نمناک اخباراقتصاد پیشنهاد “فروش اقساطی مسکن”
خانه قسطی ، فروش اقساطی مسکن
“فروش اقساطی مسکن” در سال گذشته تقدیم معاون اول رئیس جمهور شد که در حال حاضر در وزارت راه و شهرسازی در دست بررسی است.
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1394
بازدید : 2,555 نفر

فرشید پورحاجت در خصوص پیشنهاد فروش اقساطی مسکن گفت:سال گذشته بسته پیشنهادی را تقدیم معاون اول رییس جمهور کردیم و با توجه به محدودیت منابع بانکی، انبوه سازان پیشنهاد فروش اقساطی را ارائه دادند که در حال حاضر در وزارت راه و شهرسازی در دست بررسی است.

وی، پیشنهاد فروش اقساطی را در شرایط فعلی مناسب دانست و گفت:این پیشنهاد فقط مناسب شرایط رکود فعلی است؛ چراکه اگر بخش مسکن وارد رونق شود ممکن است خیلی از سازندگان حاضر نباشند واحدهای خود را اقساطی بفروشند اما در حال حاضر تمایل دارند.

پورحاجتتأکید کرد:قطعاً فروش واحدها به صورت اقساطی و بازگشت پول به بخش خصوصی استارت جدیدی برای ساخت وساز خواهد بود. لذا ما انتظار داریم این مسئله در دستور کار دولت قرار گیرد. آقای آخوندی انصافاً ما را حمایت کرد اما وزارتخانه به تنهایی نمی تواند مشکل مسکن را حل کند. به اعتقاد ما یک سری مشکلات از سوی بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت بوده که نتوانسته در بخش مسکن رونق ایجاد کند.

خانهدبیر کانون انبوه سازان کشور، درعین حال اقدام دولت در عدم ورود شتاب زده به طرح ها و سیاست های مسکنی را اقدام درستی دانست و گفت:تولید مسکن زمان بر است و این که بخواهیم سریعاً مشکل مسکن را حل کنیم تفکر اشتباهی است. مسکن مثل خودرو نیست که اگر با کمبود مواجه شد آن را وارد کنیم.

وی با اشاره به رکود حاکم بر بخش مسکن افزود:دولت با توجه به مشکل اقتصاد و تورم یک باره در سال 1390 نتوانست کاری کند تا دهک های پایین جامعه خودشان را باقیمت مسکن وفق دهند. بنابراین تقاضاها ناگزیر به سمت اجاره رفتند که افزایش 12 تا 30 درصدی اجاره بها طی سال های اخیر و هم چنین افزایش اجاره بهاء در تابستان امسال ناشی از همین مسئله بود.

پورحاجت، شناسایی بخش های سودده اقتصاد و انتقال سرمایه بانک ها به آن بخش ها را در رکود مسکن مؤثر دانست و گفت:شم اقتصادی مردم بالاست. وقتی بانک ها و مؤسسات مالی بابت سپرده های بانکی سود خوبی را به سپرده ها می دهند مردم هم اجاره نشینی را به خرید خانه ترجیح می دهند و پول خود را در بانک ها سپرده گذاری می کنند.

دبیر کانون انبوه سازان کشور ادامه داد:یکی از دلایل رکود عمیق چند سال اخیر صنعت ساختمان، همین رفتارهای بانکی است که باعث شده صنعت ساختمان به حالت رکود برود. بالغ بر97 درصد مصالح بخش ساخت وساز مسکن در داخل کشور تولید می شود، لذا تحریم ها نمی توانست در رکود مسکن تأثیرگذار باشد و عامل رکود را باید در درون کشور جست وجو کرد.

جمشید برزگر رییس کانون انبوه سازان کشور طی روزهای گذشته پیشنهاد فروش اقساطی مسکن را مطرح و اظهار کرده است:در پیشنهادی که به دولت ارائه شده خواستار پرداخت تسهیلات به انبوه سازان مسکن و سپس اجازه فروش اقساطی از سوی انبوه سازان شده ایم. مسئله عدم فروش مسکن با توجه به فرایند عرضه و تقاضا به قدرت خرید متقاضیان بستگی دارد پس تا زمانی که قدرت خرید تمام دهک ها به ایده آل خود نرسد با مشکل عدم فروش مواجه خواهیم بود.

پیشنهاد فروش اقساطی مسکن

پیشنهاد “فروش اقساطی مسکن”
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف