نمناک اخبارجامعه کلاهبرداری و فریب پرستار زن به عشق سفر خارج
فریب زن ، مرد ارمنستانی
فریب زن و کلاهبرداری از او و خانواده اش توسط مردی از کشور ارمنستان زمانی رخ داد که این مرد شیاد به روشی خاص با این خانواده ارتباط برقرار کرد.
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1395

فریب پرستار زن و کلاهبرداری به بهانه مسافرت خارج از کشور

مردی شیاد که از کشور ارمنستان با شیوه ای حیله گرانه خانواده ای مشهدی را فریب داده و از آنان ده ها میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود، مورد تعقیب پلیس بین المللی قرار گرفت.

خانمی ٣٢ساله که دارای مدرک فوق لیسانس و از کارمندان یکی از بیمارستان های مشهد است، اواخر دی ماه سال ٩4 به دادسرا مراجعه و از فردی ناشناس شکایت کرد.

این فرد با مراجعه به شعبه جرائم رایانه ای دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در بیان پاره ای از جزئیات شکایت خود به قاضی حقدادی گفت:تصمیم داشتم به همراه مادر، خواهر و برادرم به کشور ارمنستان سفر کنیم که با متهم در وایبر و اینستاگرام آشنا شدم. متهم ادعا می کرد که می تواند برای اقامت من و خانواده ام در ارمنستان ویزا بگیرد. چند روزی پیگیر ماجرا بودم و او نیز به ظاهر کارهای من را انجام می داد. متهم به بهانه های مختلف همچون سرمایه گذاری تحت عنوان راه اندازی یک شرکت خصوصی و مسلط بودن به زبان مبالغی را دریافت کرد و من هم که عشق سکونت در ارمنستان کورم کرده بود، هر بار وجوه را به یک حساب ایرانی واریز می کردم تا اینکه چند روز از او خبری نشد. هر چه با این مرد شیاد تماس گرفتم، پاسخ گو نبود. آنجا بود که متوجه شدم فریب خوردم و سرمایه ای که طی چند سال آن را جمع کرده بودم، باخته ام.

با تشکیل پرونده دستورات لازم برای بررسی موضوع از سوی قاضی حقدادی صادر و طولی نکشید که حساب بانک ایرانی متهم توسط پلیس فتا شناسایی شد. در بررسی این حساب مشخص شد که متهم چندی پیش با مراجعه به بانک مورد نظر در ایران افتتاح حساب کرده است.تحقیقات ادامه یافت تا اینکه مشخص شد مبالغ کلاهبرداری شده در حساب ایرانی صاحب یک صرافی در ارمنستان واریز شده بود.

با دستور مقام قضایی پلیس بین الملل وارد عمل شد و صرافی مورد نظر را شناسایی کرد اما صاحب این واحد تجاری عنوان کرد که متهم چندی پیش به مبلغ ٣٧میلیون تومان از او دلار خریداری کرده است.

دادیار شعبه جرائم رایانه ای دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در این باره گفت:با کشف دیگر حساب بانکی متهم و بررسی آن مشخص شد که 8 میلیون تومان به تازگی واریز شده که طبق بررسی های انجام شده معلوم شد شخص دیگری مانند شاکی فریب خورده و درحال واریز مبلغ 30 میلیون تومان به این حساب بوده است که دستور این شماره حساب صادر شد.همچنین تصاویر ضبط شده در صرافی هویت متهم را مشخص کرد و تحقیقات دراین باره ادامه دارد.قاضی مهدی حقدادی افزود:متهم تبعه ایرانی و ساکن ارمنستان است که با درج آگهی تحت عنوان اخذ ویزای شینگن در شبکه های اجتماعی مردم را فریب می دهد.

کلاهبرداری و فریب پرستار زن به عشق سفر خارج

کلاهبرداری و فریب پرستار زن به عشق سفر خارج
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از ساعت 24 /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف