نمناک ورزشگوناگون نظر فریدون اصفهانیان درباره سوت طلای لیگ پانزدهم
فریدون اصفهانیان ، رئیس کمیته داوران
محسن ترکی به عنوان بهترین داور لیگ پانزدهم معرفی شد و سوت طلایی را گرفت که فریدون اصفهانیان هم میگوید که سوت طلایی حق او بود.
تاریخ انتشار : 28 تیر 1395

اظهارات فریدون اصفهانیان درباره داوران برگزیده

درمراسم انتخاب برترین داوران لیگ برتر پانزدهم که امروز عصر برگزار شد. محسن ترکی به عنوان برترین داور لیگ برتر پانزدهم انتخاب شد.ترکی به کسب این عنوان سون طلایی را از آن خود کرد. برترین کمک داوران هم در این مراسم انتخاب خواهند شد.

فریدون اصفهانیان

عکس محسن ترکی

فریدون اصفهانیان درباره مراسم معرفی داوران برگزیده پانزدهمین دوره لیگ برتر اظهار داشت:از شما و همکارانتان ابتدا تشکر می کنم که در اینجا حضور پیدا کردید. همچنین یک تشکر ویژه دارم از جناب ثابت پی که این برنامه را به این خوبی تدارک دیدند.

وی در ادامه افزود:تشکر بعدی من متعلق به فدراسیون فوتبال است که هماهنگی های لازم را انجام دادند. نهایتا اینکه باید این مراسم ها تداوم داشته باشد تا بین داوران ما انگیزه برای پیشرفت به وجود بیاید.

محسن ترکی بهترین داور لیگ پانزدهم


اصفهانیان درباره انتخاب محسن ترکی به عنوان بهترین داور لیگ پانزدهم گفت:واقعا محسن ترکی فصل فوق العاده ای را پشت سر گذاشت. دوبازی دربی را بدون اشتباه تاثیر گذار قضاوت کرد. چندین قضاوت خوب دیگر هم داشت. انتخاب او به عنوان بهترین داور به حق بود و او شایسته گرفتن جایزه سوت طلایی بود.

رئیس کمیته داوران درباره آغاز لیگ شانزدهم و تمهیدات این کمیته برای کاهش اشتباهات داوران نسبت به فصل گذشته تصریح کرد:امروز قرار است تست آمادگی جسمانی برای داوران به انجام برسد. سه روز هم کلاس توجیهی برگزار کردیم. سعی می کنیم سطح فنی و جسمی داوران را در این کلاسها بهبود ببخشیم. خدا را شکر شرایط خوبی در داوری حکمفرماست.

وی در ادامه اذعان داشت:وظیفه ما این است که سطح داوران را ارتقا بدهیم. از طرفی همانطور که لیگ ما جوان شده، داوران ما هم جوان شده اند. جوانهای خوبی در لیگ های مختلف ما آماده اند. قول می دهم در آینده ما بهترین داوارن را خواهیم داشت.

رئیس کمیته داوران درباره ورود داوارن جدید به لیگ شانزدهم تصریح کرد:قرار است تعدادی از داوران در لیست ذخیره هستند. این ها ابتدا در 5 هفته لیگ یک قضاوت می کنند و اگر عملکردشان رضایت بخش بود به لیگ برتر می آیند. از آن طرف اگر خدای ناکرده داوری در لیگ برتر بد قضاوت کند به لیگ یک خواهد رفت.

وی درباره اینکه اگر داوری در تست آمادگی جسمانی شرکت نکند، بیان داشت:هر کس در این کلاسها نتواند نمره قبولی را بگیرد در لیگ از او استفاده نمی شود. افرادی که سال پیش هم در تست قبول نشدند و چند هفته بعد برگشتند به این دلیل بود که دوباره تست دادند. امسال هم ممکن است در اواسط فصل تست بگیریم. باید شرایط را در نظر بگیریم. برا اساس نیاز ممکن است دوباره استفاده کنیم وگرنه تا نیم فصل از آنها استفاده نخواهد شد.

اصفهانیان در پایان درباره زمان آمدن ست های رادیویی داوران گفت:اینها وسایلی هستند که می توانند کمک کند. البته اینطور نیست که با این ستهای رادیویی مشکلات داوری به طور کل رفع شود اما می تواند تاثیر مثبت داشته باشد. اشتباهات کاهش پیدا می کند. در قرارداد با اسپانسر درج شده که باید این ستها خریداری شود و ما نامه اش را هم رد کرده ایم. قرار است به زودی این اتفاق بیفتد اما هنوز زمان دقیقش مشخص نیست.با اقای تاج هم در این باره صحبت کرده ایم. ولی نمی توان گفت دقیقا چه زمانی این ستها بدستمان می رسد.

فریدون اصفهانیان ، اظهارات فریدون اصفهانیان درباره بهترین داور لیگ پانزدهم

نظر فریدون اصفهانیان درباره سوت طلای لیگ پانزدهم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از کاپ -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف