نمناک اخبارسیاست فروش قرنیه چشم در ایران؟!
قرنیه ، قرنیه چشم
رسانه های سعودی که برای انتشار خبرهای دروغ و ساختگی درباره ایران، سوژه کم آورده اند، دروغ مضحک"فروش قرنیه چشم در ایران را انتخاب کرده اند.
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394

روزنامه الوطن پرچمدار جنگ روانی و تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران است و با انتشار خبرهای مضحک و کاملاً ساختگی، عمق کینه توزی و خصومت ورزی آل سعود با ملت ایران و خشم این رژیم از پیشرفت و توسعه روزافزون ایران در همه زمینه ها از جمله علمی و پزشکی را نشان می دهد.

الوطن برای انتشار خبرهای دروغ و ساختگی درباره ایران، سوژه کم آورده است، از دروغ بزرگ درباره تهدید حیدرالعبادی نخست وزیر عراق از سوی ایران و اینکه اگر مصونیت نوری المالکی لغو شود، ایران دیگر از عراق در جنگ با تروریسم حمایت نمی کند و مردم را علیه دولت العبادی تحریک خواهد کرد تا دروغ مضحک فروش "قرنیه چشم" در ایران را که با تیتر"قیمت هر چشم ایرانی، 30 هزار دلار به عنوان یکی از عناوین اصلی شماره اخیر خود انتخاب کرده است، نمونه هایی از دروغ گویی رسانه های سعودی علیه ایران است تا جنگ روانی و تبلیغاتی علیه کشورمان باهدف منحرف کردن افکار عمومی منطقه و جهان از جنایات مستمر رژیم آل سعود علیه ملت بی دفاع یمن و ادامه کشتار و ویرانگری مزدوران رژیم در کشورهای سوریه، عراق و مناطق دیگر را تشدید کند.

روزنامه الوطن در خبر ساختگی خود مدعی شده است که مشغول شدن دولت ایران به دخالت در امور کشورهای عربی برای متزلزل کردن امنیت و ثبات آنها و برنامه ریزی برای انجام عملیات تروریستی منجر به نادیده گرفته شدن اوضاع بهداشتی و سلامتی شهروندانش و افزایش تعداد فقیران در کشوری شده است که جمعیت آن حدود 77 میلیون و 45 هزار نفر است.

بر اساس این ادعا،  بسیاری از مردم ایران ترجیح می دهند اعضای بدن خود را برای زنده ماندن بفروشند و نیازهای خود را با فروش اعضای بدنشان تأمین کنند، به طوری که بسیاری از شهرهای ایران شاهد هرج ومرج درفروش اعضای بدن هستند که از فروش قرنیه چشم شروع و به فروش کلیه ختم می شود.

الوطن سعودی برای ترویج این خبر دروغ و کاملاً بی اساس و ساختگی، تصویر یک شیشه خالی مربا را درحالی که داخل آن تصویر چشم کشیده شده است، منتشر کرده و مدعی شده است این عکس مربوط به قرنیه چشم یک ایرانی است که برای گذران امور زندگی خود آن را به فروش گذاشته است.

دروغ و ساختگی بودن این خبر و عکس به خوبی قابل اثبات است و هر کس که کمترین اطلاعی از علوم پزشکی داشته باشد به خوبی می داند که چشم و مخصوصاً قرنیه حساس ترین عضو بدن عکس و هرگز امکان ندارد یک فرد عادی قرنیه خود را در داخل شیشه آن هم شیشه مربا در داخل آب قرار دهد و روی آن بنویسد، "قرنیه فروشی". عکس ساختگی که در صفحه نخست رسانه سعودی آورده شده است.

قرنیه فروشی

به نظر می رسد تشدید هجمه روانی و دروغ پراکنی رسانه های سعودی علیه ایران بیش از همه به اقتدار روزافزون و نقش آفرینی مثبت در سطح منطقه ای و پیشرفت های مستمر کشورمان درزمینه های مختلف به ویژه علمی و پزشکی و افول روزافزون جایگاه عربستان در منطقه و میان ملت های عرب و افزایش خشم و نفرت از آل سعود در پی جنگ ویرانگری بر می گردد که علیه ملت عربی بی گناه یمن و جنگ نیابتی که علیه سوریه یکی از محورهای مقاومت و عراق یکی از متحدان مهم ایران در منطقه به راه انداخته است.

قرنیه ، قرنیه فروشی در ایران؟

فروش قرنیه چشم در ایران؟!
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 6
برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 3 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف