نمناک ورزشبیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی و عکسهای “فرشید اسماعیلی”
فرشید اسماعیلی ، فرشید اسماعیلی استقلال
فرشید اسماعیلی هافبک جوان استقلال است که لیگ شانزدهم برای تیم استقلال بسیار خوش درخشید. بیوگرافی کامل “فرشید اسماعیلی” را در بخش بیوگرافی ورزشکاران سایت نمناک مشاهده نمایید.
تاریخ انتشار : 20 تیر 1396

عکس و زندگینامه فرشید اسماعیلی

نام :فرشید

نام خانوادگی :اسماعیلی

تاریخ تولد :4 اسفند 1371

محل تولد :بندر لنگه

قد :1/70

پست :هافبک

باشگاه کنونی :استقلال

شماره پیراهن :88

پای تخصصی :راست

فرشید اسماعیلی

فرشاد احمد زاده و حسین ماهینی و فرشید اسماعیلی در دربی

تیم های فرشید اسماعیلی

باشگاه های جوانان
2006 – 2011
2012 – 2013
سپاهان شیراز
فجر سپاسی(سربازی)
باشگاه های حرفه ای
سال ها باشگاه ها بازی (گل)
2013 – 2015
2015 – 2017
فجر سپاسی
استقلال
32 (1)
52 (8)
تیم ملی
2011 – 2012
زیر 23 سال
تیم ملی ایران
24 (6)
15 (3)

 

فرشید اسماعیلی

فرشید اسماعیلی  بازیکن استقلال

عکس های فرشید اسماعیلی

 فرشید اسماعیلی بیوگرافی

 عکس فرشید اسماعیلی

 farshid esmaeili

خوشحالی بعد گل فرشید اسماعیلی

 هافبک های استقلال

خوشحالی فرشید اسماعیلی و امید ابراهیمی

مصاحبه با فرشید اسماعیلی

fعد از درخشش در بازی مقابل پیکان، به عنوان بازیکن فیکس خودت را به ترکیب اصلی تحمیل کردی...


تیم ما یک تیم یک دست است، ما در تیم مان بازیکنان بزرگ و مطرح زیادی داریم و در عین حال جوانانی در استقلال وجود دارند که با استعداد و پشتکار زیاد در خدمت تیم هستند. وقتی آقای منصوریان بارها در مصاحبه هایشان تاکید کردند که در استقلال هیچ بازیکنی فیکس نیست، این یک پیام روشن برای بازیکنان جوان تر تیم بود که با انگیزه بالا تلاش کنند تا به ترکیب برسند. هر چند که من معتقدم فرقی ندارد چه کسی بازی کند و چه کسی نیمکت نشین باشد، مهم شادی دل میلیون ها هواداران و سربلندی استقلال بزرگ است بقیه مسائل دیگر اهمیتی ندارند.
 
با این شرایط گویا کار کردن با منصوریان برای تو لذت بخش است...


هر مربی تفکرات خودش را دارد، من این شانس را داشتم که با مربیان بزرگی در استقلال کار کنم، کار کردن با هر مربی مثل یک ترم دانشگاه است و به نظر من بازیکن باید از هر مربی نکات زیادی را یاد بگیرد و وقتی بازیکنی با سن من شانس این را پیدا می کند که با سه مربی بزرگ کار کند، باید از این شرایط استفاده کند. کار کردن با منصوریان جذاب های خاص خودش را دارد و من هر بار از او و کادرش نکات جدیدی یاد می گیرم.

کاوه رضایی و فرشید اسماعیلی

کاوه رضایی و فرشید اسماعیلی


 
استقلال بحران را پشت سر گذاشت؟


بحرانی در کار نبود، این حرف ها درباره تیم ما درست نبود. ما بدشانس بودیم و اگر نصف توپ هایمان گل می شد الان با اختلاف صدرنشین بودیم. تیم ما در خلق موقعیت نمره خوبی کسب کرده و مهاجمان ما در هر بازی فرصت های زیادی به دست می آوردند، این همه موقعیت گل شانسی نیست، روی تک تک آنها کار شده و پشت هر برنامه تاکتیکی ما فکر شده است.


با این شرایط به آینده استقلال خوش بینی؟

 

خوش بینی وجود ندارد، ما برای یک هدف در استقلال جمع شده ایم و آن قهرمانی است، ممکن است در نهایت به این هدف برسیم یا نرسیم، اما در اینکه هدف ما قهرمانی است تردیدی وجود ندارد. برای تیمی که می خواهد قهرمان شود، همه بازی ها به یک اندازه سخت است، باید همه بازی ها را ببریم. ما استقلالیم باید برنده شویم

 فرشید اسماعیلی و کمال کامیابی نیا

کمال کامیابی نیا و فرشید اسماعیلی


 نکته مهم درباره استقلال این فصل این است که هواداران پشت تیم را خالی نکردند...

وقتی در داربی به زمین آمدیم و دیدیم هواداران آنها در استادیوم هستند و جایگاه های ما خالی است، مشخص بود که اتفاقی رخ داده، اما می دانستیم هواداران پشت تیم را خالی نکرده اند، چراکه چند روز قبلش در بازی مقابل ماشین سازی هواداران بیشتری نسبت به داربی آمده بودند. خدا را شکر می کنم که برای این هواداران بازی می کنم، کسانی که فوتبال را می فهمند و متوجه هستند اگر استقلال چند هفته ای جایگاه خوبی در جدول نداشت، این اتفاقی بوده و حالا دوباره با حمایت همان هواداران به مسیر اصلی خودش بازگشته است.

در یکی دو سال اخیر در ترکیب استقلال اعتمادبه نفس زیادی از خودت نشان دادی. این اعتماد به نفس از کجا می آید؟

از 9 سالگی در رده های مختلف تیم های ملی حضور داشتم. از تیم نونهالان تا بازی های آسیایی جوانان در مسابقه های مهمی به میدان رفتم که تماشاگران زیادی داشته است. اینها در نوع بازی من و اعتمادبه نفسم تأثیر گذاشته است. از طرفی صحبت های مربیان هم می تواند به بازیکن کمک کند. زمانی که به استقلال آمدم دنبال نیمکت نشستن نبودم. البته نشستن روی نیمکت استقلال افتخار است، اما طبق برنامه ریزی و صحبت های مربیان و خانواده ام دنبال نشستن روی نیمکت نبودم. کاری نداشتم چه بازیکنی در پست من بازی می کند و هدفم این بود که فیکس استقلال شوم.

بازیکنان زیادی به استقلال آمدند و نهایت مقطعی موفق بوده و از این تیم جدا شدند، اما طوری برای استقلال بازی می کنی که گویا سال هاست پیراهن این تیم را برتن داری.

مربیان نقش پررنگی در موفقیت بازیکن دارند و اعتمادبه نفس زیادی می دهند. بازیکنان بزرگی چون سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری، وحید طالب لو، حنیف عمران زاده و ... خیلی با من حرف می زدند تا انگیزه ام بیشتر شود.

 

فرشید اسماعیلی

امید ابراهیمی و فرشید اسماعیلی الگوی فوتبالی ات چه بازیکنی است؟

اینیستای بارسلونا.

البته از لحاظ چهره شباهتی به هم ندارید!

من فوتبال اینیستا را دوست دارم و کاری به چهره اش ندارم. اگر قرار باشد فوتبالیستی از سبک بازی نیمار خوشش بیاید و بخواهد خودش را به لحاظ چهره شبیه او کند، باید همیشه موهایش را رنگ کرده و به خودش برسد. من هم کاری به موهای اینیستا و چهره اش ندارم.

در دربی یک گل زدی و یک پاس گل دادی و بازی با ذوب آهن هم گل زدی. قبول داری ره صد ساله را یک شبه طی کردی؟

به نسبت نیم فصل اول آزادتر بازی می کنم. در نیم فصل اول بیشتر وظایفم معطوف به کارهای دفاعی بود، اما از زمانی که امید ابراهیمی و امید نورافکن کنار هم بازی می کنند، من بیشتر به خط حمله اضافه می شوم.

هواداران استقلال از مغرور شدن تو و امید نورافکن نگران هستند و اینکه خیلی زود اشباع شوید ...

دلیلی ندارد مغرور شویم. در استقلال 10 بازی خوب انجام دهی و یک بازی بد باشی، مورد انتقاد قرار می گیری. در تیم های دیگر آنقدر روی بازیکن زوم نمی کنند، اما در استقلال و پرسپولیس مورد توجه هستی و باید روند خوب بودنت ادامه داشته باشد. در استقلال و پرسپولیس باید همیشه خوب باشی. بستگی به خود بازیکن هم دارد که چه هدفی داشته باشد. رفتار علی آقا (منصوریان) باعث شده که بازیکنان هر کاری می خواهند و هدف شان است، انجام دهند.

فرشید اسماعیلی و شجاع خلیل زاده

شجاع خلیل زاده و فرشید اسماعیلی


فکر می کنی با تداوم بازی های خوبت در استقلال بتوانی به لیگ های اروپایی بروی؟

صددرصد. هر بازیکنی که به عنوان مثال در سپاهان و ذوب آهن بازی می کند، دوست دارد راهی استقلال و پرسپولیس شده تا دیده شود. زمانی هم که پیراهن این دو تیم را پوشید، هدفش لژیونر شدن است.

 یعنی می توانی مانند سردار آزمون و علیرضا جهانبخش خودت را مطرح کنی؟

طوری صحبت می کنید که امکان اینکه لژیونر شویم، وجود ندارد. اگر همیشه خوب باشی، مطمئناً دنبالت می آیند و اگر بد باشی کسی سراغت را هم نمی گیرد.

برای استقلال چه اتفاقی افتاد که بهمنی رؤیایی را سپری کرد؟

صبر هواداران و اعتمادی که علی آقا به بازیکنان جوان داشت. امروز از لحاظ بدنی و تاکتیکی به جایی رسیدیم که یکدست شده ایم. من، امید ابراهیمی، رابسون و ... چند بار سه اخطاره شده و بازی هایی را از دست دادیم، اما جای خالی هیچ بازیکنی حس نشد. امیدوارم با برد مقابل الاهلی امارات پیروزی های ما تداوم داشته باشد.

به بازی با الاهلی اشاره کردی. آیا شناختی از این تیم و همچنین التعاون عربستان دارید؟

اگر اشتباه نکنم الاهلی سال گذشته قهرمان جام حذفی امارات شده و نایب قهرمان لیگ کشورش است. آنها احمد خلیل را دارند که بهترین بازیکن آسیا شده است. تا حدودی از تیم الاهلی شناخت پیدا کرده ایم و می رویم تا با دست پر به تهران برگردیم. از التعاون هنوز شناخت نداریم، اما مطمئناً مربیان پس از بازی با الاهلی این تیم را هم آنالیز خواهند کرد.

 با توجه به فاصله امتیازی با پرسپولیس، جایگاه استقلال در آخر فصل چه رتبه ای خواهد بود؟

فصل گذشته 12 امتیاز بالاتر از پرسپولیس داشتیم، اما این تیم در نهایت با تفاضل گل قهرمان نشد. اکنون خیلی زود است که بخواهیم درباره آخر فصل صحبت کنیم. ما همچنان دنبال برد هستیم و اینکه همه بازی های خود را ببریم.

در قرعه کشی برنامه 90 اسماعیلی و سیامک نعمتی به عنوان کاندید بهترین بازیکن زیر 23 سال انتخاب شده بودند.


 فرشید اسماعیلی استقلال

محسن مسلمان و فرشید اسماعیلی

 

فرشید اسماعیلی ، زندگینامه کامل و عکسهای فرشید اسماعیلی

بیوگرافی و عکسهای “فرشید اسماعیلی”
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 31
منبع : نمناک - /ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 28 3
نظر کاربران
علی

علی

انشالله همیشه موفق باشی توی زندگیت

پاسخ دادن 10 1
مریم

مریم

به امید خدابهترین بازیکن میشه

پاسخ دادن 3 0
اس اس

اس اس

تا زنده ای برای سربلندی استقلال تلاش کن

پاسخ دادن 2 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف