نمناک فرهنگ و هنرموسیقی فریدون شهبازیان رهبر ارکستر موسیقی ملی شد
فریدون شهبازیان ، فریدون شهبازیان آهنگساز
فریدون شهبازیان به عنوان رهبر ارکستر موسیقی ملی ایران منسوب شد، قبل از این فرهاد فخرالدینی رهبری این ارکستر را بر عهده داشت.
تاریخ انتشار : 7 مهر 1395

رهبر ارکستر ملی ایران

با انصراف فرهاد فخرالدینی رهبر پیشین ارکستر ملی و کناره گیری او از سمت خود فریدون شهبازیان آهنگساز چوب رهبری این ارکستر را در دست خواهد گرفت.

مدیرعامل بنیاد رودکی با تأیید این خبر، اظهار کرد:براساس مصوبه جلسه شورای عالی موسیقی این بنیاد، فریدون شهبازیان به عنوان رهبر ثابت ارکستر موسیقی ملی انتخاب شده است.

فریدون شهبازیان

فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی


او با بیان این که ما با آقای فخرالدینی نیز مذاکره هایی انجام دادیم تا از سرگیری کار ارکستر ملی با او باشد، گفت:ایشان به هر دلیلی از ادامه کار انصراف داد. ما نیز ضمن ادای احترام به او و کسب اجازه از محضرش، آقای شهبازیان را که از بزرگان موسیقی است، به این سمت منصوب کردیم.

وی تأکید کرد:با برنامه ای که آقای شهبازیان برای ارکستر ارائه داده، همان طور که ارکستر سمفونیک در سه ماه گذشته کار کرده است، شاهد اجراها و برنامه های خوبی در ماه های آینده خواهیم بود.

 فریدون شهبازیان متولد سال 1321 در تهران است. او در هشت سالگی ساز ویلن را فرا گرفت و در 18 سالگی به عضویت ارکستر سمفونیک تهران درآمد. شهبازیان فارغ التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

او رهبری گروه کر و ارکستر سمفونیک رادیو را در کارنامه خود دارد. او با خوانندگانی مانند محمدرضا شجریان و نادر گلچین همکاری داشته و در زمینه ساخت موسیقی فیلم نیز فعال بوده است.

فریدون شهبازیان رهبر ارکستر موسیقی ملی شد

فریدون شهبازیان رهبر ارکستر موسیقی ملی شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از تهران پرس - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف