نمناک فرهنگ و هنرچهره ها خاطرات جالب فرهاد آییش و همسرش مائده طهماسبی + تصاویر
فرهاد آییش و همسرش ، عکس فرهاد آییش و همسرش
گفتگویخواندنی فرهاد آییش و همسرش مائده طهماسبی زوجهنرمند سینما و تلویزیون را در ادامه میخوانید.
بازدید : 7,679 نفر

خاطرات فرهاد آییش و همسرش مائده طهماسبی

در سین جیم فرهنگی، این بار به سراغ فرهاد آییش و مائده طهماسبی یکی از زوج های هنرمند سینما وتلویزیون رفته ایم  و با آن ها گفتگویی صمیمی را انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

سین:از حال و هوای محله تجریش برایمان بگویید؟
آئیش:در محله قلهک به دنیا آمدم و از 7 سالگی به این خانه آمدیم. مادرم مدیر مدرسه بود، پدرم را در 5 سالگی به خاطر تصادف از دست دادم. در محله ای که شما پیاده از کوچه های آن عبور کردید بزرگ شدم. خانه ما مدرن ترین و شیک ترین خانه آن زمان بود و حالا قدیمی ترین خانه است.
 
بچه ای بودم که مادرم اجازه می داد توی کوچه بازی کنم، به هرحال فضای آن دوره با الان فرق داشت، جالبه آن موقع کوچه معنا داشت، بچه ها باهم بزرگ می شدند و پدر و مادرها رابطه خانوادگی باهم داشتند، بنابراین هر محله ای برای خودش هویت خاص خودش را داشت. اکنون کوچه و محله تقریبا حذف شده، به خصوص برای خانواده هایی که در آپارتمان زندگی می کنند، خیلی غم انگیز است، چرا که خطرناک هم هست.
 فرهاد آییش و مائده طهماسبی

 فرهاد آییش و همسرش مائده طهماسبی

زندگی در آپارتمان را دوست ندارم، حتی 27 سال زندگی در خارج از کشور. با توجه به وضع مالی که داشتم مجبور بودم خانه اجاره کنم، به خصوص در آمریکا که شرایط طوری است هر 2 سال یکبار باید خانه را عوض کنی. شاید 12 بار خانه عوض کردم. برای یک دانشجو که پول زیادی ندارد، خیلی سخت است که یک جایی را پیدا کند که خانه باشد. به هرحال من از اجاره یک اتاق در خانه و زندگی با یک گروه شروع کردم. حتی در کلبه ای که 25 دقیقه تا شهر فاصله داشت، زندگی کردم. فقط یکبار در آپارتمان 3 طبقه زندگی کردم که خانه ای افسانه ای بود، زیر شیروانی با پنجره های آنچنانی. در کل احساسم نسبت به جایی که زندگی می کنم خیلی مهم است. دیوارها صاف نباشد. طاق خانه بلند باشد و منظره خوبی داشته باشد.
 
طهماسبی:کودکی ام در یک خانواده بزرگ گذشت و در محله خاصی بزرگ شدم. چون خاله، عمو، دایی، پدربزرگ و مادربزرگم در یک محله بودیم و از همه مهمتر که خودم هنوزم خیلی خوشم میاد اینکه کوچه ما سنگ فرش بود اما ما بچه ها در کوچه بازی می کردیم. الان که فکر می کنم دنیای راحتی داشتیم، چرا که زندگی ما محدود به یک اتاق و خونه نبود بلکه زندگی ما در یک محله گذشت.
 
سین:دوران مدرسه چگونه گذشت؟
 
آئیش: از بچگی یک حس گم گشتگی داشتم، شاید به دلیل فوت پدرم بود که به من می گفتن رفته مسافرت. هنوزم این حالت گمگشتگی را دارم.
 
خیلی ها میگن بچه آرام و بعضی ها میگن شیطون بودم، ولی من هر دو را داشتم، به هرحال همیشه از کلاس اخراج می شدم نه اینکه شلوغ باشم، چرا که در کلاس احساس حرف زدن با بغل دستی را داشتم. باید حرف می زدم و معلم ها را ناراحت می کردم.
 
بعد از پنجم ابتدایی طنزی در وجودم احساس کردم و بچه ها را می خنداندم. بچه ها را دور خودم جمع می کردم و برای آن ها نمایش اجرا می کردم، حتی سناریو تک نفره نوشتم و تئاتر اجرا کردم.
 فرهاد آییش و مائده طهماسبی

 فرهاد آییش و همسرش 

طهماسبی: دوران ابتدایی هیجان انگیز بود، چرا که من از 6 سالگی مدرسه غیرانتفاعی رفتم، چون مدرسه دولتی قبولم نمی کرد و همچنین برای سوم ابتدایی 3 ماه را در تهران درس خواندم. من از بچگی به نقل و انتقال عادت داشتم. به خاطر امکانات ضعیف مدرسه ها در شهرستان ها پدرم تصمیم گرفت ما به تهران بیاییم. به خاطر همین برادرم زودتر از من اومد تهران. در مدرسه ایتالیایی ها درس می خوند که همکلاس آقای آئیش بود.

 
منم شش ابتدایی را در تهران خواندم، به خاطر سختی زندگی در تهران مادرم قبول نکرد تهران باشیم، آخه پدرم پزشک و رئیس بیمارستان بود و در تهران همراه ما نبود و در شمال می ماند. ما به شمال برگشتیم. 3 سال درسمو شمال خوندم دوباره اومدیم تهران. دیپلم اینجا گرفتم و در تهران ماندیم.
 
سین:پدرتون پزشک بود ، شما علاقه نداشتید پزشکی بخونید؟
 
طهماسبی: نه هیچکدام از ما 4 نفر پزشک نشدیم، آخه پدر و مادرم اصراری برای هیچ رشته ای نداشتند.
 
برادر بزرگم حسابداری خواند، منم از ایران رفتم. خواهرم بعد از 7 سال اومد آلمان پیش من تعلیم و تربیت کودک خواند، برادر کوچکم راه و ساختمان خوند و آقای مهندس شد.

سین:بچه درس خوانی بودید؟
 
آئیش:اصلاً
 
طهماسبی:بد نبودم ولی دبیرستان تجدید شدم که برای خانواده خیلی شوک بود.
 

سین:با توجه به اینکه مادرتون مدیر بود به درس علاقه نداشتید؟

آئیش: مادرم خیلی اذیت می شد، به خاطر اینکه غرورش ایجاب می کرد که بچه اش شاگرد اول مدرسه باشد. زمانی بود در دبیرستان فقط برای ورزش من معلم خصوصی نمی گرفت. 
 

خاطرات جالب فرهاد آییش و همسرش مائده طهماسبی + تصاویر

خاطرات جالب فرهاد آییش و همسرش مائده طهماسبی + تصاویر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف