نمناک سرگرمیگوناگون فرودگاه دبی پر ترافیک ترین فرودگاه جهان + تصاویر
فرودگاه دبی ، پرترافیک ترین فرودگاه جهان
براساس آمار انتشار یافته توسط فرودگاه بین المللی دبی امارات، این فرودگاه از نظر میزان ورود و خروج مسافر پررفت و آمدترین فرودگاه جهان اعلام شد.

مسافران برای اینکه مسافرتی آسان و بدون دغدغه داشته باشند، ترجیح می دهند بهترین و مجهزترین فرودگاه را برای سفر و جابجایی خود انتخاب کنند به همین دلیل برخی از فرودگاه ها مانند فرودگاه دبی بخاطر ازدحام مسافر به عنوان پر ترافیک ترین فرودگاه ها شناخته می شوند.
بر اساس تعداد مسافری که از فرودگاه های دنیا استفاده می کنند و تعداد هواپیمایی که وارد باند می شوند،هر ساله آماری اعلام می شود و بر همین اساس فرودگاه بین المللی دبی امارات با انتشار گزارش تعداد مسافرانش در سال 2014 اعلام کرد که با پشت سر گذاشتن فرودگاه هیثرو لندن به پرترافیک ترین فرودگاه جهان تبدیل شده است.

فرودگاه دبی

همچنین در همین راستا وال استریت ژورنال با انتشار گزارشی نوشت:براساس آمار انتشار یافته توسط فرودگاه بین المللی دبی، مسافران این فرودگاه با 6.1 درصد افزایش نسبت به سال 2013 به 70 میلیون و 475 هزار و 636 نفر رسیده اند.

در بیانیه فرودگاه دبی آمده است که تنها در ماه دسامبر 2014 (آخرین ماه میلادی) تعداد مسافران این فرودگاه با 7.5 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 6 میلیون و 498 هزار و 573 نفر رسید.

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم رییس فرودگاه بین المللی دبی در یان رابطه اظهار داشت:دستیابی به این هدف از طریق تجربه 50 ساله و دید بلند مرحوم شیخ راشد بن سعید آل متکوم میسر شده است.

فرودگاه دوبی

وی افزود:هدف مشترک ما دستیابی به این مساله بود که دبی را تبدیل به مرکز هوانوردی دنیا کنیم و امروز در حال نزدیک شدن به این مساله هستیم؛ خوشبختانه با کمک فضای دوستانه تجاری و زیرساخت های مناسب جهت گردشگری، جذابیت این شیخ نشین به عنوان یک مرکز تجاری در حال افزایش است.

براساس این گزارش شمار مسافران فرودگاه دبی در سال 2014 با استفاده از هواپیماهای پهن پیکر با 5.1 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 208.3 مسافر برای هر پرواز رسید.

فرودگاه شلوغ

با این حال حجم جابجایی بار در فرودگاه دبی با 3.4 درصد کاهش نسبت به سال 2013 از 2 میلیون و 443 هزار و 624 تن به 2 میلیون و 367 هزار و 574 تن رسید.

همچنین پل گریفیس، مدیر عامل این فرودگاه بین المللی اعلام کرده است که در سال 2015 این فرودگاه با افزایش ظرفیت خود می تواند به 90 میلیون مسافر خدمات رسانی کند که رکوردی بی نظیر است.

فرودگاه دبی پر ترافیک ترین فرودگاه جهان + تصاویر

فرودگاه دبی پر ترافیک ترین فرودگاه جهان + تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 24
برگرفته از عصر ایران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 19 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف