خانه برگردند. اگر در خانه بسیار مورچه دارید می توانید با جاروبرقی آنها را مثل زباله تمیز کنید و داخل کیسه ای بریزید و دوربیاندازید یا با آب و صابون مسیر آنها را پاک کنید تا به عقب برگردند

فراری دادن مورچه با پودر دارچین 

مطالعات نشان داده دارچین مورچه ها را از بین میبرد پودر دارچین رادر چهارچوب پنجره در زیرکابینت بریزیدهمچنین می توانید باچوب دارچین وپودر محل مورچه ها را پیداکنید.
فراری دادن مورچه
ادویه های پیشنهادی طب سنتی برای فراری دادن مورچه ها از منزل و آشپزخانه

پودر میخک روش طب سنتی برای فراری دادن مورچه

میخک یکی دیگر از راه های مبارزه با مورچه است. روغن میخک حاوی اوژنول و کاریوفیلن است یکی از مطالعات نشان داده پودر میخک تا 99 درصد ظرف سه ساعت مورچه ها را از بین میبرد.

مالیدن خاک دیاتومه ترفندی برای فراری دادن مورچه ها از خانه

داخل درزها خاک دیاتومه بریزید ، این خاک نوعی خاک است که از بقایای فسیلی جلبکهای تک سلولی به وجود آمده که در ساخت حشره کش ها استفاده می شود چون مورچه ها را خشک و از بین می برد این خاک زمان انقضا ندارد و تا هر زمانی که بخواهید قابل استفاده است و برای حیوانات و افرادی که آن را استفاده می کنند سمی نیست.

فراری دادن مورچه از اطراف درختان با مالیدن آدامس و صمغ 

اگر باغتان پر از مورچه است که در گیاهان و درختان میبینیددرختان ومیوه هاشهددارندکه توسط شته ها آفت میخورندته درختان را با آدامس و صمغ که در فروشگاه ها موجود است بپوشانید بااین کار از بالا رفتن مورچه ها جلوگیری کنید و اگر درختتان حساس و جوان است آن را با چیزی ببندید تا از آسیب آن جلوگیری کنید.

با براکس کار فراری دادن مورچه ها را انجام دهید

براکس بسیار در کشتن مورچه ها موثر است، برای این منظور:
نصف فنجان شکر یک قاشق و نصفی براکس داخل دو فنجان آب در حال جوش بریزید تا حل شود بعد این محلول را داخل شیشه ریخته پنبه را داخل مایع خیس کنیدوروی درشیشه بگذارید اگر تنها پنبه را شیرین کنید جواب نمی دهد .
سعی کنید مقداری روغن گیاهی به آن اضافه کنید چون مورچه ها چربی را به شکر ترجیح می دهند وقتی پنبه خشک شد عوض کنید حتما خواهید دید چطور مورچه ها پراکنده می شوند به خاطر داشته باشید بیشتر ازیکبار اینکار رابایدانجام دهید شاید از بین رفتن مورچه ها چند هفته زمان ببرد.

پاشیدن فلفل سیاه و قرمز برای فراری دادن مورچه های خانگی

فلفل قرمز و سیاه مثل دارچین مورچه ها را از بین می برند فلفل هارادرمسیر مورچه ها بپاشید محققان بر این باورند فلفل قرمز موثرتر ازفلفل سیاه در کشتن مورچه ها است اما مراقب باشید وقتی از فلفل استفاده میکنید نفس نکشید.

استفاده از پوست پرتقال و اسپری سرکه ترفندی خوش بو برای فراری دادن مورچه ها

فراری دادن مورچه

فراری دادن مورچه با پوست پرتغال و سرکه
پوست پرتقال حاوی هیدروکربن است که لایه محافظتی سیستم تنفسی مورچه راازبین میبرددرنتیجه مورچه ها خفه می شوند باپوست 6 7پرتقال شیشه راپرکنید وباسرکه سفیدآن رابپوشانید وحدود10روزنگه دارید سپس مایعات راداخل شیشه بریزید و داخل منافذ اسپری کنید.

فراری دادن مورچه ها از آشپزخانه با برگ بو

برگ بو راداخل شیشه غذاها بگذارید،  آیا مورچه ها داخل ظرف غذا های می روندمورچه ها کیسه آرد را سوراخ می کنندیا وارد شیشه غذاهامی شوند چند تا برگ بو روی آنها بگذارید همچنین می توانید تعدادی برگ بو را داخل آشپزخانه بگداریدبرگ بو بسیار درازبین بردن مورچه هاموثرتراست وسمی نیست. 

 

11 روش خانگی و طب سنتی برای فراری دادن مورچه ها

4.145
این مطلب مفید بود ؟378
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ن
نظرات
وبگردی