نمناک اخباراقتصاد شرط جدید برای فروش فوری خودرو
فروش فوری خودرو ، خودرو
فروش فوری خودرو با اجرایی شدن یک قانون جدید در صورتی مجاز خواهد بود که خودروسازان و واردکنندگان تعهدات عقب افتاده ای در آن خودروها نداشته باشند.
تاریخ انتشار : 5 دی 1394

شرط جدید برای فروش فوری خودرو

یکی از دلایل نارضایتی مصرف کنندگان از عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو، تاخیر در تحویل خودروهای فروخته شده است.

 

در این زمینه دیده شده که خودروسازان و واردکنندگان خودرو در حالی اقدام به فروش فوری برخی محصولات خود با تعهد تحویل حداکثر یک ماهه می کنند که هنوز خودروهای فروخته شده پیشین را علی رغم فرا رسیدن موعد قید شده در قرارداد، تحویل مشتریان نداده اند.

 

چنین مشکلاتی در خودروسازان داخلی بیشتر در تحویل خودرویی چون ال 90 دیده شده و البته در شرکت های واردکننده خودرو نیز با شدت بیشتری در جریان تحویل محصولات آنها وجود دارد.

 

این موضوع در تدوین اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است به گونه ای که خودروسازان و واردکنندگان خودرو پیش از تحویل دادن تعهدات معوق پیشین، مجاز به فروش جدید به روش فروش فوری نخواهند بود.

 

در این زمینه در ماده 7 این قانون قید شده است:" هرگونه فروش فوری خودرو منوط به نداشتن تعهدات معوق خواهد بود. تعهدات معوق مربوط به مواردی است که در فروش های فوری، تعهداتی طبق قرارداد سررسید شده ولی خودرو تحویل مشتری نشده است".

 

اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو اخیرا در کمیسیون زیربنایی دولت به تصویب رسیده است. این قانون پس از ابلاغ از سوی معاون اول رییس جمهوری، اجرایی خواهد شد.

شرط جدید برای فروش فوری خودرو

شرط جدید برای فروش فوری خودرو
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف