نمناک اخبارجامعه فسیل نوزاد 35 ساله در شکم پیرزن کشف شد! + تصاویر
فسیل نوزاد ، خارج شدن فسیل کودک 35 ساله از شکم زن 73 ساله
زنی که سالها درد شکم داشت با خارج شدن فسیل نوزادی 7 ماهه از شکمش نجات یافت . این زن 35 سال جنین خود را حمل می کرده بدون انکه او را به دنیا آورد.
تاریخ انتشار : 29 دی 1395

فسیل نوزاد 35 ساله از شکم زن 73 ساله خارج شد

سال گذشته در یک جراحی شگفت انگیز زن هندی نوزاد 50 ساله ی خود را به دنیا آورد و امروز خبری عجیب مشابه همان در العربیه خوانیدم که فسیل نوزاد 35 ساله در شکم مادر 73 ساله اش توسط پزشکان تشخیص داده شد.
زنی الجزایری تبار، پس از مراجعه به پزشک به دلیل درد شکم، متوجه می شود که به مدت 35 سال، جنینی 7 ماهه را با خود حمل می کرده است که اکنون تبدیل به فسیل شده است. وزن این فسیل جنین 2 کیلوگرم و سن آن 7 ماه تخمین زده شد.
 وزن این فسیل جنین 2 کیلوگرم و سن آن 7 ماه تخمین زده شد. جالب اینجاست که طی این سال ها، این خانم بدون اینکه به مشکلی برخورد کند یک زندگی کاملا طبیعی داشته است.

فسیل نوزاد

عکس سونوگرافی و فسیل نوزاد خارج شده از شکم مادرش بعد از 35 سال

تا اینکه اخیرا دچار درد در ناحیه شکم می شود. پزشکان پس از عکس برداری و سونوگرافی متوجه می شوند که جنینی در شکم این خانم وجود دارد که مانند مومیایی است و فسیل شده است.

این جنین متعلق به سال 1981 است و تا سن هفت ماهگی رشد کرده بود. این پدیده اولین مورد نیست و تاکنون 300 نمونه از این پدیده گزارش شده است که دو سوم آن ها بیش از 40 سال سن داشتند و جوان ترین مورد گزارش شده 23 سال سن داشته است. 

فسیل نوزاد

فسیل نوزاد 35 ساله در الجزایر

اولین مورد گزارش شده نیز مربوط به سال 1582 بعد از میلاد است که جنینی فسیل شده از شکم یک خانم 68 ساله فرانسوی خارج شد. نام علمی این پدیده، لیتوپدیون (Lithopedion) است و زمانی اتفاق می افتد که جنین در طی بارداری شکمی که نوعی بارداری خارج از رحم است می میرد اما به قدری کوچک نیست که توسط بدن جذب شود.

در این زمان، واکنش طبیعی بدن نسبت به اجسام خارجی، آغاز می شود و بافت مورد نظر که یک جنین است به عنوان جسم خارجی محسوب شده و مورد حمله عناصر سیستم دفاعی بدن قرار می گیرد تا از بروز عفونت جلوگیری کند.

به تدریج بافت نرم، با تجمع کلسیم، تبدیل به یک فسیل استخوانی می شود که به آن لیتوپدیون یا جنین سنگی می گویند. اینکه جنین پس از مرگش به قدری در رحم بماند که تبدیل فسیل شود، اتفاق رایجی نیست.

معمولا زمانی که جنین دچار مرگ می شود، پزشکان متوجه شده و آن را از رحم خارج می کنند. اما زمانی که خانمی از بارداری خود اطلاع نداشته باشد و بارداری او خارج از رحم باشد، ممکن است این حالت رخ بدهد. لیتوپدیا از هفته 14 بارداری تا جنین کامل می تواند رخ بدهد.

براساس آمار و موارد گزارش شده، احتمال بروز چنین پدیده ای یک در 11 هزار بارداری است که برابر با 1.5 درصد از بارداری های خارج رحمی است.

فسیل نوزاد , کودک 35 ساله در شکم پیرزن 73 ساله

فسیل نوزاد 35 ساله در شکم پیرزن کشف شد! + تصاویر
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 29
برگرفته از سلامتیسم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 28 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف