دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه علت فرونشست زمین در اطراف متروی قیام
متروی قیام ، نشست زمین در متروی قیام
رئیس بخش زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی فرونشست زمین در اطراف متروی قیام را حفاری های انجام شده برای احداث خط 7 متروی تهران عنوان کرد.
تاریخ انتشار : 19 مهر 1395
بازدید : 1,334 نفر

حفاری خط 7 مترو علت فرونشست متروی قیام

علی بیت اللهی دبیر کارگروه ملی زلزله، لغزش های زمین، ابینه و شهرسازی درباره فرونشست زمین در متروی قیام گفت:بر اساس مشاهدات میدانی کارشناسان مرکز تحقیقات، فرونشستی دایره ای شکل با قطر تقریبی 20 تا 25 مترمربع در حوالی ایستگاه مترو قیام رخ است.

دبیر کارگروه ملی زلزله، لغزش های زمین، ابینه و شهرسازی ادامه داد:ترک های ناشی از فرونشست زمین در پیاده روهای اطراف هم اثرگذار بوده و آسفالت کف خیابان هم مواج شده است.

به گفته دبیر «کارگروه ملی زلزله، لغزش لایه های زمین، ابنیه و شهرسازی»، رشته قنات های قدیمی تهران در این منطقه قراردارد و خاک منطقه میدان قیام هم درصد ماسه ای بالایی دارد و به همین علت چسبندگی خاک ضعیف و احتمال ریزش آن بالاست که مجموع این عوامل موجب فرونشست زمین درمنطقه میدان قیام شده است.

فرونشست زمین متروی قیام

فرونشست زمین های اطراف متروی قیام

ایجاد ترک های جدید در دشت ورامین

سرپرست حوزه پژوهشی ساختمان و ابنیه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد:درحال حاضر ترک ها و شکاف های جدیدی در منطقه دشت ورامین و معین آباد ایجاد شده که تاسیسات خطوط انتقال نیرو، مخازن آب و مناطق روستایی را درگیر کرده است.

وی اظهارداشت:بخشی از فرونشست زمین در این منطقه مربوط به تابستان سال گذشته بوده اما ایجاد ترک های جدید مربوط به یک هفته گذشته است که آبیاری مرازع منطقه را با مشکل مواجه کرده است.

سرپرست حوزه پژوهشی ساختمان و ابنیه فنی با اشاره به افزایش فرونشست زمین در تهران به مهر گفت:باید در هنگام گودبرداری یا احداث تاسیسات مترو به بحث فرونشست و احتمال فروریزش توجه داشته باشیم.

بیت اللهی افزود:باید در مناطقی که با گودبرداری راه قنوات را می بندیم آب را به مسیر قبلی بازگردانیم تا موجب آب شستگی و سپس فرونشست یا فروریزش نشود.

علت فرونشست زمین در اطراف متروی قیام

برگرفته از خبرگزاری میزان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف