نمناک فرهنگ و هنرچهره ها حرف های جنجالی فقیهه سلطانی درباره سینمای ایران + عکس و فیلم
فقیهه سلطانی ، گفتگو با فقیهه سلطان
فقیهه سلطانی بعد از نامه سر گشاده ای که به همراه بیست و نه بازیگر زن سینما و تلویزیون برای معاون سیما نوشته بودند دست به افشاگری درباره سینمای ایران زد.

گفتگوی جنجالی با فقیهه سلطانی بازیگر سینما

فقیهه سلطانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفتگویی داغ و پر تیتر با شبکه تی وی پلاس از دلایل اقدام خبرسازش به همراه بیست و نه بازیگر خانم دیگر مبنی بر انتشار یک نامه سرگشاده به معاونت محترم سازمان صداوسیمای ایران پرده برداری کرد.

گفتگوی جنجالی با فقیهه سلطانی بازیگر سینما

مصاحبه با فقیهه سلطانی

اگرچه متن نامه منتشر شده اما ظاهراً هنوز بنا نیست اسامی بازیگرانی که این نامه را به نگارش درآورده اند مشخص شود و به همین دلیل از میان سی بازیگر زن سینما که ظاهراً همه آنها متاهل هستند و تاهل نقش موثر و شرم آوری در کاهش پیشنهادها به آن داشته، تنها نام فقیهه سلطانی به عنوان ناشر این نامه علنی شده است.

گفتگوی جنجالی با فقیهه سلطانی

حرف های جنجالی فقیهه سلطانی

در متن نامه این سی بازیگر سینمای کشورمان چنین آمده است:

«بنام خداوند راستین

با عرض ادب و احترام

خدمت معاونت محترم سازمان صداوسیما جناب آقای دکتر پورمحمدی

هنرمند یعنی جراح روح و هنر محلی است برای درمان افکار وجهت دادن و اعتلای فرهنگ یک ملت... همان طور که لازم است یک اتاق جراحی استریل و دور از انواع الودگی ها و ناپاکی ها باشد و تیغ جراحی باید به دست متخصصین سپرده شود عرصه هنر نیز نیاز به یک بستر پاکیزه و متخصصین دلسوز و آگاه دارد...باشد که نتیجه درست درتخقق این مهم حاصل شود!

ما جمعی از بانوان هنرمند(بازیگر) که سالیان سال دراین عرصه فعالیت، تلاش و تحصیل تجربه نموده ایم و به لطف پروردگار و به قول صاحبان فن و عالمان هنر- متخصص این حرفه قمداد می شویم- مدتی است دچار رکود شغلی و در نتیجه رکود اقتصادی گردیده ایم... و هرچه صبر و سپس تلاش کردیم تا علت این واقعه تلخ را دریابیم کمتر یافتیم!

متاسفانه اخیرا به دلیل ورود سرمایه گذاران خصوصی و اعمال سلیقه غیر اصولی این عده ناآگاه و غیر حرفه ای و درنتیجه باز شدن درهای این حرفه مقدس و به روی هر کس و عدم وجود قانون مدون و اصول درست برای انتخاب بازیگران شایسته و متخصص در اکثر آثار سینمایی و تلویزیونی با محول شدن نقش ها به جمعی از مهمانان ناخوانده شهرت پرست که نه صلاحیت اخلاقی و نه تخصص حرفه ای در زمینه این مهم دارند و اکثر از پس ایفای نقش های محوله حتی به صورت کاملا ابتدایی هم بر نمی آیند این افراد با نامیدن خود بنام مقدس هنرمند و بازیگر با زیرپا گذاشتن اصول اخلاقی و شان اسلامی در صفحات اجتماعی خود چهره ای دور از شان را در اذهان عمومی نسبت به بانوان هنرمند ایرانی ایجاد کرده اند!

امیدواریم شما برادر عزیز علت حضور این افراد را در لباس مقدس بازیگر که روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود را بدانید... امیدواریم شما برادر عزیز از پشت صحنه ناسالم و غیرمطلوب اکثر پروژه های تلویزیونی با خبر باشید. از روابط آلوده و مافیای قدرتمند عده ای بی صلاحیت و شهوت پرست که روز به روز به نفوذ و قدرت ایشان برای وارد کردن چنین افرادی در صحنه مقدس تلویزیون اسلامی افزوده می شود، مطلع باشید...!!

چگونه است که عده ای از بانوان بازیگر بی حاشیه موجه و اخلاق گرا با دستمزدهای انسانی و معقول تنها به دلیل باج ندادن به این عده سودجو و حفظ عفت و سلامت روحی و حفظ حدود و شان حرفه ای خود به بهانه های مختلف از طرف ایشان از کار باز می مانند!! چگونه است که اکثریت بانوان موجه این حرفه به دلیل تشکیل خانواده و ازدواج که توصیه و دستور اسلام است در تلویزیون و سینمای جمهوری اسلامی – ناخواسته از میدان به در می شوند!!!

ما جمعی از هنرمندان متخصص و موجه این حرفه خواستار رسیدگی به شرایط نامطلوب، کم کاری و حتی گاهی بیکاری و در نتیجه جلوگیری از سرخوردگی خود در زمینه فعالیت در حرفه ای که سال ها برای آن زحمت کشیده ایم از شما تقاضای رسیدگی و توجه داریم! ما عاشق خدمت کردن در وطن خود در جهت ارتقای سطح فرهنگ مردم عزیزمان و عاشق ارزش های اخلاقی و اجتماعی خویش هستیم و می خواهیم که باشیم... که بمانیم و خدمت کنیم.

آیا یاری دهنده ای هست که ما را یاری کند؟

با احترام...»

گفتگو با فقیهه سلطانی

صحبت های فقیهه سلطانی


گفتگو با فقیهه سلطانی  

عکس های جدید فقیهه سلطانیگفتگو با فقیهه سلطانی

گفتگو با فقیهه سلطانی

حرف های جنجالی فقیهه سلطانی

از بازیگرهای کم کار هم باج مالی می خواهند، هم روحی/همسر یکی از خانم های بازیگر گفت بیا اعلام کنیم طلاق گرفتیم تا بهت کار بدهند/راجع به آن خانم تازه وارد و روابطش چیزهایی شنیده ام/متاسفم برای مردهای ایرانی بخاطر ذهنیت شان/پای حرف های جنجالی فقیهه سلطانی بعد از انتشار یک نامه سرگشاده از سوی سی بازیگر

فیلم گفتگو با فقیه سلطانی

 

حرف های جنجالی فقیهه سلطانی درباره سینمای ایران + عکس و فیلم

حرف های جنجالی فقیهه سلطانی درباره سینمای ایران + عکس و فیلم
: امتیاز : 4.4 تعداد رای : 17
برگرفته از پلاس - / ک
این مطلب مفید بود ؟
15 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف