نمناک سرگرمیگوناگون فلک کردن در زمان قاجار + عکس
فلک کردن ، تنبیه در قدیم
فلک زدم مردم در کوی و برزن تنبیه رایج زمان های قدیم محسوب میشد که به روشی خاص انجام می گرفت،تصویر فلک کردن یک مجرم در زمان قاجار را مشاهده کنید.

آماده برای فلک کردن یک مجرم!

فلک شیوه ی رایج تنبیه در انظار عمومی تا پیش از تغییرات نظام قضایی در سال های 1300 شمسی (1920 میلادی) بود. برای فلک کردن پاهای فرد مورد شکنجه به چوبی بسته می شود. دو نفر دو سر چوب را میگیرند و نفر یا نفراتی دیگر با ترکه کف پای او را می زنند.

در دوران قاجار و پیش از آن فلک در مکتب خانه ها برای تنبیه کودکان به کار می رفت، در خانه ها وسیله ی تنبیه خدمتکاران بود و در خیابان ها برای تنبیه بزهکاران، مخالفین سیاسی، و در مواردی حتی برای تنبیه اعیان و«نوکران دولت» به کار گرفته می شد.

آماده برای فلک کردن

تنبیه و شکنجه در انظار عمومی تا پیش از تغییرات نظام قضایی در سال های 1300 شمسی (1920 میلادی) بسیار رایج بود. پس از این تغییرات این شیوه تنبیه تا سال 1357 در ایران کنارگذاشته شد ولی پس از آن به کارگیری اشکال مشابهی از شکنجه در انظار عمومی به نظام قضایی ایران باز گشته است.

فلک کردن در زمان قاجار + عکس

فلک کردن در زمان قاجار + عکس
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از صراط - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف