نمناک اخبارورزشی فرودگاه خطرناک “کریس رونالدو” افتتاح شد
کریس رونالدو ، فرودگاه کریستیانو رونالدو
“کریس رونالدو” بعد از یورو 2016 حسابی درخشید با افتتاح هتل هایش و حالا فرودگاهی که خطرناک و مرموز است را افتتاح کرد.

دلیل خطرناک بودن فرودگاه کریس رونالدو

کریستیانو رونالدو این روزها تقریباً همه جا دیده می شود ؛ از بالابردن جام قهرمانی در رقابت های یورو گرفته تا آفتاب گرفتن در سواحل ایبیزیا. با این حال علاوه بر مستطیل سبز و ساحل، او کارهای تجاری اش را با سرعت خیره کننده ای پیش می برد اول هتل هایش و حالا فرودگاه .

تنها دو هفته پس از قهرمانی تیم ملی پرتغال در رقابت های جام ملت های اروپا 2016 که به میزبانی کشور فرانسه برگزار شد، کریس رونالدو فوق ستاره کهکشانی ها هتل خود را افتتاح کرد.

همین چند وقت پیش بود که اولین هتل از مجموعه هتل های کریس تحت عنوان هتل های پستانا CR7 راه اندازی شد ؛ اولین شعبه در فونچال، زادگاهش و دومین شعبه هم در لیسبون افتتاح شد. مادرید و نیویورک هم دو شهر دیگری هستند که مجموعه هتل های کریس رونالدو به زودی در آنجا افتتاح خواهند شد.

کریس رونالدو

فرودگاه کریستیانو رونالدو

فرودگاهی به نام کریستیانو رونالدو


البته تنها خبر خوب برای رونالدو، خبر افتتاح هتل هایش در پرتغال نبود بلکه با ورود او به مادیرا، جایی که در آنجا متولد شده، اتفاق دیگری هم رخ داد و میگوئل البوکوئرکه، رئیس این منطقه جزیره ای، فرودگاه بین المللی مادیرا را دستخوش تغییر و تحول کرد ؛ البته نه زیرساخت این فرودگاه را بلکه فقط نام این فرودگاه را از فرودگاه بین المللی مادیرا به فرودگاه «کریستیانو رونالدو» تغییر داد.

فرودگاه خطرناک کریس


اتفاقاً همین نامگذاری بود که توجه بسیاری از رسانه های دنیا را به این محل جلب کرد ؛ جایی که در 16 کیلومتری فونچال، جت شخصی کریس فرود آمده، یکی از 10 فرودگاه خطرناک جهان است که پیش تر حوادث اسفناکی هم در آن رخ داده. تاریخ راه اندازی این فرودگاه مربوط به سال 1921 است ولی تا سال 1964 هیچ هواپیمای مسافربری به آن تردد نکرد ؛ اولین بار سال 1964 بود که 80 مسافر با هواپیما وارد این فرودگاه شدند و از همان موقع بود که خلبان ها فهمیدند کار سختی برای فرود آمدن در این محل دارند. عمده ترین مشکلی که این فرودگاه در سال های نخست داشت این بود که باند آن بسیار کوتاه و 1600 متر بود! نزدیک به 20 سال بعد تازه تصمیم بر آن گرفته شد که طول باند پرواز فرودگاه مادیرا 200 متر افزایش پیدا کند. البته از آنجا که این مسافت هم برای نشستن و بلندشدن هواپیما، مسافت تقریباً کمی بود رفته رفته به طول باند اضافه شد تا این که سرانجام سال 2000 با انجام برنامه ریزی های مختلف طول باند این فرودگاه به 2781 متر رسید. شاید تنها نکته مثبت فرودگاه فعلی کریس رونالدو این باشد که 180 پایه بتونی بالاتر از سطح دریا کار گذاشتند تا بتوانند به طول مسیر باند پرواز، اضافه کنند ؛ پایه هایی که بعداً در زمره زیباترین سازه های به کار رفته در فرودگاه های مختلف تبدیل شد.

وقتی باد وحشتناک می شود


موردی که این فرودگاه را وحشتناک جلوه می دهد موقعیت آن است ؛ فرودگاه کریس بین کوه و دریا واقع شده و وزیدن بادهای شدید مانع از این می شود که خلبان بتواند به راحتی هواپیمایش را به زمین بنشاند. در واقع هر مسافری باید دلهره لحظه فرود در فرودگاه کریس رونالدو را به جان بخرد چون هواپیما چنان تکان های شدیدی می خورد که بعضاً خلبان ها مجبور می شوند چندبار ارتفاع را کم و زیاد کنند تا روی باند فرود بیایند. همان طور که در بارکد مشخص است با وجود این که خلبان های خبره ای به فرودگاه کریس سفر می کنند باز هم فرودهای وحشتناکی در این فرودگاه دارند.

روزی که خیلی ها مردند


19 نوامبر 1977 بوئینگ 727 قصد داشت در مادیرا به زمین بنشیند. با توجه به بارندگی و البته باد شدیدی که در حال وزیدن بود خلبان دید کافی برای نشستن روی باند پرواز با آن طول کم را نداشت ؛ حاصل تکان های شدید، فرود بدی شد و در نهایت 131 نفر جان خودشان را از دست دادند. اگرچه این تنها حادثه فرودگاه سابق مادیرا و کنونی کریس رونالدو نبود ولی همان حادثه تلخ باعث شد مسئولان پرتغالی به این فکر بیفتند هر طور شده به طول باند این فرودگاه اضافه کنند.

فرودگاه خطرناک کریس رونالدو افتتاح شد

فرودگاه خطرناک “کریس رونالدو” افتتاح شد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
برگرفته از خبر ورزشی -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 11 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف