نمناک ورزشگوناگون 2 قانون جدید به فرمول یک اضافه شد
فرمول یک ، مسابقات اتومبيلراني
فرمول یک به کلاسی از خودروها گفته می شود که تک نفره و به اصطلاح «چرخ باز» هستند و گل سرسبد رقابت های اتومبیل رانی است.

فرمول یک مسابقات اتومبیل رانی

فرمول یک که به اختصار «F1» نوشته می شود، همچنین به «مسابقات اتومبیل رانی جایزه بزرگ» نیز مشهور است. فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی (FIA)، سازمان دهی ورزش های اتومبیل رانی و مسابقات اتومبیل رانی را برعهده دارد. زمانی که فرانسوی ها در سال 1906 اولین گرند پری (جایزه بزرگ) را برگزار کردند، فکرش را نمی کردند که به مسابقه بزرگی تبدیل شود. اولین مسابقه 32 خودرو را دربرمی گرفت که در مسیری به مسافت 104 کیلومتر در نزدیکی لمان برگزار شد و دو روز به طول انجامید. خودروی برنده یک رنو تحت هدایت فرنس سیز مجارستانی بود که سرعت متوسطی برابر 100 کیلومتر در ساعت داشت.

از آن شروع ساده، فرمول یک متولد شد و با گذر زمان در این سال ها به یکی از پرطرفدارترین ورزش های دنیا تبدیل شده است. این ورزش میلیون ها طرفدار و تعداد بسیار زیادی از اسپانسرها را به خود جذب کرده و قهرمانانی را معرفی می کند که، به مانند مدال آوران المپیکی هستند. اما چرا؟ به این دلیل که فرمول یک خواسته ما برای رسیدن به نهایت تکنولوژی و لذت بردن را ارضا می کند و می توان آن را تجربه ای از سفرهای پرسرعت قلمداد کرد.

 

فرمول یک

فرمول یک مسابقات اتومبیل رانی 

 

تنبیه برای تصادفات زیاد شده و کنترل خودروها توسط داوران را افزایش داده بود که نارضایتی تیم ها و رانندگان را در پی داشت. به عنوان مثال جریمه ی برخورد سطحی نیکو رزبرگ با کیمی رایکونن در مسابقه جایزه بزرگ مالزی به شدت توسط تیم مرسدس محکوم و بی معنی تلقی شد و این حس را به وجود آورد که رانندگان فرمولاوان، پس از این حادثه با احتیاط بیشتری در مسابقات شرکت می کنند و هیجان این رقابت ها را کاهش داده اند.

در گفتگوهای بعدی در کمیسیون فرمول یک و هیئت جهانی ورزش های موتوری موافقت شد که در فصل آتی، فقط در صورتی رانندگان مقصر شناخته شوند که بی احتیاطی یا تعمد آن ها در حادثه کاملا محرز باشد. در بازنگری سال 2017 به تیم ها گفته شد انتخاب با آن ها است که به برخوردها معترض شوند و تقاضای بازبینی و شکایت کنند یا کار را به داوران بسپارند که در این صورت، فقط در حوادثی که خطای رانندگان فاحش و کاملا مشخص باشد، راننده ی خاطی جریمه یا محروم خواهد شد. از سویی دیگر، چنانچه رانندگان خطاکار ابراز پشیمانی و ندامت کنند، ممکن است تمام یا بخشی از جریمه ی آن ها بخشیده شود.

 

فرمول یک

فرمول یک مسابقات اتومبیل رانی

 

قانون دیگری که به فرمول یک امسال اضافه می شود، مربوط به حضور رانندگان به هنگام مراسم سرود ملی پیش از آغاز هر مسابقه است که دقیقا 14 دقیقه پیش از شروع هر رقابت انجام خواهد شد. بدین منظور 30 دقیقه قبل از استارت، خودروها و رانندگانشان می توانند وارد پیست شوند و پشت خط تعیین شده ی خود قرار بگیرند. ورودی های پیست، درست 10 دقیقه پس از پخش سرود ملی کشور میزبان مسابقات بسته خواهد شد و خودروها پس از این مدت حق ورود و خروج نخواهند داشت.

2 قانون جدید به فرمول یک اضافه شد

2 قانون جدید به فرمول یک اضافه شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از زوم آی تی/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف