خواص سوره مجادله
تلاوت سوره مجادله باعث افزایش برکات در زندگی می شود خواص دیگر آن افزایش رزق و روزی و دفع بلاست و موجب آرامش بیمارها می شود.

فضیلت و خواص سوره مجادله

سوره مجادله ، پنجاه و هشتمین سوره قرآن کریم است که مکی و دارای 22 آیه می باشد و نام های دیگر آن «الظهار» «قدسمع» است . سوره مجادله درمورد حکم ظهار، آداب معاشرت و همنشینی و منافقان صحبت می کند و مؤمنان را از ورود به حزب شیاطین و منافقان نهی می کند.

آیه نجوا از آیات مشهور این سوره است و تنها سوره ای است که در تمام آیاتش کلمه «الله» آمده است.قرائت این سوره فضیلت های بسیاری دارد که در ادامه این بخش از نمناک فضیلت ها و خواص سوره مجادله را برایتان آورده ایم .

خواص سوره مجادله

مهم ترین خواص و تاثیرات تلاوت سوره مجادله

نامگذاری سوره مجادله

این سوره را به این خاطر مجادله می نامند که به مجادله و شکایت زنی به رسول الله (ص) از دست همسرش که او را ظهار کرده، اشاره دارد.

آثار و برکات سوره مجادله

دفع بلا و آسایش در زندگی

امام صادق علیه السلام:«من قرأ سورة الحدید و المجادلة فی صلاة فریضة أدمنها لم یعذبه الله حتی یموت أبدا و لا یری فی نفسه و لا فی أهله سوء أبدا و لا خصاصة فی بدیه.»

هر کس سوره حدید و مجادله را در نماز واجبی قرائت کند و بر انجام آن مداومت ورزد خداوند او را تا زمان مرگش هرگز عذاب نمی کند و نه در خودش و نه در خانواده اش هیچ بدی نمی بیند. و هیچ فقر و نیاز شدیدی به او نمی رسد.

همچنین در روایتی از ایشان آمده است:هر کس در شب جمعه سوره مجادله را قرائت کند تا صبح از بلاها در امان می ماند.

خواندن سوره مجادله

خواص و برکات خواندن سوره مجادله چه هستند؟

خواندن سوره مجادله چه خواصی دارد؟

حفظ اموال

رسول گرامی اسلام می فرماید :اگر سوره مجادله را بنویسند و به همراه مریضی قرار دهند و یا بر مریضی بخوانند درد او آرام می شود و اگر ان را بر مالی که دفن شده یا انبار شده بخوانند حفظ می شود.

بهبود مریضی

امام صادق علیه السلام فرموده اند:هر کس سوره مجادله را نزد مریضی بخواند موجب آرامش و خواب او می شود و اگر در قرائت این سوره مداومت شود و همیشه در شب و روز آن را بخوانند موجب حفظ و امان از هر خطری می شود و اگر برای چیز انبار شده و دفن شده بخوانند مایه حفظ ان می شود و اگر نوشته شده سوره مجادله را در مزرعه حبوبات یا انبار آن بگذارند از آفات و چیزهایی که موجب خرابی و تلف آن می شود در امان می ماند.

فواید سوره مجادله

 مجادله سوره ای پر از خواص و فضیلت

آثار و خواص شگفت انگیز سوره مجادله

یافتن اعتبار نزد مردم

اگر کسی سوره مجادله را قرائت کند دیگر کسی نمی تواند با او مجادله کند و کسی بر او فائق نمی آید و در دیدگان همه اعتبار کسب می کند.

غلبه بر دشمن

اگر می خواهید بر دشمن غلبه کنید بر مشتی خاک سه بار سوره مجادله را بخوانید و به طرف دشمن اندازید .

افزایش رزق و روزی

اگر می خواهید رزق و روزی شما افزایش یابد هر روز سیصد و پنجاه مرتبه آیه شریفه «و أن الفضل بید الله یؤتیه من یشاء و الله ذوالفضل العظیم» (سوره حدید، آیه 29) را بخوانید.

خاصیت سوره مجادله

خواص و فواید عالی خواندن سوره مجادله

خواص سوره مجادله در زندگی

در حزب خدا قرار گرفتن

از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده:هر کس سوره مجادله را قرائت نماید در روز قیامت از حزب خدا(حزب الله) نوشته می شود.

منابع :درمان با قرآن / ویکی شیعه

 

 

روش دفع دشمن و جذب ثروت با خواص سوره مجادله + روش

4.743
این مطلب مفید بود ؟403
منبع : بخش دین و مذهب نمناک /ن /آ
وبگردی