نمناک تکنولوژیترفندستان ترفند پاکسازی فضای اشغال شده “آیفون”
فضای اشغال شده آیفون ، فضای دخیره سازی در گوشی های هوشمند
فضای اشغال شده “آیفون” و آیپد و این که فضای ذخیره سازی اطلاعات بر روی گوشی پر می شود برای کسانی که این گوشی ها را دارند مشکل می باشد با ترفند بیان شده در مطلب زیر می توان تا چند گیگابایت از این حجم اشغال شده کاهش داد.

خالی کردن فضای اشغال شده آیفون تا حد بسیار زیاد

میزان فضای ذخیره سازی یکی از مهمترین مسایلی است که در هر دستگاهی به آن توجه می شود.حالا می خواهد دستگاه شما ویندوز، مک، آندروید و یا آیفون باشد.واقعیت امر این است که بیشتر فضای اشغال شده در دستگاه های موبایل از انباشت دیتاها به خصوص عکس ها و فیلم ها به وجود می آیند.

فضای ذخیره آیفون

خالی کردن چند گیگابایت از فضای ذخیره سازی گوشی

یکی از مشکلاتی که دارندگان آی فون یا آی پد با آن سروکار دارند، پر شدن فضای ذخیره سازی اطلاعات بر روی دستگاه است. به خصوص در دستگاه هایی که 16 گیگابایت حافظه دارند این موضوع بیش تر دیده می شود. در این ترفند قصد داریم به معرفی یک راه جالب و نسبتاً عجیب بپردازیم که می تواند تا چند گیگابایت از فضای دستگاه را در چند ثانیه خالی کند، بدون این که داده ی قابل مشاهده ای از روی دستگاه حذف شود و یا نیاز به جیل بریک دستگاه باشد.

 ابتدا بایستی بررسی نمایید که فضای خالی دستگاه چه میزان است. برای این کار به Settings > General > Storage & iCloud Usage مراجعه نمایید (در نسخه های قدیمی تر iOS بایستی به Settings > General > Usage مراجعه کنید).

در قسمت Storage و در مقابل Available می توانید فضای خالی دستگاه را مشاهده کنید.

ترفند خالی کردن فضای اشغال شده در گوشی


اکنون اپلیکیشن iTunes Store را اجرا نمایید.

سپس به تب Movies بروید. اکنون باید فیلمی را بیابید که اولاً قابلیت Rent (اجاره) آن فعال باشد و همچنین حجم فیلم از حجم خالی دستگاه شما بیش تر باشد. فیلم های War and Peace و Cleopatra انتخاب های مناسبی هستند. این فیلم ها را می توانید از طریق Search در iTunes Store بیابید.

اکنون کافی است پس از ورود به صفحه ی فیلم، دکمه ی Rent را لمس کنید (در این دکمه مبلغ اجاره هم درج شده است). سپس دکمه ی Rent HD Movie را لمس کنید (یا هر دکمه ای که دکمه ی Rent به آن تبدیل می شود). نگران کسر مبلغ از حساب اپل خود نیز نباشید، چرا که به دلیل بالاتر بودن حجم فیلم از حجم خالی دستگاه شما، به مراحل بعدی نخواهیم رفت.

چند لحظه صبر کنید (ترفندستان) تا پیغام Cannot Download مبنی بر پر بودن فضای ذخیره سازی دستگاه پدیدار شود.

فضای اشغال شده آیفون


حالا اگر به صفحه ی Storage & iCloud Usage در Settings مراجعه کنید در عین ناباوری خواهید دید که فضای خالی دستگاه بیش تر از قبل شده است.

اما این پایان کار نیست، کافی است مجدد همین مراحل را طی کنید تا در هر بار انجام آن فضای بیش تری از دستگاه خالی شود، تا این که دیگر این کار موجب خالی شدن فضا نشود.

فضای اشغال شده آیفون


لازم به ذکر است در طی این فرآیند، فایل های موقت غیرضروری ذخیره شده در دستگاه حذف می شوند و این موضوع موجب آزاد شدن فضای ذخیره سازی خواهد شد.

ترفند پاکسازی فضای اشغال شده آیفون

ترفند پاکسازی فضای اشغال شده “آیفون”
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ترفندستان/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف