نمناک سبک زندگیخانه داری فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ خوب یا بد؟
فریز کردن ، فریز کردن پیاز داغ
فریز کردن پیازداغ ها و سیرداغ هایی که به صورت ماهانه استفاده می شوند، فقط کمی از عطر پیاز و سیر را در خود نگه می دارند و موادمغذی آنها نسبت به پیاز و سیر تازه یا حتی آنهایی که تازه به تازه سرخ و مصرف می شوند.

مواردی که باید در مورد فریز کردن بدانید

هر فرایندی روی مواد غذایی و خوراکی تازه انجام شود، باعث می شود میزان مواد مغذی موجود در آن کاهش یابد. هرچقدر این فرآیند بیشتر و شدیدتر باشد، افت ارزش تغذیه ای آن خوراکی خاص بیشتر خواهد بود. این موضوع در مورد سیر و پیاز هم صدق می کند؛ وقتی یک بار سیر یا پیاز خام و تازه سرخ شود، بخش مهمی از مواد مغذی، ویتامین ها و املاح آن از بین می رود و وقتی که پیازداغ و سیرداغ برای مدت طولانی فریز شوند و پس از مدتی برای مصرف دوباره، از حالت یخی خارج شوند، بخش دیگری از مواد مغذی موجود در آنها از بین می رود.

فریز کردن

نکاتی در مورد فریز کردن پیازداغ و سیر داغ 


پیازداغ ها و سیرداغ هایی که برای استفاده ماهانه فریز می شوند، فقط کمی از عطر پیاز و سیر را در خود نگه می دارند و موادمغذی آنها نسبت به پیاز و سیر تازه یا حتی آنهایی که تازه به تازه سرخ و مصرف می شوند، به شدت پایین می آید. ضمن اینکه عطر و طعم این محصولات یخی هم با انواع تازه شان تفاوت چشمگیری دارد.
اگر سیر و پیازی که قرار است سرخ و فریز شوند، سالم باشند و با روش صحیحی سرخ و فریز شوند، هیچ ماده سمی و مضری در آنها آزاد نخواهد شد اما مصرف چنین محصولاتی دیگر ارزش تغذیه ای خاصی برای بدن نخواهد داشت.
 

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ خوب یا بد؟

فریز کردن پیاز داغ و سیر داغ خوب یا بد؟
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 17
برگرفته از salamatnews.com
این مطلب مفید بود ؟ 16 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف