نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون زمان پخش فصل هفتم بازی تاج و تخت + تصاویر
بازی تاج و تخت ، سریال حماسی
با گذشت شش فصل از بازی تاج و تخت مخاطبان باید یک سال دیگر برای فصل هفتم این سریال حماسی و فانتزی انتظار بکشند.
تاریخ انتشار : 27 مهر 1395
بازدید : 21,194 نفر

فصل هفتم بازی تاج و تخت

HBO عادت دارد که فصل های جدید بازی تاج و تخت را در بهار و معمولا در ماه آوریل (فروردین، اردیبهشت) به نمایش بگذارد. اما فصل هفتم قرار است کمی دیرتر پخش شود و برای تابستان در نظر گرفته شده.

خالقان این سریال، «دیوید بنیاف» (David Benioff) و «دن وایس» (Dan Weiss)، دلیل این اتفاق را اینطور عنوان کردند:«ما کمی دیرتر ساخت فصل هفتم را شروع می کنیم به این دلیل که در پایان این فصل، زمستان آغاز شده و آب وهوای آفتابی دیگر نمی تواند برای ما کاربردی داشته باشد. به همین دلیل، ما باید به طوری همه چیز را کنترل کنیم تا بتوانیم حتی در آفتابی ترین مکان فیلم برداری، آب و هوایی خاکستری و ترسناک مناسب برای فضای سریال آماده کنیم.»
این اطلاعات خیلی دردی از ما دوا نمی کنند، علاوه بر این فیلم برداری تا فوریه 2017 هم آغاز نخواهد شد.
 
بازی تاج و تخت

فصل جدید بازی تاج و تخت

کدام بازیگران در فصل هفتم حضور دارند؟ 

«کیت هرینگتون» (جان اسنو)، «پیتر دینکلیج» (تیریون لنیستر)، «لینا هیدی» (سرسی لنیستر)، «امیلیا کلارک» (دنریس تارگرین) و «نیکولای کاستر-والدو» (جیمی لنیستر) همه گی در اواخر سال 2014 برای فصل هفتم قرارداد بسته بودند. این پنج نفر در ژوئن 2016 نیز برای فصل هشتم (آخر) انتخاب شده اند و احتمالا در آن حضور خواهند داشت، البته به طور قطع نمی توان گفت که آیا همه ی این شخصیت ها از فصل هفتم جان سالم به در می برند یا خیر! 

قرارداد ها نشان می دهند که بازی تاج و تخت برای این بازیگران برنامه هایی دارد، اما هنوز هم تضمینی وجود ندارد که ما تمامی بازیگران و شخصیت هایشان را تا پایان سریال ببینیم؛ همانطور که مدتی پیش «سوفی ترنر» (Sophie Turner) بازیگر نقش «سانسا استارک» اعلام کره بود که برخی از بازیگران حاضر، نمی توانند پا به پای بقیه تا انتهای سریال حضور داشته باشند. پس قطعا شاهد مرگ برخی از شخصیت های مهم خواهیم بود. 

برای مثال در اکتبر 2014، «هالیوود ریپورتر» اعلام کرد «ناتالی دورمر» (Natalie Dormer) بازیگر نقش «مارجری تایرل» به همراه سوفی ترنر و «میسی ویلیامز» (Maisie Williams) بازیگر نقش «آریا استارک»، برای فصل هفتم قرارداد بسته اند؛ اما این قرارداد هم نتوانست از سوخته شدن شخصیت مارجری در میان آتش های وحشی در فصل ششم جلوگیری کند!. پس با این حساب خیلی نمی توان از حضور همه ی شخصیت های اصلی، در فصل آخر مطمئن بود.
 
بازیگران بازی تاج و تخت

بازیگران فصل جدید بازی تاج و تخت


در فصل هفتم شاهد بازگشت برخی از شخصیت ها از جمله «جورا مورمونت» با بازی «ایان گلن» (Iain Glen) هم خواهیم بود. البته هنوز نمی دانیم که آیا این شخصیت درمانی برای مریضی ناعلاج خود پیدا کرده است یا خیر! علاوه بر این، معلوم نیست شخصیت «گندری» که خیلی وقت هست خبری ازش شنیده نشده، برای دیدن دوباره ش با هنرنمایی «جو دمپسی» (Joe Dempsie) می توانیم امیدوار باشیم یا نه. این شخصیت آخرین بار در فصل سوم دیده شده و پس از آن هیچ اشاره ای به او در فصل های بعدی نشد. همچنین به نظر می رسد که جو دمپسی دوست دارد برای بار دیگر ایفای این نقش را برعهده بگیرد و به نوعی دوباره درگیر ماجرا شود. او در این باره گفته:«سوالات بی جواب زیادی درباره ی گندری باقی مانده و هرچه غیبت او طولانی تر شود، نبودِ او در سریال بیشتر احساس می شود.»

با توجه به چیزی که در فصل سوم دیدیم، او بر روی قایقی سوار شد و خدا می داند که به کجا سفر کرد. در این صورت احتمال زیادی وجود دارد که او دوباره به خط داستان سریال اضافه شود. به هر حال او فرزند نامشروع «شاه باراتیون» بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

در بین هنرپیشه های فصل هفتم، افراد جدیدی نیز دیده می شوند. از میان بازیگران تازه واردی که به جمع بازی تاج و تخت اضافه شده اند، بازیگر برنده ی اسکار، «جیم برودبنت» (Jim Broadbent) را می توان نام برد. او برای ایفای نقشی مرموز ولی عظیم به خاندان بزرگ بازی تاج و تخت ملحق شده و به ارزشمندی لیست بازیگران سریال افزوده است.

علاوه بر موارد بالا، شایعاتی درباره ی بازگشت «کال دروگو» با بازی «جیسون موموآ» (Jason Momoa) هم شنیده شده است. این شایعه از زمانی بر سر زبان ها آمد که جیسون موموآ همراه خالقان بازی تاج و تخت در ایرلند و بعد از آن در کنار کیت هرینگتون دیده شد. حضور موموآ در ایرلند، گمانه زنی هایی برای دیدن دوباره ی نقش وی آغاز کرد و دیده شدنش در کنار هرینگتون هم این شایعات را شلعه ورتر کرد.

HBO شخصیت های جدیدی نیز برای فصل هفتم در نظر گرفته که دارای اسم های مستعار غیر قابل وصفی هستند! برای مثال «لرد جوان» و «بانوی دوست داشتنی». به علاوه احتمال زیادی وجود دارد که بالاخره شخصیت هایی اصلی که نامی از آن ها برده نشده را ببینیم، برای مثال «ریگار تارگرین» که فرزند بزرگ «شاه دیوانه»، برادر «دنریس» و پدر «جان اسنو» است و هنوز هیچ اشاره ای به او در طول سریال نشده است. البته فعلا مشخص نیست که چه بازیگرانی را برای ایفای این نقش ها خواهیم دید اما تقریبا یک سال تا فصل بعد باقی مانده و قطعا در آینده اطلاعات بیشتری در دسترس قرار می گیرد.

خبر دیگری که برای بخش بازیگران وجود دارد، این است که عدم حضور «آنجلا لنسبوری» (Angela Lansbury) در سریال تایید شد. پس شایعات دیدن وی در سرزمین وستروس پایان یافت و مطمئن شدیم که او را در کنار دیگر بازیگران نخواهیم دید.

فصل هفتم چند قسمت است؟

HBO به طور رسمی در آوریل 2016 اعلام کرده بود که کار سریال بازی تاج و تخت تا هفت سال از شروع پخشش ادامه خواهد یافت (یعنی تا سال2018). مدیر برنامه ریزی این شبکه، «مایکل لومباردو» (Michael Lombardo) نیز این قضیه را روشن ساخت که فصل هشتم سریال، فصل آخر خواهد بود. او همچنین در ماه ژانویه گفته بود:«دیوید و دن احساس می کنند که تنها دوسال دیگر پس از فصل ششم باقی مانده است؛ و این چیزی است که ما در برنامه ی خود قرار داده ایم.»

در ماه ژوئن، دیوید بنیاف و دن ویس تایید کردند که تنها دو فصل دیگر که نسبت به بقیه کوتاه تر نیز هستند، ساخته خواهد شد. بنیاف همچنین گفته:«این دو فصل دیگر است که داریم درباره اش حرف می زنیم. در ابتداری کار تصمیم بر ساخت سریال برای حدود 70-75 ساعت بود. اما اکنون میخواهیم آنها را برای 73 ساعت زمان بسازیم.»

تا الان شش فصل یعنی 60 ساعت به نمایش درآمده است. پس با این حساب تنها 13 ساعت یعنی 13 قسمت تا پایان سریال باقی مانده و همچنین گفته شده سریال با 7 قسمت در سال 2017 بازمی گردد. در نتیجه ما در فصل آخر تنها 6 قسمت را خواهیم دید!. با توجه به این موضوع، بازی تاج و تخت در دو فصل آخر خیلی سریع تر پیش می رود و در مدت کوتاهی به پایان خود می رسد. البته لازم به ذکر است این را هم بگوییم که مدیر برنامه ریزی های جدید شبکه HBO یعنی «کیسی بلویز» (Casey Bloys)، تمایلی ندارد تا درباره قسمت های باقی مانده صحبت کند و تعداد آن ها را برای مخاطبان روشن سازد.
بازی تاج و تخت
 
 

زمان پخش بازی تاج و تخت


چه اتفاقاتی در قسمت های پایانی فصل رخ خواهد داد؟

داستان فصل ششم زمانی به اوج خود رسید که جان اسنو به عنوان شاه شمال انتخاب شد؛ در حالی که «برن» فهمیده بود که جان فرزندنامشروع «ند استارک» نیست و درواقع فرزند «لیانا استارک» (خواهر ند) و «ریگار تارگرین» است. در این میان، دنریس بالاخره کشتی های خود را به سمت «وستروس» حرکت داد. لشکر او شامل «آن سالید ها»، «دوتراکی ها»، «افرادی از جزیره ی آهن»، به همراه «تیریون لنیستر»، «لرد واریس» و «اولنا تایرل» که بعد از کشته شدن نوه هایش، نفرت زیادی نسبت به «سرسی» پیدا کرد؛ است. علاوه بر این، سه اژدهای دنریس هم او را همراهی می کنند و آماده ی نابودی سرسی و «کینگز لندینگ» هستند. دنریس برای رویارویی و نابودی سرسی و مهم تر از آن، پس گرفتن حق خود یعنی پادشاهی بر هفت فرمانروایی، به سمت وستروس حرکت کرده است. با این حساب در فصل هفتم، این دو شخصیت نقش بیشتر و مهم تری خواهند داشت.

لینا هیدی درباره ی شخصیت اش در سریال اینگونه گفته است:«تنها چیزی که باعث وجود کمی انسانیت در سرسی شد، فرزندانش بودند. حال همه ی آن ها مُرده اند. تیریون هم او را رها کرده و دیگر کسی نیست که جلوی وی را بگیرد و بگوید، «او نمیتواند کاری بکند»، «او احمق است»، «او فقط یک زن است». در نتیجه سرسی قادر به انجام هرکاری است و هیچ کس هم جلودار او نیست. پس قطعا می تواند دست به عملی فجیع تر از کشتن مردم زیادی با بکار بردن آتش وحشی، بزند.


هیدی در ادامه صحبت های خود گفته:«نگاهی که جرمی به سرسی انداخت، هر چیزی بود غیر از خوشحالی، سرسی هم با نگاهش فهماند که هرکاری بخواهد انجام می دهد و به هیچ کس ربطی ندارد. با این حساب فصل هفتم، فصلی دیدنی برای این دو شخصیت خواهد بود».
 
بازی تاج و تخت

قسمت پایانی تاج و تخت


پس با توجه به این موارد، به نظر شما تئوری «ملکه کش» یعنی کشته شدن سرسی به دست جیمی، می تواند به حقیقت بپیوندد؟ به هر حال میدانیم که جرمی برای نجات جان مردم، قسم خود را شکست و شاه خود (آیریس تارگرین) را کشت و به «شاه کش» تبدیل شد. پس اگر سرسی به دیوانگی خود ادامه دهد، این احتمال وجود دارد که برادر، معشوقه و پدر فرزندان وی، جانش را بگیرد و به این دیوانگی پایان دهد.

مورد بعدی که تقریبا مطمئن هستیم، دیدن یک مقابله ی حماسی دیگر است. شایعات می گویند که «یورون گریجوی» و برادرزاده هایش یعنی «تیون» و «یارا» زد و خوردی حسابی با یکدیگر خواهند داشت!. که البته با توجه به چیزهایی که در سریال دیدیم، یعنی همان پادشاهی به ناحق یورون بر جزیره ی آهن، احتمالش زیاد است که شاهد جنگ تیون به همراه یارا، برای انتقام و پس گرفتن سرزمین شان از عموی خود یورون باشیم.

و اما پایان نهایی چگونه خواهد بود؟ بنیاف و ویس گفته اند:«ما می دانیم که پایان سریال چگونه است و به سرعت به سمت آن در حرکتیم». این دونفر همچنین گفته اند که شاهد یک پایان بندی هیجان انگیز خواهیم بود که بعد از سریال «گمشده» (Lost)، شبیه آن را ندیده ایم.»

این زوج کم حرف، هیچ سرنخی از اینکه پایان سریال شامل چه چیزهایی است، نداده اند. اگرچه «جورج آر.آر. مارتین» قول یک داستان تلخ و شیرین را برای پایان کتاب «نغمه ی یخ و آتش» داده که قطعا شامل حال سریال و اقتباسش از این داستان ها خواهد شد.

مارتین، بنیاف و ویس قول وجود صحنه های شگفت انگیزی همانند «کشته شدن فرزند استنیس باراتیون» و «سفر برن به گذشته و فهمیدن داستان جان اسنو» را داده اند که این قضیه موجب هیجان بیشتری برای پایان سریال می شود. البته باید بگوییم که خیلی منتظر «بانو استون هارت» نباشید. بانو استون هارت (سنگ دل) در واقع همان «کتلین استارک» است که در رمان های مارتین، دوباره زنده شده.

این شخصیت هنوز در سریال، بازگشتی نداشته و «مارک مایلاد» هم آب پاکی را بر دستمان ریخته و خیالمان را راحت کرده که بانو استون هارت را به این زودی نخواهیم دید. چون هیچ صحبت و بحثی دربار ه ی وی در اتاق نویسندگان نشده است!

کارگردانی قسمت های فصل هفتم بر عهده چه کسی است؟

«آلن تیلور» (Alan Taylor) که شش قسمت از سریال بازی تاج و تخت را کارگردانی کرده و قسمت نهم از فصل اول یعنی «بیلور» (همان قسمتی که ند استارک کشته شد) هم یکی از آن ها می باشد، قرار است دوباره به سریال بازگردد. آخرین حضور وی در بحبوحه ی تصاحب تخت پادشاهی، مربوط به سال 2012 بود و بعد از آن هیچ همکاری ای در ساخت بازی تاج و تخت نداشت. او همچنین کارگردانی فیلم «ثور:دنیای تاریک» (Thor:The Dark World) و «نابودگر:پیدایش» (Terminator:Genisys) را نیز در کارنامه خود دارد که در نابودگر شاهد همکاری دوباره ی وی با امیلیا کلارک بودیم.
 
کارگردان تاج و تخت

کارگردان فصل هفتم تاج و تخت تاج و تخت

علاوه بر این، «جرمی پودسوا» (Jeremy Podeswa) هم بازخواهد گشت. او کارگردانی قسمت بحث برانگیز «تعظیم نکرده، خم نشده، ناگسستنی» را برعهده داشت که برای آن نامزد دریافت جایزه «امی» شد. این ششمین قسمت از فصل پنجم بود، که در آن شاهد اذیت و آزار سانسا استارک توسط «رمزی بولتون» بودیم.

مورد بعدی «مارک مایلاد» (Mark Mylod) است. این کارگردان انگلیسی تابحال کارگردانی چهار قسمت از سریال را برعهده داشته که از میان آنها می توان «مرد شکسته» (هفتمین قسمت از فصل ششم) و قسمت حماسی «هیچ کس» (هشتمین قسمت از فصل ششم) را نام برد.

همچنین این را هم باید بگوییم که کارگردان قسمت های نُه و دَه از فصل ششم، یعنی «میگل ساپوچنیک» (Miguel Sapochnik)، در فصل بعد حضور نخواهد داشت و دیگر شاهد قسمتی شگفت انگیز از او نیستیم. البته این کارگردان که نامزد دریافت امی هم بوده، اشتیاق خود برای بازگشت به سریال در سال 2018 و نظارت بر روی قسمت آخر را نشان داده است. 

زمان پخش فصل هفتم بازی تاج و تخت + تصاویر

زمان پخش فصل هفتم بازی تاج و تخت + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 30
برگرفته از مجله دیجی کالا- / ک
این مطلب مفید بود ؟ 20 10
نظر کاربران
مجید

مجید

هر کس این سریال رو ندیده کل عمرش رو به فنا داده. زیباتر از این سریال ندیدم.

پاسخ دادن 36 4
محسن

محسن

بهترین سریالی هست که تا بحال نگا کردم واقعا نظیر نداره.

پاسخ دادن 15 1
abol

abol

عاااااااااااااااااالیه

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف