نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها در شرایطی که نباید فشار خون بگیرید
فشار خون ، فشار خون اشتباه
مهم نیست که شما فشار خون بالا دارید یا خیر به هر حال برای تست فشار گرد خون در بدنتان بایستی نکاتی را رعایت کنید تا نتیجه به دست آمده صحیح باشد.

7 فاکتوری که روی فشار خون تاثیر می گذارد

 
اگر فردی هستید که از فشار خون رنج می برید و یا فشار خون تان را به طور منظم چک می کنید،تا از عوارض قریب الوقوع آن جلوگیری کنید ،به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را در سایت نمناک دنبال کنید.
 
فشار خون به فشار چرخش خون در اطراف رگ های خون گفته می شود.
 
bp (فشار خون) یکی از پارامتر های اصلی برای تشخیص بیماری هاست.همین طور دمای بدن،ضربان قلب و تنفس جزء این دسته هستند.فشار خون روی همه ی افراد صرف نظر از جنس تاثیر می گذارد.
فشار خون

نکات مهم هنگام گرفتن و تست فشار خون

 

فاکتور هایی که روی فشارخون تاثیر می گذارند:

1. وضعیت نشستن : نحوه نشستن شما وقتی تست bp دارید، روی چرخش خون تاثیر می گذارد.بهتر است که بایستید و تکیه بر جسم محکمی بزنید.
 
2. وضعیت دست : اگر می خواهید فشار خون دقیقی داشته باشید،دستتان باید روبرویتان باز باشد و روی سطحی قرار بگیرد و در هوا معلق نباشد.
 
3. مثانه : پر بودن مثانه باعث می شود که فشار خون بالاتر بیاید. سعی کنید قبل از گرفتن فشارخون مثانه را تخلیه کنید.
 
4.سیگار کشیدن : سیگار کشیدن قبل از گرفتن فشارخون به شما اطلاعات غلط می دهد چون سیگار اسپاسم رگ ها را بالا می برد و باعث بالا رفتن فشار می شود.
 
5. غذاهای شور : اگر قبل از گرفتن تست فشارخون غذای شور خورده باشید،تست شما غلط است چون نمک باعث بالارفتن فشار خون می شود.
 
6.آب : اگر بدن شما کم آب است،فشارخون شما پایین می آید و در واقع فشار نادرستی به شما می دهد.قبل از گرفتن فشار به مقدار کافی بنوشید.
 
7. آستین فشار : آستین فشار که فرد برای گرفتن تست دستش می کند،اگر خیلی تنگ باشد فشارخون نادرست را به شما نشان می دهد.بنابراین پزشکان باید اطمینان داشته باشند که آستین فشار را درست بسته اند.

در شرایطی که نباید فشار خون بگیرید

در شرایطی که نباید فشار خون بگیرید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 35
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 35 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف