نمناک اخبارسیاست فرانسوی ها در انتظار پیوستن به داعش!
پیوستن به داعش ، داعش
پیوستن به داعش بعد از آشنایی و دعوت در فضای مجازی بحرانی است که بسیاری از کشورهای اروپایی هم اکنون درگیر آن هستند.
تاریخ انتشار : 2 فروردین 1395

فرانسوی ها در صف پیوستن به داعش

رویترز، «مانوئل والس» همچنین گفت که حدود 800 تن دیگر نیز درصدد خروج از فرانسه به مقصد سوریه وعراق برای پیوستن به داعش هستند.
والس درسخنانی خطاب به حامیان حزب سوسیالیست فرانسه گفت:ما درخاک خود مشغول نبرد هستیم؛ هر روز شبکه هایی را ردگیری، هسته هایی را شناسایی وافرادی را دستگیر می کنیم.
وی افزود که 2029 شهروند یا فرد مقیم فرانسه با شبکه های تروریستی به گفته او «جهادی» درارتباط هستند.
نخست وزیر فرانسه گفت:609 فرد تبعه یا مقیم فرانسه شامل 283 زن و 18 فرد زیر سن قانونی هم اکنون درجمع جنگجویان گروه های تروریستی هستند؛ حدود 170 تن درعراق و سوریه کشته شده و300 تن نیز ازاین کشورها به فرانسه بازگشته اند.
والس افزود:بنا براطلاعات ما ، امروز حدود 800 فرانسوی خواهان رفتن به این مناطق جنگی هستند و یک هزار تن به دقت زیر نظر هستند.
براساس این گزارش، آمار اعلامی نخست وزیر فرانسه نشان می دهد که با وجود بمباران مواضع داعش واقدامات امنیتی فرانسه برای جلوگیری ازخارج شدن اتباع فرانسه ازاین کشور برای پیوستن به داعش، دراین روند وقفه زیادی ایجاد نشده است.
درفوریه 2015 تنها چند هفته پس ازحمله ای درشهر پاریس که 17 کشته به جا گذاشت ، والس اعلام کرده بود که 1400 فرد تبعه یا مقیم فرانسه با شبکه های تروریستی درارتباط هستند.

فرانسوی ها در انتظار پیوستن به داعش!

فرانسوی ها در انتظار پیوستن به داعش!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از قدس آنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف