نمناک اخبارسیاست ریش داعشی ها در موصل جا ماند!
فرار داعشی ها ، تغییر چهره داعشی ها
تنگتر شدن حلقه محاصره 8 هزار نیروی داعشی در موصل عراق و فشارهای شدید نیروهای ضد تروریستی در این منطقه بازهم فرار داعشی ها با چهره های جدید را به همراه داشت.
تاریخ انتشار : 6 آبان 1395

تغییر چهره و فرار داعشی ها از ترس نیروهای ضد تروریستی

تروریست های داعشی با تنگتر شدن حلقه محاصره موصل ضمن جابجایی مداوم اقدام به تغییر چهره و تراشیدن ریش های خود با هدف فرار از محاصره کرده اند و در همین حال تعداد افراد فراری از حاشیه های شهر نیز افزایش چشمگیری یافته است. 

به گزارش فرانس پرس، در حالی که نیروهای عراقی در روز دهم از آغاز عملیات به حدود 5 کیلومتری محله های شرقی موصل رسیده اند، تروریست ها تلاش قابل ملاحظه ای را برای همراه شدن با شرایط جدید و استتار و اختفا از نوعی دیگر را آغاز کرده اند.
 
تعدادی از ساکنان شهر موصل در تماس هایی تلفنی با فرانس پرس گفتند که بسیاری از تروریست ها با نزدیک شدن نیروهای عراقی به شرق موصل تغییر چهره داده اند.

یکی از ساکنان موصل با نام مستعار ابوسیف گفت:داعشی هایی که قبلا آنها را دیده بودم این بار در چهره ای کاملا متفاوت ظاهر شده اند. آنها شروع به تراشیدن ریش ها و تغییر چهره کرده اند و به نظر می رسد ترسیده یا برای فرار آماده شده اند.

مسئولان نظامی عراقی و شاهدان عینی در موصل همچنین گفته اند که جابجایی داعشی ها نیز در موصل آغاز شده و بسیاری از آنان از شرق این شهر به محلات غربی آن نقل مکان کرده اند؛ جایی که پایگاه اصلی داعشی ها در کرانه غربی رود فرات و مرزهای سوریه است.
روز سه شنبه نیز «رابرت کولفیل» سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که عناصر داعش از غیرنظامیان موصل به عنوان سپرانسانی در مقابل نیروهای عراقی استفاده می کنند.

انتظار می رود عملیات آزادسازی موصل با وجود مشارکت حدود 30 هزار نیروی دولتی، مبارزان قبایل سنی و پیشمرگ های کرد، هفته ها یا حتی ماه ها به طول بیانجامد. گفته می شود چهار تا هشت هزار داعشی در موصل مستقر هستند.

عملیات آزاد سازی موصل از اولین ساعات روز دوشنبه 26 مهر ماه آغاز شده و نیروهای عراقی مواضع تروریست های داعش را با آتش سنگین توپخانه در محورهای شمالی و جنوبی هدف قرار دادند.

نیروهای عراقی از آغاز عملیات آزادسازی موصل تاکنون بیش از 80 روستا، شهرک و منطقه را آزاد کرده و دستکم یک هزار تروریست داعشی را به هلاکت رساندند.

ریش داعشی ها در موصل جا ماند!

ریش داعشی ها در موصل جا ماند!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از ایرنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف