نمناک دین و مذهبداروخانه معنوی خواص و فضیلت های بی شمار سوره مجادله
فضیلت سوره مجادله ، فضیلت خواندن سوره مجادله
خواند سوره مجادله که برخی از آیات آن بنا بر روایت های مختلف بسیار مجرب است ،بسیار سفارش شده است.فضیلت های بسیار این سوره مبارکه قرآ را در ادامه مشاهده نمایید.

فضیلت و خواص سوره مجادله

امام صادق علیه السلام:«من قرأ سورة الحدید و المجادلة فی صلاة فریضة أدمنها لم یعذبه الله حتی یموت أبدا و لا یری فی نفسه و لا فی أهله سوء أبدا و لا خصاصة فی بدیه.» 

 هر کس سوره حدید و مجادله را در نماز واجبی قرائت کند و بر انجام آن مداومت ورزد خداوند او را تا زمان مرگش هرگز عذاب نمی کند و نه در خودش و نه در خانواده اش هیچ بدی نمی بیند. و هیچ فقر و نیاز شدیدی به او نمی رسد. 

سوره مجادله سوره برای رزق و روزی می باشد.

همچنین در روایتی از ایشان آمده است:هر کس در شب جمعه سوره مجادله را قرائت کند تا صبح از بلاها در امان می ماند.  

فضیلت خواندن سوره مجادله

فضیلت سوره مجادله

پنجاه و هشتمین سوره قرآن کریم مجادله و نام های دیگرش «الظهار» «قدسمع» است که مکی و دارای 22 آیه می باشد.در تمامی این سوره نام مبارک الله تکرار شده است.

از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده:هر کس سوره مجادله را قرائت نماید در روز قیامت از حزب خدا(حزب الله) نوشته می شود.  

آثار و برکات سوره مجادله

1) برای حفظ اموال
از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده است:اگر سوره مجادله را بنویسند و به همراه مریضی قرار دهند و یا بر مریضی بخوانند درد او آرام می شود و اگر ان را بر مالی که دفن شده یا انبار شده بخوانند حفظ می شود. 

2) آرامش دهنده مریض
در سخنی از امام صادق علیه السلام نیز آمده است:هر کس سوره مجادله را نزد مریضی بخواند موجب آرامش و خواب او می شود و اگر در قرائت این سوره مداومت شود و همیشه در شب و روز آن را بخوانند موجب حفظ و امان از هر خطری می شود و اگر برای چیز انبار شده و دفن شده بخوانند مایه حفظ ان می شود و اگر نوشته شده سوره مجادله را در مزرعه حبوبات یا انبار آن بگذارند از آفات و چیزهایی که موجب خرابی و تلف آن می شود در امان می ماند. 

3) اعتبار نزد مردم
هر کس سوره مجادله را بخواند کسی بر او فائق نشود و با او نتوانند که مجادله نمایند و در چشم همه مردم موقر و معتبر باشد.  

4) جهت غلبه بر دشمن
برای غلبه بر دشمن سه بار بر مشت خاک سوره مجادله را بخواند و به طرف دشمن اندازد بر دشمن مغلوب گردد.

5)گشایش در رزق و روزی 

برای گشایش در رزق و جلب روزی و جمیع امور، هر روز این آیه شریفه «و أن الفضل بید الله یؤتیه من یشاء و الله ذوالفضل العظیم» (سوره حدید، آیه 29) سیصد و پنجاه مرتبه قرائت شود.

خواص و فضیلت های بی شمار سوره مجادله

خواص و فضیلت های بی شمار سوره مجادله
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 31
برگرفته از درمان با قرآن-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 28 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف