نمناک فرهنگ و هنرچهره ها واکنش فلور نظری به مرگ آتنا اصلانی
فلور نظری ، آتنا اصلانی
فلور نظری بانوی هنرمند کشورمان همه جامعه را مقصر مرگ آتنا میداند و از تاثیر سینما در آگاه سازی مردم و جلوگیری از مرگ آتناهای دیگر جامعه مان میگوید.
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396
بازدید : 13,274 نفر

ناگفته های فلور نظری از نقش سینما در جلوگیری مرگ آتنا

مرگ آتنا اصلانی همه جامعه را فکر فرو برد و هنرمندان واکنش های شدیدی نسبت به این اتفاق از خود نشان دادند. فلور نظری بانوی بازیگر کشورمان در یک گفتگو درباره مرگ آتنا اصلانی صحبت کرد و از تاثیر و نقش سینما در آگاه سازی مردم برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی گفت.

فلور نظری درباره نقش سینما در آگاه سازی مردم میگوید

حدود یک سال پیش کمپین کودکان بدسرپرست را با شعار بدسرپرست تنهاتر است راه اندازی کردیم و در آن از مسئولان، هنرمندان، پزشکان، روان شناسان، جامعه شناسان و... بسیاری دعوت کردیم تا با ما همکاری داشته باشند.
الان چندروزی است که موضوع آتنا اصلانی دختر خردسالی که مظلومانه کشته شد سرزبان هاست! نمی خواهم در اینجا دنبال مقصر بگردم، چون تک تک ما به عنوان شهروندان این جامعه در ماجرای آتنا و امثال او مقصریم. فقط می خواهم بگویم که بیاییم و نگذاریم که آتناهای دیگری قربانی شوند.
آتنا و خیلی از کودکان ما نمی دانند که چگونه باید از خود مراقبت کنند، نمی دانند که باید در مواجهه با غریبه ها محتاط باشند، نمی دانند که چطور باید بچگی کنند! از آن طرف خانواده هایشان هم نمی دانند که چطور کودکانشان را بزرگ و آنها را وارد جامعه کنند.

فلور نظری

فلور نظری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان

چرا فکر می کنیم هر پدر و مادری به حکم پدری و مادری اش از همه چیز مطلع است؟ خیلی ها واقعا نمی دانند در جامعه امروز از چه راهی می توانند فرزندانشان را درست تعلیم دهند. در چنین شرایطی وظیفه رسانه هایی مانند سینما و تلویزیون آگاهی بخشی به خانواده هاست.
عملکرد مثبت سینما را در انتقال پیام های اجتماعی نفی نمی کنم، اما متاسفانه ما به برخی از مسائل بیخود و بی جهت انگ تابو می زنیم و در چگونگی بیان آن واهمه داریم. در صورتی که اینها نیاز جامعه است. فیلم های ما باید بتواند نکات مهمی را به خانواده ها آموزش دهد و در وهله اول آنها را توجیه کند. سینما فقط یک فیلم نیست بلکه آموزش فرهنگ نیز هست و کمک به سلامت جسم و روح مردم یک کشور با آموزش در فیلم های سینمایی بسیار ممکن است. سکوت و سرپوشی در بیان چنین معضلات اجتماعی آنها را بزرگ تر و پررنگ تر می کند. بیاییم و قبل از وقوع یک حادثه به فکر چاره ای برای آن باشیم و به این فکر کنیم که اگر آتنا از این واقعه زنده بیرون می آمد چطور می توانست با این درد و غم زندگی کند؟

واکنش فلور نظری به مرگ آتنا اصلانی

واکنش فلور نظری به مرگ آتنا اصلانی
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 29
برگرفته از جام جم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 26 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف