نمناک دنیای مددکوراسیون آشپزخانه با فنگ شویی آشپزخانه را شیک و جذاب کنید
فنگ شویی آشپزخانه ، اصول چیدمان دکوراسیون
یکی از قوانین و روش های جذابیت دکوراسیون داخلی در قلب خانه فنگ شویی آشپزخانه است که می تواند در ایجاد احساس آرامش و انرژی مثبت تاثیر گذارترین باشد.

فنگ شویی آشپزخانه برای جذاب شدن و زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی

 فنگ شویی هنر باستانی شرقی، برای قرار دادن هر وسیله در جای صحیح خود چه در منزل و چه در محیط کار است .هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند، نتیجه اش زندگی خوب و موفقیت برای ماست و هدف فنگ شویی هم رسیدن به همین موفقیت است .

 حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی  به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت مملو از انرژی مثبت ایجاد کنید. البته نیازی نیست تمام این موارد را همزمان در دکوراسیون آشپزخانه خود اجرا کنید. اما می توانید برخی از مهمترین آن ها را در برای فضای آشپزخانه خود تعریف کنید و قلب خانه ی خود را سرشار از انرژی مثبت نمایید. با این مطلب ما همراه باشید تا با هم قوانین فنگ شویی در آشپزخانه را یاد بگیریم. 

فنگ شویی در آشپزخانه:طبقه بندی و نظم دهی

فضای آشپزخانه را همواره تمیز و سازمان یافته و به دور از هرگونه ریخت و پاش نگه دارید. پس از انجام هر گونه فعالیتی زمانی را به مرتب کردن فضا و باز گرداندن ابزار خود به موقعیت اولیه شان و جمع کردن ظروف شسته شده از آبچکان اختصاص دهید. در فنگ شویی آشپزخانه هرگز طبقه بندی و نظم دهی فضای کابینت ها رو فراموش نکنید. نظم و ترتیب اولین راه حل در ایجاد انرژی مثبت در فضای داخلی شماست.

فنگ شویی آشپزخانه

در فنگ شویی آشپزخانه فضای آشپزخانه را همواره تمیز و سازمان یافته و به دور از هرگونه ریخت و پاش نگه دارید

فنگ شویی در آشپزخانه:روشنایی و نورپردازی

میزان روشنایی و نور کافی و طبیعی برای هر فضایی اهمیت ویژه دارد. بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از خانه باشد که نوردهی کافی داشته باشد. اما این موضوع گاهی از دسترس ما خارج است اگر چنین است با کمک نورهای مصنوعی روشنایی مناسب را برای فضای داخلی تان ایجاد کنید. با این کار مانع از ایجاد احساس خستگی و افسردگی در فضای آشپزخانه خود شوید. توجه داشته باشید که این نور مصنوعی باید در سرتاسر فضای آشپزخانه شما جریان داشته باشد نه صرفا فضای میز کار و ... 

فنگ شویی آشپزخانه

در فنگ شویی آشپزخانه بهتر است آشپزخانه در محلی از خانه باشد که نوردهی کافی داشته باشد 

فنگ شویی در آشپزخانه:رنگ

رنگ ها یکی از مهمترین عناصر فوران انرژی در دکوراسیون داخلی است. درست است که انتخاب رنگ در فضای داخلی تا حد زیادی بسته به سلیقه ی شماست اما باید توجه داشته باشید که رنگ های تیره اتاق را سنگین و انرژی منفی را در فضا نگه می دارد. همچنین وسایل استیل در کنار رنگ های تیره و براق فضای آشپزخانه شما را تا حد زیادی سرد می کند بنابراین بهتر است قواعد تعادل و ترکیب رنگ را درفضای داخلی آشپزخانه تان رعایت کنید و مانع ایجاد جریان انرژی منفی در این فضا شوید. 

فنگ شویی آشپزخانه

گزینش رنگ فنگ شویی آشپزخانه ، وسایل استیل در کنار رنگ های تیره و براق فضای آشپزخانه شما را تا حد زیادی سرد می کند 

فنگ شویی در آشپزخانه:محل قرار گیری وسایل

برای قرار دادن وسایل بزرگ مانند اجاق گاز، سینک و یخچال و ... در فضای آشپزخانه تان از قوانین فنگ شویی استفاده کنید. "بر اساس اصول فنگ شویی و تاثیر عناصر پنج گانه آن بر یکدیگر، عنصر آب و آتش نباید در ارتباط مستقیم با یکدیگر باشند." بنابراین اجاق گاز و ماشین ظرفشویی یا سینک نباید به طور مستقیم در کنار یکدیگر قرار داده شوند زیرا تقابل آب و آتش، ایجاد تنش می کند. عنصر اعتدال این دو عنصر چوب است. بنابراین می توانید از کابینت یا قفسه های چوبی بین این دو عنصر استفاده کنید یا عنصری سبز بین این دو عنصر قرار دهید. 

فنگ شویی آشپزخانه

تا جایی که ممکن است از مایکروفر در فضای آشپزخانه استفاده نکنید، زیرا باعث تخریب انرژی مثبت فضا می شود. اما در زندگی مدرن امروزی حضور این وسیله پر کاربرد لازم و ضروری است بنابراین اگر بر این کار اصرار دارید، مطمئن شوید مایکروفر در جایی نزدیک به بالای اجاق گاز نصب نشده باشد. 

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه می گوید از مایکروفر در فضای آشپزخانه استفاده نکنید، زیرا باعث تخریب انرژی مثبت فضا می شود 

سینک ظرف شویی، یخچال و ماشین لباس شویی را هم نباید مجاور اجاق گاز قرار دهید، بهترین طرز قرار گیری یخچال، سینک ظرف شویی و اجاق گاز به صورتی است که این سه شئ، سه راس یک مثلث را بسازند. در این صورت فرد کمترین انرژی را صرف دسترسی به آن ها می کند. 

فنگ شویی آشپزخانه

برای رعایت اصول فنگ شویی آشپزخانه سینک ظرف شویی، یخچال و ماشین لباس شویی را هم نباید مجاور اجاق گاز قرار دهید 

از نگه داشتن آب در داخل کتری و سماور خودداری کنید، زیرا قرار دادن آب راکد برای مدت طولانی روی اجاق گاز از نظر قواعد فنگ شویی باعث بروز افسردگی می شود. از این آب برای آبیاری گل و گیاهتان استفاده کنید و یا از آن برای پخت و پز استفاده نمایید. 

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی در آشپزخانه:استفاده از گیاهان خانگی

انتخاب و استفاده از گل و گیاه را در فضای آشپزخانه خود فراموش نکنید. توجه کنید که گیاهان تیغ دار را برای فضای آشپزخانه خود انتخاب نکنید، چرا که زوایای تیز به طور کلی با قوانین فنگ شویی مغایر است. 

فنگ شویی آشپزخانه

در فنگ شویی آشپزخانه انتخاب و استفاده از گل و گیاه را در فضای آشپزخانه خود فراموش نکنید 

فنگ شویی آشپزخانه , دکوراسیونی شیک در آشپزخانه شما

با فنگ شویی آشپزخانه را شیک و جذاب کنید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از چیدانه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف